GSM/GPRS modul pro řídící jednotku – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

GSM/GPRS modul pro řídící jednotku – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comGSM/GPRS modul pro řídící jednotku – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

Vlákno bylo úspěšně vloženo.
Pokud sám přijdeš na řešení, nezapomeň ho sem přidat!
Raikö
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
18. 5. 2014   #1
-
0
-

Ahoj,

chtel bych se poptat tech co uz maji nejake zkusenosti s nejakymi GSM/GPRS moduly, ktere se daji pouzit pro vzdalene ovladani/komunikaci ridici jednotky.

Zajimaly by mne vase zkusenosti, doporuceni, poznatky.

Moje potreby prozatim jsou: neco celkem levneho, co se da sehnat u nas, bude to komunikovat s MCU 8051, pujde s tim komunikovat pres internet a kdyby to bylo v provedeni DIL, tak bych byl uplne stastny :-)

Co jsem se tak zbezne dival, tak mi prisly pro mne nejvhodnejsi: QUECTEL M10 nebo SIMCOM SIM900(D)

Budu rad za kadou radu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.149.–
18. 5. 2014   #2
-
0
-

pokud chceš komunikaci pomocí sms, nejlevnější na naučení je si koupit starší mobil siemens C35, C45 nebo C55. Pro komunikaci po internetu je vhodnější použít jednočip s integrovaným rozhraním. 8051 není zrovna levné řešení, AVR poskytují lepší poměr výkon / cena. Navíc je výrobce masívně podporuje, IDE je zdarma, spousta návodů a hotových řešení.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.95.60.–
Raikö
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
18. 5. 2014   #3
-
0
-

#2 hlucheucho
Dik za odpoved.

Jen pro upresneni, MCU je Atmel AT89S52 (tedy s instrukcni sadou 8051), programovatelny v C a mam k nemu i AVR studio pro veskery vyvoj/debugging.

Ovladani ridici jednotky pomoci SMS bude jedna z vymozenosti, ale dulezitejsi je pro mne ten internet.

Zatim nejvhodnejsi pro pocatecni vyvoj se mi zda PGSM modul prave s chipem QUECTEL M10 za cenu okolo 900Kč:

http://pandatron.cz/?2919&pgsm_%96_gsm/gprs_modul_pro_vyvoj

Takze kdyby se dalo sehnat neco podobneho, ale za nizsi cenu, protoze jen tadyten modul je o dost drazsi nez cela ridici jednotka.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.149.–
19. 5. 2014   #4
-
0
-

AT89S52 není AVR, takže AVR studio je na ...  Pokud je důležitější internet, použij AT32UC3A0512 nebo podobný s integrovaným rozhraním. Vhodné je pro začátek pořídit vývojovou desku, výjde na cca 5000. Dále je dobré si pořídit emulátor, v Atmel Store vč. cla a dopravného výjde asi na 3000,-. Atmel Studio je zdarma. Díky příkladům se připojení k internetu dá rozchodit během 1,5 dne. Vůbec netuším, jak chceš k 89S52, což je trochu vylepšená 8051, "přilepit" internet. Možná, kdybys pohledal u Atmelu nebo Analog Devices, našel bys 8051 derivát s internetem. Všechny 8051 mají nevýhodu - vývojové prostředky na ně jsou citelně dražší. IDE stojí asi 50 000 a emulátor zrovna tak. Emulátor navíc podporuje jen jeden typ procesoru. Většina (až na několik málo vyjímek) má strojový cyklus dlouhý 12 taktů oscilátoru, u některých lze zvolit 6. Atmel má několik "jednocyklových", jsou dost drahé. O všech 8051 lze říci, že  AVR za stejnou cenu umí nesrovnatelně víc.

Co se týče GSM - práce se SMS: co mám zkušenosti, moduly pracují s AT příkazy. Pro pochopení a naučení stačí starší Siemens jak jsem napsal výše. V Aukru nějakou C35 vydražíš za pár stovek. Pro profi konstrukci pak koupíš profi modul.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý