Názory ke článku Biofeedback – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku Biofeedback – Programujte.comNázory ke článku Biofeedback – Programujte.com

 

Názory ke článku Biofeedback

xHire   NOVÝ
14. 12. 2005

Moc pěkný a zajímavý článek. Jen bych se chtěl zeptat, jestli máš s touto technologií (resp. psychowalkany) nějakou vlastní zkušenost?

Martin   NOVÝ
31. 8. 2009

Len z vlastnej skúsenosti - domáci HRV biofeedback používam a som s ním maximálne spokojný. V porovnaní s psychowalkmanom, ktorý som predtým mal je tu jeden veľký rozdiel - pomocou biofeedbacku sa ja sám učím, ako dosiahnuť stav uvolnenia, relaxácie, a učím sa to oveľa rýchlejšie, pretože mám okamžite spätnú väzbu o tom, ako sa mi darí. Psychowalkman je podľa mňa niečo ako droga - kŕmi ťa mozgovými frekvenciami, ale bez neho si švorc. On to proste spraví za Teba... Takže moja voľba je domáci biofeedback. Cvičím si doma v pohodlí obývačky.

Petra   NOVÝ
22. 10. 2009

pokud nemáte kurz nebo se jím nechcete obtěžovat. My raději docházíme k odborníkům, kteří vědí, kdy a kam elektrody připojit. Zvládnul by to nepsycholog, nedoktor doma??? Vyplatí se nám pořídit si přístroj domů??? Děkuji za odpověď

Honza   NOVÝ
12. 2. 2010

Reagoval na komentář od uživatele Petra :
Záleží na tom kolik lidí ho bude používata jak často.Při ceně sezení vžy po min 10seancích za cca 500,- /za sezení je to 5000,- pro jednoho.Když stojí asi 20.000,- zařízení ,ale hledám levnější ,se to myslím vyplatí.A cvaknout klip s mezielektrodovou pastou na ucho a pak elektrodu na hlavu podle návodu ,a je to.Přinejhorším se na jedno sezení mrknu a je to jasné.
Je třeba také počítat s tím ,že bude třeba něco odborného nastudovat,ale mám to vyzkoušené a funguje to dobře.Kdysi asi v 70.letech byl v časopise Amatérské rádio návod na přístroj s akustickou zpětnou vazbou pro nácvik na ponoření a udržení se v alfa hladině mozkové činnosti ,fungovalo to.Elektrodami byl kus nerez plechu a umístění stejné jako u EEG Biofeedbacku.To je ale středověk.

michaela   NOVÝ
28. 3. 2011

reaguji na komentaře nahoře. Totiž záleží na tom, co chcete biofeedbackem získat.
1,Jestliže si chcete snížit hladinu stresu, uklidnit se, nebo o něco vylepšit soustředění, jde to i doma a s použitím velmi jednoduchého návodu, elektrody a PC.
2.Při závažnějších poruchách nebo nemocech to nestačí. Neurofyziologie velmi pokročila a proto se používá mnoha elektrod na různých místech hlavy a s různými stimulačními nebo brzdícími frekvencemi.
3.Je tu také možnost pro rodiče dětí nebo pacienty , kteří potřebují mnoho tréninků víc než 40.
To už je velká finanční zátěž rodiny nebo pacienta. Je možné jí vyřešit tím, že rodiče se naučí na kurzu obsluhovat přístroj, který si zakoupí a terapeutka bude psát systematicky program pro dítě rodičům, kde mají cvičit. Celý trénink by měl být pod stálou kontrolou terapeutky, která dovede také natočit EEG a QEEG tzv.mapu mozku pro kontrolu průběhu tréninku.
Další informace na www.eeginstitut.cz
4.psychowalkman - liší se od biofeedbacku tím, že je pasivním tréninkem, čili mozek sleduje podávané frekvence a přizpůsobuje svojí aktivitu do podávané. Tento trénink je tréninkem podpůrným rovněž při biofeedbacku například doma. Bohužel ne všichni se mohou zůčastnit tohoto tréninku, napřiklad osoby s fotocitlivostí, s kardiostimulatorem, po mozkové mrtvici, nebo v těhotenství jsou vyloučeny. Je to výtečný trénink v mnoha situacích jak u zdravých osob například sportovců nebo studentů, tak i u osob s poruchami spánku, imunity, poruchami soustředění, atd.

Libor   NOVÝ
17. 3. 2012

#4 Honza
TO JE TEDA HOVADINA !!!!!!

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý