Jaká specializace v programování – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jaká specializace v programování – Offtopic – Fórum – Programujte.comJaká specializace v programování – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Anonym
~ Anonymní uživatel
454 příspěvků
6. 10. 2014   #1
-
0
-

Všechny zdravím!

Rád bych Vás jako zkušené programátory touto cestou požádal o radu.

Jsem tak nějak na začátku pracovní kariéry (škola + 2 roky praxe jako programátor). V rámci praxe i školy jsem přičuchnul ke všem běžně používaným jazykům... Nyní mám však možnost dostat se do prestižnější firmy a více se specializovat na problematiku, kterou bych chtěl dělat i do budoucna. Ve zkratce se jedná o tyto pozice:

- vývojář v rámci OS MS Windows, používané jazyky: .NET, C/C++

- vývojář v rámci OS Linux, používané jazyky: Java, (trochu C/C++)

Obě pozice jsou pro mě zajímavé (jak finančně). Protože vím, že by mě bavila jak první, tak druhá pozice, rozhoduju se podle toho, co má do budoucna větší potenciál, co bude do budoucna více žádanější/ohodnocenější. Jaký je váš názor? Budu vděčný za každý komentář, děkuji!

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.79.110.–
Kit+15
Guru
6. 10. 2014   #2
-
0
-

#1 Anonym
Hoď si korunou.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a0:37a6:221:5...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
Matěj Andrle+1
Grafoman
6. 10. 2014   #3
-
0
-

#1 Anonym
Vybral bych první možnost.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.181.–
Anonym
~ Anonymní uživatel
454 příspěvků
7. 10. 2014   #4
-
0
-

No jde mi o to, co myslíte, že se bude do budoucna více rozvýjet. Zda bude třeba hlavně lidí, co znají z programátorského hlediska Linux nebo Windows.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.79.110.–
peter
~ Anonymní uživatel
3982 příspěvků
8. 10. 2014   #5
-
0
-

Microsoft (asp c#) i Oracle (java) si budou sve technologie drzet za velke penize. Podobne technologie lze sehnat i free, ale ti dva budou vzdy rikat, ze jejich jsou lepsi :)
Na obou jazycich nelibili nazvy funkci, ze jsou tak slozite a nelogicke, takze jsem se jimi vic nezabyval.
Myslim si, ze by asi bylo lepsi jit do ASP, je tam vic prostoru k rozvoji a inet je vsude. Kolikrat jsi spoustel nejaky java applet nebo mas mobil s javou?

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:1f7:1014:a3...–
peter
~ Anonymní uživatel
3982 příspěvků
8. 10. 2014   #6
-
0
-

* ok, tak oprava. ted koukam, ze javu pouziva kdejaky mobil, mozna by to bylo take perspektivni. Tablety a mobily se dnes rozvijeji a nejsou tam poradne jednoduche aplikace. Jenom takove nedodelky. Nebo aspon v tom balastu, co je v googple play se mi nepodarilo najit slusnou aplikaci. Vsechno je to jen aplikace, co sela treba 1-2 veci a dalsich 50, ktere bych ocekaval, to neumi. Tak to ani nemusel programator ztracet cas...

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:1f7:1014:a3...–
Satik0
Stálý člen
8. 10. 2014   #7
-
0
-

#1 Anonym
Těžko říci takhle dopředu, co bude žádanější, nikdo netušíme, jak se to bude vyvíjet - vyber si, co je ti bližší :) .

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.49.188.–
kikot
~ Anonymní uživatel
14 příspěvků
8. 10. 2014   #8
-
0
-

do tve smrti to bude fiftyfifty, takze prast jak uhod... ze bude vic programatoru do budoucna, tezko vetsina populace je nedostatecne inteligentni na programovani.. ty si mozna tu svoji cast urves at jako ms nebo gnu, spis zalezi jak moc se tomu budes venovat..

Zasláno z mobilního telefonu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.145.211.–
Flowy0
Věrný člen
8. 10. 2014   #9
-
0
-

http://www.javaworld.com/article/2689406/java-platform/four-reasons-to-stick-with-java-and-four-reasons-to-dump-it.html#tk.rss_all

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.64.114.–
https://github.com/Flowy
Anonym
~ Anonymní uživatel
454 příspěvků
8. 10. 2014   #10
-
0
-

Hmm, tak teď jsem nerozhodný ještě víc :-) Oboje technologie mě baví stejně, takže o to je rozhodování těžší....

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.79.110.–
kikot
~ Anonymní uživatel
14 příspěvků
9. 10. 2014   #11
-
0
-

to je jednoduchy, staci abys napsal ktery os bezne, osobne, pouzivas pres 50% pokud jsou to dve majority, pres 40% u tri...

Zasláno z mobilního telefonu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.145.217.–
Kit+15
Guru
9. 10. 2014   #12
-
0
-

#10 Anonym
Tak to nechápu, jak tě mohou obě technologie bavit stejně. Vždyť každá je jiná a pracuje s jinými licencemi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.229.242.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

Podobná vlákna

Částečná specializace šablony — založil Martin Kozibrátka

Jaká VŠ? — založil tulk

Jaká destička — založil Blujacker

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý