Wake on (Wireless) LAN – Sítě – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Wake on (Wireless) LAN – Sítě – Fórum – Programujte.comWake on (Wireless) LAN – Sítě – Fórum – Programujte.com

 

Míša
~ Anonymní uživatel
106 příspěvků
11. 8. 2010   #1
-
0
-

Ahoj, už dlouho se mi nedaří najít řešení problému s probuzením PC pomocí WiFi síťové karty. Dříve jsem tuto mužnost používal na notebooku, ale na stolním PC nemůžu dojít na to jak počítač probudit.

V biosu desky (ASUS Rampage II GENE) mám povoleno probouzení ze všech možných zařázení a jako "síťovou kartu" používám TP-LINK TL-WN722N a zkoušel jsem i Asus WL-138GE, ale ani u jedné není možné povolit (ve Windows 7 64bit) probouzení z režimu spánku.

Chtěl bych proto poprosit o nějakou radu, jestli se s tím dá něco dělat.

Moc diky

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.27.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
11. 8. 2010   #2
-
0
-

Nežere ti ty pakety wifi router? To je poměrně častý problém. Podívej se do manuálu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
Míša
~ Anonymní uživatel
106 příspěvků
11. 8. 2010   #3
-
0
-

Ne, router je nastavený správně jak pro probouzení z vnitřní sítě, tak i z venku, tohle mám vyzkoušeno právě na probouzení notebooku. Stolní PC mi ale nejde probouzet. Na notebooku jsem v BIOSu zapnul Wake on LAN a ve Windows nastavil u síťové karty "Povolit zařízení probouzet počítač" a vše fungovalo.

Na stolním počítači jsem v BIOSu zapnul několik položek jak probouzet počítač,

ale ani u jedné z výše zmníněných síťových karet nešlo povolit zařízení probouzet počítač v nastavení Windows.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.27.–
Míša
~ Anonymní uživatel
106 příspěvků
11. 8. 2010   #4
-
0
-

Jen doplním, že to nejde zapnout u WiFi karet, u šíťovky na desce položku povolit zařízení probouzet počítač zapnout můžu, ale kabelem počítač připojen nemám, takže mi to nepomůže.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.27.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
11. 8. 2010   #5
-
0
-

A umí ta síťovka WoL?

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
Míša
~ Anonymní uživatel
106 příspěvků
11. 8. 2010   #6
-
0
-

z_moravec napsal:
A umí ta síťovka WoL?


To jsem ani u ASUSu ani u TP-LINKu nezjistil, ASUS má ale ve vlastnostech zařízení v upřesnění položku Wake on MagicPacket, kterou mám zapnutou, ale i přes to mi to nefunguje.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.27.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Wake on LAN (v IPv6) — založil Dogmeat

Problém s LAN — založil Binary Ranger

Debian a LAN — založil lolik

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý