Anonymní profil Lukáš – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Anonymní profil Lukáš – Programujte.comAnonymní profil Lukáš – Programujte.com

 

Příspěvky odeslané z IP adresy 86.49.119.–

C / C++ › Jaký program na začátky s pr…
30. 3. 2012   #155722

Doomista - na mě tam máš docela dost pro mě neznámých pojmů ale ok, díky za názor. Tak že zase nevim - jeden doporučí Visual druhý ho odmítne. Já teda pojedu v tom Code Blocks 10.05. Ale jestli bude další názor - budu za něj rád. Díky všem za pomoc.

C / C++ › Jaký program na začátky s pr…
30. 3. 2012   #155715

Tak samozřejmě, žiju v realitě a vím že to nepůjde hned a v programování dvojnásob ( hry typu FarCry počítám tak možná za 5 let ) ale třeba za rok až dva bych už chtěl vytvořit pěkně fungující aplikaci. No uvidíme. Ještě jednou teda díky všem za názory a za pomoc. Začínám tedy s C++ ( ještě než jsem napsal jsem jsem s nim asi dva dny "pracoval" a docela se mi líbil ). Ale kdyby byly ještě nějaké názory určitě napište - budu rád. A ještě bych se tedy zeptal - stáhnul jsem si Code Blocks 10.05 na to C++ - zvolil jsem správně ? Zatim mi vyhovuje. A plánuji koupit knihu C++ bez předchozích znalostí od CPress - dobrá volba ne ? 

C / C++ › Jaký program na začátky s pr…
30. 3. 2012   #155711

Zdravim - no dobře, Javu tedy vylučuji protože se shodují názory že se tam kod pouze "lepí" a to by mě nenaučilo základům programování a porozumění programování což já na začátek potřebuji. Dobře, tak že Java ne. Potom tedy C++ ( četl jsem že když chce někdo dělat C tak to ať jde radši rovnou na C++ ) ale to je na začátek dost složité ne ? Tak že teda jaký ? Už bych rád začal no. Bojím se že kdybych teda začal v C++ že by mě po pár měsících přestal bavit kvůli složitosti jazyka a to nechci. Tak že co myslíte ?

C / C++ › Jaký program na začátky s pr…
30. 3. 2012   #155655

Proč myslíš ? Četl jsem tady na webu že je o jednoduší než C++ a podobný C++ a programuje se v něm dost aplikací. Proč myslíš že by mě zkazil ? V jakém směru ? Ano, psal tu pán že Java kazí programátory a dokonce má 3+ souhlasy ale pořád je to jeden názor jednoho člověka. Ale tak dobře, co bych tedy měl nahradit místo Javy/Java ? 

C / C++ › Jaký program na začátky s pr…
29. 3. 2012   #155653

( Thopter = Lukáš ) Čau. Díky moc za všechny odpovědi a názory. Podle všech komentářů a odpovědí jsem si tedy řekl, že začnu Pascalem, budu následovat Java, a budu "zakončovat" s C++. Myslím že začít s C++ je zbytečné, když je to jeden z pokročilých jazyků. Pascal byl vytvořen pro výuku programování, tak že to bude správná volba - co myslíte ?. Tak že díky moc všem za názory. 

Lukáš
C / C++ › Jaký program na začátky s pr…
27. 3. 2012   #155531

Zdravím vás, profesionálové. 

Jmenuji se Lukáš a je chci začít programovat. Jelikož jsem v prváku na prestižní IT škole ( SSŠVT ) tak jsem si řekl že bych mohl začít něco pořádného dělat, pokud to chci někam dotáhnout - ano, vím, v 16,5 letech je trochu pozdě, ale lepší trochu pozdě něž nikde ne ? A jelikož jsem si vybíral asi ze 4 "oborů" co bych tak chtěl dělat ( kodování webu, webdesign, sítě, programování aplikací ) tak jsem si nakonec vybral programování, a už se (konečně) dostáváme k mému dotazu. Podle několika diskuzí na netu jsem si řekl že začnu s Pascalem poté se časem přesunu do Java a nakonec C++. Ale ve škole mám kámoše který koduje weby už asi skoro 5 let ( a opravdu to umí ) tak mi na moje vybrané programy vyjádřil nesouhlas, řekl ať normálně začnu dělat v C++ a je to ale podle dosti lidí na netu začínat v C++ je blbost a to z důvodu složitosti jazyka, pro začátečníka a tak se chci zeptat ( dotaz je mířen na nějaké profesionální programátory co se v oboru již nějakou dobu pohybují, pokud možno ) - S kterým programem začít, s kterým navázat a s kterým "končit" ( velké uvozovky ). Protože člověku který se v daném oboru pohybuje přes 5 let nemůžu nevěřit ale lidem na webu taky ne - tak že jaký je váš ( mistři v programování ) názor s kterým programem začít ?!

Předem díky moc za odpověď (!!!) protože to s tím myslím opravdu vážně a chtěl bych se s tím i živit a být v tom sakra dobrej.

P.S. - a ještě mi kámoš říkal že jako promiň ale že mě to stejně za měsíc přestane bavit - proč si myslíte že to řekl ?! Vim že to nepůjde hned ! A bude to chtít velké úsilí a odolnost a vůli se učit ale proč to řekl ?! netušíte někdo kdo se v oboru vyzná ? 

Lukáš

Pascal › Začiatky
26. 3. 2012   #155491

vůbec vám nechci kazit téma které tu máte ale nemáte nějaký odkaz kde stáhnout nějaký program na programovaná v pascalu - je toho hodně a chci abych měl ten "správnej" - jsem taký uplnej začátečník :) a ted pujdu dělat ty lekce jak jsou v části "pascal" tady na webu...

 

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032023 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý