Program na návrh DB – MySQL – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Program na návrh DB – MySQL – Fórum – Programujte.comProgram na návrh DB – MySQL – Fórum – Programujte.com

 

Kall_Ell0
Návštěvník
8. 9. 2011   #1
-
0
-

Dobrý den, chci se zeptat, jestli neporadíte s nějakým SW pro návrh a sestavení DB. Mám představu o tom, že si vytvořím tabulky a jejich provázání, pak si nadefinuji, která data z toho budu tahat a po programu chci, aby mě vypsal odpovídající sql dotazy. Existuje něco takového?

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.87.189.–
crazy
~ Moderátor
+10
Grafoman
8. 9. 2011   #2
-
0
-

#1 Kall_Ell
zkus MySQL Workbench

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
null_while
~ Moderátor
+6
Věrný člen
8. 9. 2011   #3
-
0
-

#1 Kall_Ell
Pokud chceš jen dané SQL dotazy můžeš si například navrhnout databázi podle svých představ v (MySQL) phpMyAdmin a potom při každé akci, kterou provedeš se Ti daný SQL dotaz, kterým si zobrazil, smazal, editoval, vybral položku, apod. vypíše. Samozřejmě můžeš databázi navrhnout úplně někde jinde a do tohoto správce jen importovat db a sledovat SQL.

Pokud Ti jde jen o SW tak se přikláním k uživateli crazy.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.16.103.–
WEBNIA.cz - tvorba webových stránek
Kall_Ell0
Návštěvník
8. 9. 2011   #4
-
0
-

No především mě jde o offline sw. Nechci se připojovat pomoci toho sw k DB. Chci jen vizuálně sestavit danou db(vizuální zobrazení a provázání tabulek) a pak vygenerovat dotazy které budu potřebovat(různé náhledy a výběry). Následně generované dotazy použít v php scriptech vlastní stránky. Dělám jeden privátní web s db, kde je spoustu dotazů, tabulky se mě taky hromadí, tak si chci ušetřit práci a udělat si v tom nějaký přehled. Ideální by bylo, aby to umělo generovat sql jak pro mySQL tak i postgreSQL.

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.87.189.–
null_while
~ Moderátor
+6
Věrný člen
8. 9. 2011   #5
-
0
-

V tom případě ti doporučuji použít nějaký databázový layout, například dibi. Který se bude starat o to, aby tvé SQL dotazy byly správné, bezpečné a validní. Generovat offline můžeš na localhostu samozřejmě a při návrhu skriptu, kde s DB pracuješ potřebuješ stejně znát strukturu, kterou máš v předpokládám admineru nebo phpmyadminu uloženou a při každém procházení ti to vypíše i sql dotazu. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.16.103.–
WEBNIA.cz - tvorba webových stránek
Kall_Ell0
Návštěvník
8. 9. 2011   #6
-
0
-

Zkusím se mrknout na dibi, už jsem o tom něco slyšel. Ale v případě použití dibi by to chtělo něco na vizuální zobrazení struktury tabulek. Maloval jsem si tabulky a jejich provázání v excelu, ale to je docela nepraktický. Mě to docela pomáhá, když mám před očima provázání tabulek.

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.87.189.–
null_while
~ Moderátor
+6
Věrný člen
8. 9. 2011   #7
-
0
-

Diagram (tvé chtěné vizuální zobrazení) ti vykreslí kde jaký systém. Je toho na internetu spousta. Stačí hledat sql 2 diagram, diagram from sql. Teď jsem toho na google našel hromady. DIBI doporučuji je to nezávislý layout, takže je jedno jestli programuješ procedurálně nebo objektově.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.16.103.–
WEBNIA.cz - tvorba webových stránek
Kall_Ell0
Návštěvník
8. 9. 2011   #8
-
0
-

ok, dík za radu, hned se na to mrknu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.87.189.–
null_while
~ Moderátor
+6
Věrný člen
8. 9. 2011   #9
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 84.16.103.–
WEBNIA.cz - tvorba webových stránek
crazy
~ Moderátor
+10
Grafoman
9. 9. 2011   #10
-
0
-

pokud bys vyzkoušel ten MySQL workbench, tak bys viděl, že je to komplexní nástroj, který to všechno, co požaduješ zvládá... (vytvoořit diagram, export do SQL, sestavit DB, ukládání dotazů, apod.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 11 hostů

Podobná vlákna

Návrh — založil Jan Malý

Navrh — založil Tomi

Navrh db — založil olgo

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý