Mikrokontrolér STM8 – Assembler – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Mikrokontrolér STM8 – Assembler – Fórum – Programujte.comMikrokontrolér STM8 – Assembler – Fórum – Programujte.com

 

Ivan
~ Anonymní uživatel
38 příspěvků
23. 9. 2025   #1
-
0
-

Pokud se někdo zajímá o programování mikrokontroléru STM8S103F3 mám zde pár návodů a příkladů.

https://iisivak.xf.cz/STM8/index.php

Jsou zde ukázky jak komunikovat přes sběrnice SPI a I2C, s LDC displejem 16x2, s hodinovým displejem TM1637, s infra dálkovým ovladačem, a další.

Nahlásit jako SPAM
IP: 145.224.109.–
JerryM0
Věrný člen
24. 9. 2025   #2
-
0
-

hekzé, moc hezké. ještě doplň link na knížky ohledně STM8 assembleru a už to bude asi všechno 

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.115.–
Ivan
~ Anonymní uživatel
38 příspěvků
24. 9. 2025   #3
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 145.224.109.–
JerryM0
Věrný člen
25. 9. 2025   #4
-
0
-

#3 Ivan
hm zkusil jsem si nainstalvoat ST Visual Develop 4.13.2 a vložil jsem tam ten dok z "infra prijimac" a preložil a ... překvapivě je to 0 ERRORS 0 WARNINGS a v korespondujícím adresaři Release je pak soubor s příponou "cod" a "S19" což je asi klasický HEX a BIN soubor ale pro procesor STM8L151C2 který jsem si vybral a který pak otevřu v ...  STVisualProgrammer a ... naprogramuju ho přes programátor STLINK/V2 ... je to tak ??? nebo je to jinak ? Obrázky jsou níže ... jinak zatim nechápu k čemu je STM Studio 3.6. který po mě chce jakýsi soubor s příponou "tsc" a nevim kde ho vzít..... taky sem našel ST8CUBEMX ale nevim jak ho použít ... asi "Project/GenerateReport" a taky sem nenašel jak se to pak vloží do "ST Visual Develop 4.13.2" abych moch editovat kod .... hm ... co třeba nějakej video návod ? 

Připojen obrázek.

Připojen obrázek.

Připojen obrázek.

Připojen obrázek.

Připojen obrázek.

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.115.–
Ivan
~ Anonymní uživatel
38 příspěvků
25. 9. 2025   #5
-
0
-

#4 JerryM
Je třeba vybrat procesor STM8S103F3P6.

Nahlásit jako SPAM
IP: 145.224.109.–
Ivan
~ Anonymní uživatel
38 příspěvků
25. 9. 2025   #6
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 145.224.109.–
Ivan
~ Anonymní uživatel
38 příspěvků
25. 9. 2025   #7
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 145.224.109.–
JerryM0
Věrný člen
25. 9. 2025   #8
-
0
-

skvelý tak teď ještě jak se do "ST Visual Develop 4.13.2 " dostane nastavení z "ST8CUBEMX" ??? 

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.81.115.–
Ivan
~ Anonymní uživatel
38 příspěvků
25. 9. 2025   #9
-
0
-

#8 JerryM
? ST8CUBEMX je nástroj pro STM-32, takže asi nijak.

Nahlásit jako SPAM
IP: 145.224.109.–
Ivan
~ Anonymní uživatel
38 příspěvků
25. 9. 2025   #10
-
0
-

#9 Ivan
Aha, omyl. Nevšiml jsem si té osmičky. Nevím, s tím nemám zkušenost.

Nahlásit jako SPAM
IP: 145.224.109.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 11 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032026 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý