Anonymní profil RastyAmateur – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Anonymní profil RastyAmateur – Programujte.comAnonymní profil RastyAmateur – Programujte.com

 

Příspěvky odeslané z IP adresy 46.23.50.–

RastyAmateur
Java › Základy programování v Javě
29. 12. 2015   #207605

Děkuji oboum. Ještě bych měl jeden dotaz. Existuje pro javu nějaká dobrá dokumentace?

RastyAmateur
Java › Základy programování v Javě
29. 12. 2015   #207601

Krásný večer,

mám jeden, pro většinu lidí jednoduchý, dotaz. Kamarádka se na škole začala učit v hodinách informatiky programování v Javě. Já programuji už nějaký čas v PHP. Ona to ovšem nevěděla a psala mi to (že programuje v Javě) a že to moc nedává a jestli bych jí nepomohl. Tak já jako pravý gentleman jsem si řekl, že se naučím, jak to v té javě funguje a když mi dá konkrétní otázku, pomohu ji alespoň nasměrovat kde hledat nebo jakým stylem to udělat.

Našel jsem si jeden tutorial a shořel jsem již v třetí kapitole. Chápu, že na rozdíl od PHP se musí datové typy uvádět apod., ale nechápu jedinou věc... Zatímco v PHP jsou funkce normálně in_array(), strpos(), prostě jednoduše jedno slovo a parametry, v Javě to je system.out.println a podobně, jedoduše řečeno straště složité zatečkované funkce (zatečkované myšleno s několika tečkama).

Při další studii na jiných stránkách jsem se dozvěděl, že by to první měla být jakási třída a to odděleno od metody tečkou. Ani vlastně nevím, na co se tu vlastně ptám. Jednoduše řečeno: Dokáže mi někdo jednoduše vysvětlit princip programování a princip zápisu tříd, metod a ostatních věcí, v Javě?

Pokud jste pochopili to, co tím chci říct, bude hračka mi odpovědět. Předem děkuji!

Python › Praktické využití Pythonu
28. 12. 2014   #197654

hanpari Děkuji moc, je to moc písmenek takže snad nebudu líný a budu mít čas   

gcx11 Tak to ale musím udělat něco jako mi hanpari poradil (ten kód), že ano... Na to se ještě dlouho asi nedostanu, ale OK děkuji :-)

Jste moc hodní, že mi pomáháte, doufám, že mi pomůžete vyřešit i ostatní problémy :-) Díky!

Python › Praktické využití Pythonu
28. 12. 2014   #197646

gcx11 Váš tutoriál se mi zamlouvá, doufám, že se tam dostanete co nejdříve :-)

hanpari skusil jsem to, vypadá to tak nějak, jako jsem si představoval, skusím si pohrát s textem atd. a uvidíme co se z toho vyvine :-)

Python › Praktické využití Pythonu
28. 12. 2014   #197642

Dobrý den,

já se učím podle itnetwork a jsem teprve na začátku, u textových řetězců... (Do teďka jsem tomu rozuměl, ale nyní se to začíná hroutit ... ). Právě, že tento jazyk mi doporučil jeden muž, který se programováním zabývá a také řekl, že tím naprogramuju cokoliv a zarazilo mě, že se vše dělá v konzoli. Jsem teprve začátečník, netuším co je  wxPython ani co je PyQt atdatd... 

Koukal jsem na tom itnetworku  dopředu, a nikde jsem neviděl obrázek ani nic, co vypadá jako normální okno. Koukal jsem špatně? Naučí mě to tento tutoriál nebo mi doporučíte jiný?

Děkuji

Python › Praktické využití Pythonu
27. 12. 2014   #197619

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jaké je využití Pythonu. Nedávno jsem začal s programováním a uvědomuji si, že ty amatérské matematické situace, které zatím programuji nemohu nijak využít, ale půjde to v budoucnu naprogramovat tak, aby to alespoň vypadalo jako normální okno pro Windows a nebylo vše uprostřed konzole? K čemu se to využije a jak se mohu o měm výsledku podělit s přáteli bez toho, aby si museli instalovat editor? Když jim pošlu samotný soubor nazev.py tak ho přece neotevřou...

Děkuji :-)

 

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032020 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý