První velký portál – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

První velký portál – PHP – Fórum – Programujte.comPrvní velký portál – PHP – Fórum – Programujte.com

 

DragonBehemont0
Super člen
13. 5. 2009   #1
-
0
-

Zdravím,

měl bych otázku ohledně zřízení portálu. PHP dělám poměrně delší dobu, takže nejsem žádný začátečník, zvládám i AJAX a MySQL. Nyní za mnou přišlo pár lidí, že by chtěli založit portál.

Neřeším nyní to, jestli tam někdo bude chodit, ani to, jestli to bude za rok, či dva ;-) akorát bych měl otázku: "Co všechno by měl znát člověk, pokud se rozhodne dělat portál s velkou návštěvností"

- četl jsem zde o clusterech, ty již mám nastudované (teda aspoň teoreticky)
- samozřejmostí je využívat u MySQL Foreign key a indexy

Tyto dvě věci mě napadly, ale rád bych věděl, co bych si měl případně ještě nastudovat.

Děkuji za každý námět na studium.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.194.252.–
Nemusíte vědět vše, stačí jen, když víte, kde to najít, a jak to použít. Naučíte se to právě tím používáním ;-)
Curo
~ Šéfredaktor
+8
Hero
13. 5. 2009   #2
-
0
-

To DragonBehemont : Tady bych řekl, že tady jsou třeba ony zkušenosti, které nastudovat nelze :(.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.25.–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
DragonBehemont0
Super člen
13. 5. 2009   #3
-
0
-

To Curo : Jo, s těmi zkušenostmi je mi to jasné :-( Akorát doufám, že těch zkušeností již mám dost, abych s tím mohl aspoň začíta dotánout to do funkčního konce :-) Samozřejmě počítám s tím, že tam bude hodně chyb a hodně věcí, které bude třeba zlepšovat. Ale napadlo mě, jestli bych si neměl třeba ještě nastudovat nějakou problematiku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.77.163.–
Nemusíte vědět vše, stačí jen, když víte, kde to najít, a jak to použít. Naučíte se to právě tím používáním ;-)
pawlik0
Grafoman
13. 5. 2009   #4
-
0
-

Doporučuji silně oddělit funkci (PHP) od logiky (HTML) a vzhledu (CSS).
Prostě co nejjednoduší HTML, do něho nenásilně implementovat php třídy z jiných souborů atp.

Prostě ať to není souvislý guláš HTML, PHP i inline CSS, komentuj, nejsi jediný, kdo může číst kód.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
rainbof0
Newbie
16. 5. 2009   #5
-
0
-

ja bych zacal tim ze bych nepouzil mysql ale postgre. No dal je potreba si to dopredu navrhnout z ceho to budes delat (jake casti) ty pak dal rozvrhnout a ve vysledku udelat tak jak jsi si to zadal. Kdyz to udelas, mas urcitou sanci ze se nedostanes do stavu kdy budes muset zahajit prepisovani kodu z duvodu spatneho (nedostatecneho) navrhu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.165.69.–
netman920
Super člen
16. 5. 2009   #6
-
0
-

no ja by som si zobral papier a napisal /nakreslil/ vsetko co tam
budem chciet
potom zvolil logiku postupnosti /napr. najskvor registraciu potom ...../
a nakoniec si rozmyslel ake prostriedky k tomu /ci php alebo asp, volba databazy apod./
a nakoniec sa do toho pustil....

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.181.128.–
pawlik0
Grafoman
16. 5. 2009   #7
-
0
-

Dokonce se vyplatí udělat si něco jako template na login, registraci, jak dostat heslo zpět přes mail a v adminovi na změnu těchto údajů. Když máte naprogramovaný podobný template, máte 20% práce pryč.

30% rozmýšlení
10% design
20% základní šablona (login, registrace, změna údajů) a implementace do designu
20% doprogramování zbytku funkcí projektu
20% testování, co se vyvejčilo
--------------------------------------------------------------------

Takhle to je například u mého projektu, ale to není až tak rozsáhlý portál, to moje je něco spíš středně velkého :)
U projektu musíš počítat, že budeš muset se více zaměřit na 4) a 5)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
netman920
Super člen
16. 5. 2009   #8
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 213.181.128.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

Podobná vlákna

Portál Aukro — založil remmidemmi

Portál: Přátelé — založil Yohaku

Portál na inzercie — založil Frostfire

Tenisový portál — založil pavelll

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý