Do atmega8 mi potece 3,2A, jak na regulaci? – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Do atmega8 mi potece 3,2A, jak na regulaci? – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comDo atmega8 mi potece 3,2A, jak na regulaci? – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

mrmonroe
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
6. 10. 2013   #1
-
0
-

Zdravím

Mám mikroprocesor atmega8 a chtěl bych na PORTB1 a PORTB2 (slouží jako vstupní piny) zapojit 80 a 80 ledek(U=2,5V, I=20mA), na těchto protech pak budu dělat PWM modulaci pro zmenšení a zvýšení jasu ledek. Ledky jsou zapojeny pralelně, každá se svým odporem. Komplikací je že výsledný proud z 80 ledek je 1,6A a mikroprocesor snese jen 0,3A. Nevíte teda někdo o nějakém regulátoru, nebo o nějaké jiné součástce která by do mikroprocesoru nepustila více jak 0,3A a zároveň neměla vliv na jas ledek a PWM? Pokud ano, můžete poslat i adresu s nějakým schématem zapojení, nebo datasheetem součástky?
 

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.43.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
6. 10. 2013   #2
-
0
-

na to by mel stacit bohate mosfet tranzistor... nejakej co spina spolehlive uz pri par voltech a zvladne dostatecny proud

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.220.241.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
mrmonroe
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
6. 10. 2013   #3
-
0
-

Díky za rychlou odpověď, vyzkouším to

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.43.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
6. 10. 2013   #4
-
0
-

treba IRLR2905 by pri 4V Ugs zvladl neco pres 4A s ubytkem napeti 0.1V (nebo 10A s ubytkem 0.25V)

nebo IRF3706 ... ten zacina 10A a ubytkem mensim jak 0.1 uz od 3V na ridici elektrode

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.220.241.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Atmega8 časovač2 — založil Pavol007

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý