C# Protnutí dvou PictureBoxů – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

C# Protnutí dvou PictureBoxů – .NET – Fórum – Programujte.comC# Protnutí dvou PictureBoxů – .NET – Fórum – Programujte.com

 

Toto vlákno bylo označeno za vyřešené — příspěvek s řešením.
Like0
Newbie
17. 7. 2011   #1
-
0
-

Ahoj ,mám takový problém .

Dělám takový jednoduchý prográmek (spíše hru) ve kterém je křižovatka a z každáho směru jede jedno autíčko jde o to že každému autíčku určíme rychlost a cílem hry je to aby se na křižovatce autíčka nesrazila .

A právě se srážkou mám problém autíčka jsou pictureboxy , které se pohýbují pomocí timeru.Při každém proběhnutí intervalu se přičte k souřadnici pictureboxu určitá hodnota , díky které se vlastě autíčko pohybuje .

Potřeboval bych vyřešit jak zjistit plochu pictureboxu a zda se dá zjistit protnutí dvou ploch (např. když se protne picturebox1 a picturebox2 aby se provedl nějaký příkaz , to budu řešit pomocí podmínky ale nevím jak zapsat ty dvě plochy).

Prosím o radu ....

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.78.146.–
Like
X30
Newbie
17. 7. 2011   #2
-
0
-

Nejde to, že se při každém volání timeru ověří podmínka pro zjižtění překryvu - X a Y pozice jednotlivých pictureboxů?

Jinak na vykreslování těchto věcí je lepší použít Canvas

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.200.55.–
Like0
Newbie
17. 7. 2011   #3
-
0
-

Ta podmínka v timeru by samozdřejmě šla ... ale já mám problém stím jak podmínku překryvu dvou pictureboxů zapsat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.78.146.–
Like
17. 7. 2011   #4
-
0
-

#3 Like
A s čím konkrétně máš u té podmínky problém?

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.217.52.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Řešení
nervak0
Věrný člen
17. 7. 2011   #5
-
+1
-
Zajímavé
Vyřešeno Nejlepší odpověď

Předpokládám, že se ta auta pohybují jen vertikálně/horizontálně a vždy jen o malý kousek. Takže ti na ty plochy stačí obdélníky, které zjistíš z pozice a velikosti těch PictureBoxů, a na detekci kolize stačí testovat, jestli je některý z vrcholů jednoho obdélníka uvnitř jiného. Dost ti to zjednoduší třeba Rectangle.IntersectsWith.

Ale na to bys přišel sám, takže v čem je zádrhel?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Like0
Newbie
17. 7. 2011   #6
-
0
-

No ...

Původně jsem to řešil tak, že jsem každému pictureboxu přiřadil interval ve kterém by se mohli setkat s jiným (Pokud se jeden pb nachází v možnosti střetu && druhé pb v možnosti střetu ->pak se neco udělá)

Tohle funguje ale připadá mi to moc složité a chtěl bych to zjednodušit.
Se zjištěním střetu dvou pb nemám žádné zkušenosti takže nevím jak by to mělo vypadat.

Neměli by jste konkrétní podmínku / příklad kde je tohle protnutí ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.78.146.–
Like
Like0
Newbie
17. 7. 2011   #7
-
0
-

#5 nervak
Děkuju moc . Problém vyřešen :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.78.146.–
Like
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 31 hostů

Podobná vlákna

C# / directX v pictureboxu — založil Anonymní uživatel

Kolečko v pictureboxu C# — založil simi

Změna obrázku v pictureboxu. — založil Kopecký Petr

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý