Jak nejlépe a nejjednodušeji začít programovat v C++ – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jak nejlépe a nejjednodušeji začít programovat v C++ – C / C++ – Fórum – Programujte.comJak nejlépe a nejjednodušeji začít programovat v C++ – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Vlákno bylo úspěšně vloženo.
Pokud sám přijdeš na řešení, nezapomeň ho sem přidat!
jakub
~ Anonymní uživatel
905 příspěvků
12. 3. 2013   #1
-
0
-

Zdravim,chci se naucit programovat v C++,ale absolutne nemam sajna kde zacit,pral bych si najit nejaky navod pro absolutni lamky ktery v zivote nikdy nic neprogramovali a chtej zacit,takovej navod pro blbecky:D:D,muzete mi pls pomoct?diky>...

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.29.224.–
12. 3. 2013   #2
-
0
-

Nevím jestli začínat zrovna v c++,zkus třeba javu nebo rovnou c#. Já začínal v C ale to jen z důvodu že sem o ničem jiném nevěděl :D když chceš začít programovat  v c++ tk si kup nebo stáhni nějakou knížku,například Mistrovství v c++. Dál  budeš potřebovat vývojové prostředí. Výborné je visual studio 2012 express ale to se mi zdá.. složite pro začátečníka. Hlavně nejdi do dev c++,možná je jednoduché ale je staré a poslední verze má špatný překladač. Dobré je třeba Code Blocks,ostatní ti určitě poradí líp. Hodně štěstí přeju a hlavně v tom vytrvej a nezabal to po prvním problému :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.242.117.–
Kéfas
~ Anonymní uživatel
70 příspěvků
12. 3. 2013   #3
-
0
-

Seriál C++ je podľa mňa pre začiatočníkov veľmi dobrá voľba.
Odporúčam!

Neviem či si už "programoval" v nejakom jazyku,

ale keď nie, tak potom je tu pre teba nezisková nadácia Code.org

#2 rodinne.baleni.ryze


Nevím jestli začínat zrovna v c++

Som prvák na SPŠE a od druhého polroka sme začali s C++.  

Nahlásit jako SPAM
IP: 87.239.56.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
12. 3. 2013   #4
-
+1
-
Zajímavé

Mimo to zacit v nejakem narocnejsim jazyce je sice slozitejsi, ale nevede k nekterejm zlozvykum - java vede k bastleni kodu a na co neni knihovna, to naprogramovat nejde (alespon to "programator neumi"),

Scriptovaci jazyky maj samozrejme taky bastlici problem + k tomu pridaj ze clovek netusi nic o tom, ze existuje neco jako datovy typ...  coz v C a C++ mu kazdou chybicku omlati o kebuli (ikdyz ne nutne)

A asi by se dal najit dlouhej seznam pro a proti pro kazdy jazyk... v prve rade je dulezite rici si "co chci programovat" - podle toho se pak vybira jazyk - jsou jazyky vhodne pro programovani hw a jsou jazyky co se na to absolutne nehodi... Jsou jazyky, kde se da naprogramovat rychly kod, a jsou jazyky, kde se pres urcitou uroven proste clovek nedostane, ani kdyby se na hlavu postavil. Jsou jazyky, kde se da rychle neco naprogramovat a jsou jazyky, kde to bude proste trvat dlouho.. (ale zase to muze byt rychlejsi :D - ale ne nutne... jkdyz treba presedla zarputilej javista do treba C++, tak obvykle vyrabi kod vyrazne pomalejsi nez by to udelal cistej C++ programator - (ale taky nemusi...))

A pak je samozrejme dulezity, nedavat si cile jako 3D hra ve stylu crysis, vlastni OS  a tak... to delaj profici a taky jim to chvili trva... (hry delaj stovky profiku a nekolik let pokud zacinaj od engine)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
12. 3. 2013   #5
-
0
-

#3 Kéfas
Já sem taky prvák a asi rok a půl dělám v c++ :D fajn jazyk,s knihovnou QT je to fajn. Nevím proč ale přesně jak to KIIV řekl se sám tlačím do podobných jazyků v naději že se těm zlozvykům vyhnu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.49.56.–
jakub
~ Anonymní uživatel
905 příspěvků
13. 3. 2013   #6
-
0
-

#5 rodinne.baleni.ryze
#1 jakub

diky za rady,takhle ja sem v chodil rok na prumyslovku a tam    sme programovali v pascalu,ja to   v tu dobu flákal a moc sem to nepobral a nepochopil...nevim jestli na to mam vubec buňky,mam sice IQ kolem 130,ale nekdy mam tak dlouheee vedení ze si pripadam jako dement...

Asi zacnu tim ze si koupim tu   knižku co mi radil pan:NICK:rodinne bale.knihu Mistrovství v c++...

Nejlepsi by bylo kdyby to bylo vysvetlene tak jako pro uplne dementy,ta kniha Mistrovství v c++ je psana pro uplne LAIKY?

popr. pokud neni psana pro uplne laiky,mohli byste mi poradit lepsi knihu?diky predem za rady...Gulda

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.29.224.–
Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
13. 3. 2013   #7
-
0
-

Ta kniha mistrovství v C++ si nekupuj pokial si uplný začiatočník. Tú knihu mám a je super ale ja v C++ robím diplomovku takže som ju už potreboval.

Kúp si nejaku tenku ktorá neni ani drahá , ja som mal "C++ bez predchozích znalostí" je dobra pre začiatočníka.
 

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.167.184.–
rodinne.baleni.ryze
~ Anonymní uživatel
50 příspěvků
13. 3. 2013   #8
-
0
-

s tím sem asi uplně nejlíp neporadil,pro uplne lajky je něco lepšího určitě. třeba ta c++ bez předchozich znalostí vypadá dobře,nebo zkus kurz tady na programujte.cz :-) Případně jiný tutorial.

Zasláno z mobilního telefonu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.145.209.–
Kéfas
~ Anonymní uživatel
70 příspěvků
13. 3. 2013   #9
-
0
-

#7 Martin
#8 rodinne.baleni.ryze

    Nesúhlasím s vami. 

#6 jakub

Stačí ak si zopakuješ resp. prebehneš Pascala(hádam máš poznámky, či nie?!),
aby si mal nejaké tie vedomosti o programovaní.

Toto si prečítaj:

V tretej odrážke je zátvorka, ktorá hovorí o "požadovaných" skúsenostiach v programovaní.
Kedže si mal možnosť programovať v Pascale, tak potom si ju kúp.


Predstav si, že chceš byť taký dobrý futbalista ako Lionel Messi(=Mistrovství v C++) a práve on by ťa učil.
Vie ti ponúknuť oveľa viac skúseností ako obyčajný hráč(=C++ bez predchozích znalostí) v nejakej českej lige(bez urážky).
A je len na tebe koľko si toho zoberieš.(skúseností)
Tvoje nadobúdanie nových vedomostí závisí od toho ako pravidelne trénuješ.
Aby si si zapamätal nové(raw) poznatky, musíš si ich opakovať kým si budeš istý toho že to ovládaš.
Takže časté opakovanie nie je na škodu!

Nahlásit jako SPAM
IP: 87.239.56.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
13. 3. 2013   #10
-
+4
-
Informačně přínosné

#9 Kéfas
jenze takovej Messi by te umlatil, kdyz by te zacal ucit a tys neumel ani cutat do mice, aniz by si nespadl jak maly dite :D

Cim pokrocilejsi ucitel, tim narocnejsi je pro nej pochopit, jak sakra nedokazes pochopit tak trivialni veci jako "kazdej prikaz musi byt ukonceny strednikem", "vetsina vetveni vykona jeden prikaz... pro vic jsou bloky", "datove typy...", "jak muze byt nekdo tak tupej, ze si nedokaze ani predstavit par kroku jak by to delal on..."

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
14. 3. 2013   #11
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 188.167.184.–
yaqwsx+9
Posthunter
14. 3. 2013   #12
-
0
-

#7 Martin
#8 rodinne.baleni.ryze
Kdykoliv je tady na fóru podobný dotaz, doporučuji knihu, na které jsem "vyrostl" já - Rozumíme C++. Podle mě volí tu nejlepší možnou výukovou strategii pro začátečníky, kteří neví, která bije...

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.188.228.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
kuhy
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
28. 9. 2013   #13
-
0
-

Můžeš zkusit můj tutoriál. Snažím se ho psát srozumitelně i pro úplné začátečníky - http://www.jakprogramovat.cz/lekce-cplusplus

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.189.–
Martin Kozibrátka0
Stálý člen
30. 9. 2013   #14
-
0
-

#13 kuhy
Tutoriálů je na internetu dost, věnuj se raději něčemu užitečnému.

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.120.221.–
Savana.cz - neomezený webhosting za pár kaček :)
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý