ASP.NET beginner's SOS – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

ASP.NET beginner's SOS – .NET – Fórum – Programujte.comASP.NET beginner's SOS – .NET – Fórum – Programujte.com

 

Hoffik0
Návštěvník
2. 7. 2010   #1
-
0
-

Zdravím.

Nedávno jsem se pustil do "studia" technologie ASP.NET. V současné době čtu knihu od Chrise Payna - http://www.motivpress.cz/eshop/cz/webdesign-a-tvorba-www-stranek/naucte-se-asp.net-za-21-dni.html.

1) Můj dotaz zní, jestli se za těch bezmála 10 let, kdy byla kniha vydána, nestalo v ASP.NET nic převratného. Abyste mi rozumněli, tato příručka má téměř 800 stran a nerad bych se učil něco "prošlého". :-)

Jinak je psaná moc hezky (až na celkem velké množství překlepů atd., ale vetšinou se dají jednoduše domyslet).

2) Chtěl bych si již nějaké znalosti vyzkoušet v praxi, tím myslím ne na párřádkovém příkladu ze kterého je "výstup vlevo nahoře na bílém pozadí". Rád bych zkusil prostě nějakou hezkou prezentaci, avšak narážím vždy na stejný problém - nevím, jak vytvořit ucelený design, který se bude například zobrazovat uprostřed stránky. Pak třeba nevím jak udělat statické pozadí a dynamický (rozumějte pohyblivý) "prostředek". Ale hlavně - jak vlastně koncipovat celý design? Udělat více obrázků, skládat je, nebo jen jeden hlavní, tvořit nějaké "rámy", aby menu zůstalo a zbytek se pohyboval atd. atd...

Samozřejmě jsem hledal. Ale například i v té obsáhlé knížce nic moc z takovéto "praxe" není. V seriálu na živě jsem se dočetl, že by mi mělo pomoct skinování, ale nevím, jestli to funguje i ve MSV Web Developeru který používám, protože jsem ihned narazil na problém, kdy nevím jak ve svém projektu použít nějaký starter kit (původně jsem doufal že budou nějaké v základní výbavě). V podstatě jsem na tomto bodě v tom živém seriálu skončil :-(.
Seriál tady mi v tomto taky moc nepomohl (nečetl jsem ho, jen proběhl).


Omlouvám se za možná přílišné rozepisování, každopádně pokud se někdo dočetl až sem, prosím i nějaký tip a nasměrování, kde hledat (pokud problém není pouze ve mě a nedostanu radu "hledej ňoumo" :-) ). Filozofie této technologie se mi velmi líbí a proto bych rád pokračoval...

Předem díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.228.–
"If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with." - Michael Jackson
3. 7. 2010   #2
-
0
-

To Hoffik : Jestli je ta knížka ještě z doby ASP.NET 1.*, tak se z ní raději neuč :) Pokud je to ASP.NET 2.0 nebo vyšší, tak to bude zatím stačit. Pro tvorbu designu / layoutu stránky se v ASP.NET používají MasterPages a Themes (skiny), zbytek je záležitostí CSS a X/HTML. Mám pocit, že v tom hledáš zbytečné složitosti.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.157.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Hoffik0
Návštěvník
3. 7. 2010   #3
-
0
-

To djanosik : Děkuji za odpověď, když jsem si to po sobě znovu četl, divím se že vůbec někdo odepsal :).

Aha. :-( Takže teta Wiki povídala, že verze 2.0 byla vypuštěna v roce 05, kdežto tato kniha byla vydána CPressem v roce 02!

Opravdu si myslíš že to tedy nemá cenu?:-( Sakriš, po dlouhé době hezky čitelná knížka..

Složitosti v tom nehledám, jen je to pro mě složité... :-) Každopádně, mohl bys mi prosím doporučit nějakou knihu která mi k něčemu bude?

Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.228.–
"If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with." - Michael Jackson
3. 7. 2010   #4
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.157.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Hoffik0
Návštěvník
3. 7. 2010   #5
-
0
-

To djanosik : OK. Díky za tip.. Ta cena je pro mě sice nepřijatelná ale zkusím alespoň někde zapůjčit.

Právě mě celkem uchlácholilo to, že příklad z té knížky šly celkem v pohodě vytvořit ve Web Developeru který mám k VS 2008. Ale samozřejmě se jednalo o příklady triviální.

Ještě malá otázečka k tomu skinování - je potřeba nějak instalovat Starter kity, nebo je stačí nějak zkopírovat "někam"? Právě že před touto knihou jsem četl na Živě, že pro nějaký další příklad tam využijí skin ze Starter kitu (konkrétně Personal Web Site). Nikde tam ovšem neřeší nějaké instalování, nastavování etc... A ve Web Developeru není ani zmínky o tomto.. Asi mi něco zásadního utíká.

Díky za trpělivost

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.228.–
"If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with." - Michael Jackson
4. 7. 2010   #6
-
0
-

To Hoffik : Stručně :) Vůbec netuším, jak to s těma StarterKitama je.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.157.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Hoffik0
Návštěvník
4. 7. 2010   #7
-
0
-

To djanosik : Aha :-( .. Škoda no.. Takže tedy používáš klasické CSS pouze?
Prostě... I když vytvořím například přihlašovací formulář, tlačítka pod ním mám pak v prohlížeči rozházená, v návrháři vše sedí. Právě pro to bych potřeboval nějaký "hřebík", kterým bych mohl přitlouct prvky na stránku přesně kde potřebuji.. :-( To se týká samozřejmě i nějakých menu atp..

Přesto díky za tvůj čas

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.228.–
"If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with." - Michael Jackson
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
4. 7. 2010   #8
-
0
-

Tak na "připínání" věcí na stránku můžeš použít absolutní pozicování, ale to není hezký postup:) Nejdřív si přečti nějaké tutoriály o CSS a nastyluj si pár layotů, klidně jen v HTML+CSS, to je základ.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
Hoffik0
Návštěvník
5. 7. 2010   #9
-
0
-

Ok, díky Chrasty. Už jsem si vytiskl všechny tutoriály odsud a zítra si je přečtu :) (protože toho není mnoho).. Snad to bude pro absolutní základ stačit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.228.–
"If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with." - Michael Jackson
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 15 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý