Jak na displej 3310 - Bascom – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jak na displej 3310 - Bascom – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comJak na displej 3310 - Bascom – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

12dawe340
Newbie
20. 3. 2012   #1
-
0
-

Zdravím,

chtěl bych se naučit v Bascomu pracovat s tímto displejem, ale na netu nemůžu najít žádne info. Vše co jsem našel bylo dělaný v Céčku, v něm bohužel neumím. Tak kdyby se tu našel někdo kdo by mi mohl jakkoliv pomoci, budu strašně moc rád. Děkuji

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.143.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
20. 3. 2012   #2
-
0
-

najdi popis komunikace a zacni studovat bascom abys to dokazal taky naimplementovat

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.91.152.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
12dawe340
Newbie
21. 3. 2012   #3
-
0
-

A mohl by jsi mě nějak navést kde bych to měl hledat? Já sem na to kdysi narazil, ale teď když to hledám nemůžu nic pořádnýho najít. A jinak sem zjistil že teda nakonec nemám diplej z 3310 ale 5110.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.143.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
21. 3. 2012   #4
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 93.91.152.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
12dawe340
Newbie
21. 3. 2012   #5
-
0
-

jojo, to už jsem taky našel a procházím si to. Ale já bych asi spíš potřeboval přímo nějakej příklad v Bascomu abych to z toho nějak pochopil.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.143.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
21. 3. 2012   #6
-
0
-

evidentne je to jen neco na principu SPI s prepinanim  Data/Command  jen proletet prikazy a jak se zapisujou data

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.91.152.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
12dawe340
Newbie
21. 3. 2012   #7
-
0
-

ano je to tak. ale já jsem právš ještě furt začátečním a chtěl sem "zabít dvě mouchy jednou ranou" že bych se naučil komunikaci přes SPI a zároveň to samotný zpracování dat na grafiku. To mě právě zajímá nejvíc, jak ty data, nebo ten nápis dostanu do té grafické podoby. Vím že na Céčkou jsou různé knihovny a tak, takže hledám i na Bascom. Ale nějak se v tom ztrácím

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.143.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
21. 3. 2012   #8
-
0
-

je to tam nejak popsany... mas  Y rozdelenej na 6 nebo 7 "banku" po osmi pixelech (ktere ovladas jednim bajtem..)

a X se adresuje kazdej sloupec jednotlive... staci nastavit command vstup na log 0, poslat command ze chces menit X/Y a poslat to tam

pak zmenit command vstup na log 1 a posilat data... vetsinou se to samo pricita takze staci posilat data a pribejvaj sloupce po tech 8mi

jinak ja bych se na nejakej bascom vykaslal a rovnou sel do C nebo assembleru..

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.91.152.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
12dawe340
Newbie
21. 3. 2012   #9
-
0
-

aha, já si to musím ještě znovu projít. teď sem našel program pro 3310 tak si to taky projdu a snad z toho něco pochopím.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.143.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

MCP3421 Bascom — založil Začátečník MEGA32

AVR a LCD displej — založil frontm4n

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý