Instalace – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Instalace – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.comInstalace – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com

 

homelin0
Newbie
17. 9. 2009   #1
-
0
-

Zdravím vás,
jsem tu noví a už se nějaký ten pátek zajímám o programování a vše kolem něj. Přitom surfování mě zaujal Linux, tak sem se ho rozhodl vyskoušet.Vybral jsem si Gentoo. No a začal jsem se poohlédat po způsobu jak ho nainstalovat. Nakonec jsem sa rozhodl to skusit přes LiveCD.Stahl jsem si "livecd-i686-installer-2008.0-r1.iso" Hodil jsem to na flešku nastavil BIOS a spustil. Jenomže když to chcu načíst z flašky tak to nic nenajde a skočí to na bootováni z HDD. Nevím co s tím, jestli se ten soubor mosí nějak upravit nebo něco pozměnit opravdu netuším. O tomto problému jsem tu nic nenašel tak mňa neukamenujte :D. Předem díky za rady.

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.112.166.–
Když ti něco nejde vem si nato větší kladivo!
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
17. 9. 2009   #2
-
0
-

neni lepsi nainstalovat virtualbox a do nej to brat rovnou z iso obrazu?
precijen vyroba boot flashdisku je o neco slozitejsi nez vypalit boot cd...

krom toho jestli jen zacinas tak si na gentoo vylames zuby... (chce to aspon tusit co clovek dela)

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.250.1.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Kobi
~ Moderátor
+1
Věrný člen
17. 9. 2009   #3
-
0
-

Nastavoval si v BIOSu USB legacy?

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.25.–
SeraphCZ0
Stálý člen
18. 9. 2009   #4
-
0
-

No jestli jsi na tu flashku jen zkopiroval iso tak se nedivim ze ti to nefunguje.
Zkus VirtualBox je v češtině a není těžký to rozchodit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.98.–
homelin0
Newbie
18. 9. 2009   #5
-
0
-

jj díky za odpovědi právě proto se ptám co mám s tím iso obrazek udělat. Když zadám do googlu .iso nebo něco podobného vždycky to najde jenom nějakou spolecnost a jeji dealery. Ale ten virtualbox skusim dikec a to s tim Gentoo sem chtěl skusit právě proto abych měl nad čím přemýšlet :D.Ale s těma obrazama na to furt nemožu přít a tady o tom nic není mohl by někdo helpnut?? předem dikec.

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.112.166.–
Když ti něco nejde vem si nato větší kladivo!
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
18. 9. 2009   #6
-
0
-

virtual box je na virtualni pc.. a prednost virtualnich pc je v tom, ze .iso a nektere dalsi formaty cd a dvd umi pripojit primo z disku a tvari se to jako opravdove cd v mechanice... proste normalni virtualni pocitac

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.250.1.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
homelin0
Newbie
18. 9. 2009   #7
-
0
-

Takže jestli to chápu tak Když dám .iso soubor na CD/DVD a začnu ho bootovat tak by to melo běžět že??

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.112.166.–
Když ti něco nejde vem si nato větší kladivo!
earl_cash
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
18. 9. 2009   #8
-
0
-

To homelin : ne, je potreba jej vypalit...

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.197.150.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
18. 9. 2009   #9
-
0
-

To earl_cash : pokud se ptal na virtualni pc tak tam nemusi.. pokud na bootovaci cd, tak to vypalit opravdu musi -- a musi vypalit spravne.. ne mit cd a na nem jeden soubor "linux.iso"

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.250.1.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Earl Cash0
Věrný člen
18. 9. 2009   #10
-
0
-

To KIIV :

Když dám .iso soubor na CD/DVD a začnu ho bootovat tak by to melo běžět že??

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.177.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Lordest0
Super člen
22. 9. 2009   #11
-
0
-

ak chces linux pouzivat ako desktop a si zaciatocnik urcite by som doporucil (k/edu/x)ubuntu..
celkovo by som asi odporucil ubuntu :).. jednoducha instalacia, caste updaty, jednoduche instalovanie balikov a pod, jednoduche nastavovanie a dost velka kompabilita s vacsinou programov a hardwaru. :)

inak to iste ako povedali ludia nadomnou: ak ti instal nejde spustit je to tym ze si to nevypalil ako boot-CD, alebo mas poskodene CD, alebo poskodeny linux v CD .. asi vsetko co ma napada :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.242.–
22. 9. 2009   #12
-
0
-

Pokud začínáš s linuxem, Gentoo rozhodně ne! Gentoo je pro lidi co Linuxu naprosto plně rozumí a umí ho používat, začátečníkovi bych doporučil Mandrivu, Ubuntu, Fedoru...

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Instalace — založil bohetik

Instalace — založil Aviram

Instalace — založil papajda

Instalace — založil Ondra

Instalace — založil homelin

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý