ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 2.
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu
Reklama
Reklama

ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 2.ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 2.

 

ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 2.

Google       25. 12. 2006       9 456×

Pokračovanie v minulej časti tutorialu v tvorbe cigarety.

Reklama
Reklama

Teraz si jeden objekt s názvom Cigareta rozdelíme na jednotlivé časti: Vnútro, Filter, Papier, Popol. Označte v hornom panely faces, alebo stlačte na anglickej klávesnici 3. Označte vrch:

Prejdite v menu: Vytvořit… → Objekt → Oddělit, kliknite na označenú časť. Nastavte tieto parametre:

Takisto označte aj strednú časť a kliknite na ňu.

Teraz namiesto názvu „popol“, dajte papier. V menu objekty kliknite na popol a papier, aby vám ostalo označené len Cigareta.

(Ak nemáte menu „objekty“ viditeľné, tak si ho môžete aktivovať: Zobrazení → P. menu → obejkty.) Kliknite na túto funkciu:

V pohľade kde je vidieť vnútro filtru, označte stred (musíte mať označené faces).

Tiež prejdite do menu: Vytvořit… → Objekt → Oddělit, kliknite na označené. Názov dajte vnutro. Teraz odznačte všetky okrem „popol“. Spravte to iste, ako popisujem vyššie. Názov dajte „popol1“. Už je konečne objekt rozdelený, tak teraz ideme farbiť, poprípade textúrovať. Začneme celkom, to je v tomto prípade v objektoch s názvom Cigareta. Všetky ostatné v menu odznačte. Označte celý objekt, stlačte ALT + A, ako materiál vyberte filter a potvrďte. To isté spravte s „vnutro“, ale dajte materiál „vnutro“.

Momentálne naša cigarekta vyzerá takto:

Stlačte E, vyberte popol, naspodku vyberte hlavnú textúru (tú, ktorá je v prvom dieli) a potvrďte. Teraz nechajte označené len „popol“, v jednom s pohľadov prepnite na UV.

Označte celý objekt, ktorý vám ostal zobrazený. V menu: Povrch… → Textura… → Přidelit UV. A kliknite na objekt, v pohľade UV vám zobratí krúžok.

Znovu prejdite do menu: Modifikace… → Otočit, nechajte označené v hornom panely H (prepínať môžete vďaka tabulátoru).

Pomocou funkcie měřítko zväčšíme objekt v UV pohľade, aby textúra bola menšia. V menu: Modifikace… → Měřítko, kliknite na objekt v UV pohľade a potiahnite kurzor smerom hore tak, aby v pohľade 3D to bolo čo najreálnejšie.

Teraz nechajte označené papier a ostatné odznačte.

V menu nechajte označené len popol1. V menu: Povrch… → Textura… → Přidelit, označte celý objekt a kliknite naň. Už len zväčšite v UV pohľade tak, ako to popisujem vyššie.

V budúcom dieli už len pridáme dym a bude cigareta hotová.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
Autor sa venuje tvorbe web stránok pomocou PHP. Zaujíma sa tiež o 2D/3D grafiku.

Nové články

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Mobilní datový provoz vzroste sedmkrát.

Mobilní datový provoz vzroste sedmkrát.

Už v roce 2021 bude mít více obyvatel zeměkoule mobilní telefon (5,5 miliardy) než bankovní účet (5,4 miliardy), tekoucí vodu (5,3 miliardy) nebo pevnou telefonní linku (2,9 miliardy). Vyplývá to z analytické studie Cisco Visual Networking Index (VNI) Global Mobile Data Traffic Forecast (2016 to 2021). Analytici také předpovídají, že se tento výrazný růst, spolu s rozmachem chytrých telefonů a připojení do internetu věcí promítne i do celkového objemu přenesených mobilních dat. Studie říká, že do roku 2021 vzroste sedminásobně, k čemuž přispěje i zvyšování přenosové rychlosti sítí a nárůst sledování videa na mobilních zařízeních.

loadingtransparent (function() { var po = document.createElement('script'); po.type = 'text/javascript'; po.async = true; po.src = 'https://apis.google.com/js/plusone.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); })();
Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032017 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý