Anonymní profil Adam – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Anonymní profil Adam – Programujte.comAnonymní profil Adam – Programujte.com

 

Příspěvky odeslané z IP adresy 147.230.178.–

Adam
Java › Dynamické vs klikací vytváře…
21. 3. 2013   #173109

Ahoj. Stojím na počátku prvního většího projektu v Javě a chci znát názor zkušených na tvorbu GUI. Je lepší naklikat si potřebné komponenty z toolboxu, či si všechno napsat ručně?

Jsou mi jasné některé klady a zápory obou přístupů.

Klady toolboxu: rychlejší tvorba, snadnější tvorba.
Klady tvorby vlastních objektů oken: absolutní kontrola nad vzhledem, méně „nepotřebného kódu“, snadnost při rozšiřování (aneb jak přidat 100 stejných tlačítek) a v neposlední řadě to svěčí o větších znalostech programátora.

Každopádně si říkám, že pro moje účely (graficky nenáročná aplikace), by mi stačil první způsob. Na druhou stranu neuškodí něčemu se přiučit.

A teď již k otázce - zajímá mě, co se používá v praxi (řekněme.. profesionálně)? Je opravdu toolbox totálně zatracen? Případně jak sestavujete třeba nějaký formulář? Voláte z konstruktoru metodu, která se postará o jeho správné sestavení? Případně nějaké tipy, pokud se vydám tou zajímavější cestou?

Díky za postřehy.

MS SQL › DATABÁZE - Začátečník prosí…
2. 3. 2011   #139552

To Michal : To jsme rádi. Ale možná by ses mohl podělit s ostatními, když si někdo se stejným problémem najde tento topic, asi mu moc nepomůže oznámení že to není nic těžkého ;-)

 

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032021 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý