Hra – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Hra – Offtopic – Fórum – Programujte.comHra – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

collfi
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
7. 6. 2007   #1
-
0
-

chcel by som si spravit vlastnu jednoduchu hru, co na to potrebujem??? aky jazyk, cez aky program atd...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DAn
~ Anonymní uživatel
38 příspěvků
7. 6. 2007   #2
-
0
-

To collfi: nejlepší na jednoduchou tvorbu her je Game Maker...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
SBE
~ Anonymní uživatel
29 příspěvků
7. 6. 2007   #3
-
0
-

www.build-the-game.cz

Záznamy z přednášek, které už proběhli budou během 14 dnů ke stažení. Oznámeno to bude na blogu http://build-the-game.spaces.live.com/

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
7. 6. 2007   #4
-
0
-

Jako jazyk ti bohate staci slovenstina. Ptotom jen musis mit dobrej napad ;-)

Mno, podle dotazu dost pochybuji, ze jsi schopny naprogramovat byt tu sebejednodussi hru..
Potrebujes predevsim znalosti (!); v neposledni rade pak pocitac, nejaky primitivni textovy editor, pripadne compilator a spol.
Jaky jazyk? Naprogramovat se da cokoli v cemkoli.. Muzes pouzit jakoukoli odnos Basicu, Pascal, C/C++, Javu, C#, Pythno, pripadne PHP, JavaScript, Perl, dokonce HTML.. Je to jen a jen na tobe ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Smokie0
Expert
7. 6. 2007   #5
-
0
-

HTML? O programovani hier v HTML by si mohol povedat nieco viac. Neviem si v tom nic momentalne predstavit :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
7. 6. 2007   #6
-
0
-

Smokie píše:#
# HTML? O programovani hier v HTML by si mohol povedat nieco viac. Neviem si v tom nic momentalne predstavit :)


Pravda, ze s programovanim to nema moc spolecneho, ale porad lepsi nez GameMarker ;-)
Textovku udelas v pohode =)


Jses na rozcesti... Pujdes <a href="jeskyne.htm">doprava</a> nebo <a href="smrt.htm">doleva</a>?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
7. 6. 2007   #7
-
0
-

Game maker není špatnej. Pomocí boxů se naučí základy (přece jenom je k tomu potřeba trochu přemýšlet) a pak se naučí gml... game maker není špatnej, dá se v něm docela jednoduše udělat docela dobře vypadající hříčky.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
collfi0
Duch
7. 6. 2007   #8
-
0
-

znalosti nemam, tak sa pytam v akom jazyku ich mam ziskat, co sa najviac oplati

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
7. 6. 2007   #9
-
0
-

už vidím jak tady bude každej vychvalovat svůj obíbenej jazyk jako nejlepší;)
Rozhodně doporučuju python. Pro začátečníky jeden z nejlehčích jazyků a dají se s ním naprogramovat i velké aplikace. Hry se v něm tvoří trochu složitěji, ale dle méhop názoru daleko lehčeji než např v C,C++. Tady na programujte je bezvadný kurz pythonu tak můžeš začít;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Smokie0
Expert
7. 6. 2007   #10
-
0
-

Zelenáč píše:#
#

Smokie píše:#
# HTML? O programovani hier v HTML by si mohol povedat nieco viac. Neviem si v tom nic momentalne predstavit :)

#
#Pravda, ze s programovanim to nema moc spolecneho, ale porad lepsi nez GameMarker ;-)#
#Textovku udelas v pohode =)#
#
#
#Jses na rozcesti... Pujdes <a href="jeskyne.htm">doprava</a> nebo <a href="smrt.htm">doleva</a>?#
#

No jasne, to mi nenapadlo :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
sneakfast0
Newbie
7. 6. 2007   #11
-
0
-

To collfi: Takova klasicka, docela dobra volba pro zacatecnika je Pascal, nebo spis Delphi - Pascal je privetivy jazyk a v Delphi se prijemne pracuje. Navic byl dlouho povazovan za jeden z nejlepsich jazyku pro vyuku programovani.
Hodne lidi neda dopustit na Python, ten je pry taky vyborny, snad jeste lepsi pro zacatecnika, ale sam jsem jeste nezkousel, takze nemuzu soudit:)

Pascalem rozhodne nemuzes udelat chybu, Turbo Delphi je zdarma a umozni ti vytvorit aplikace a hry pro windows bez zbytecnych problemu, ale jeste si urcite pockej na radu nekoho povolanejsiho:)

preju hodne stesti pri vyberu

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
7. 6. 2007   #12
-
0
-

Pascalem bych rozhodně začal. Ale neočekávej, že budeš do týdne dělat hry. Ty se snad ani v Pascalu dělat nedají. Ale jako příprava např. pro C++ to samozřejmě stačí. Jestliže nemáš žádně zkušenosti, na hry bych se na chvilku vyprdl a naučil se programovat pořádně.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
7. 6. 2007   #13
-
0
-

moje řeč, taky jsem chtěl dělat hry ze začátku, ale už mě to (možná i naštěstí) přešlo.
Ale packal se mi nezdá jako úplně nejlepší jazyk do začátku, zkoušel jsem ho a nezaujalo mě to (Zkoušel jsem myslím turbo pascal a mělo to hrozně debilní editor).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
sneakfast0
Newbie
7. 6. 2007   #14
-
0
-

zalezi co si pod tim predstavis, nejakou fakt jednoduchou "hru" clovek urcite zvladne napraskat po par dnech prace s jazykem, ale nebude to nic extra, jen takovy ty srandicky typu "pristani na mesici" atd.. nejlepe textovky s opravdu jedoduchym kodem:) ale i na tom se da strasne moc naucit, a navic je to docela zabava kodit. Jinak v Pascalu se urcite daji delat i normalni +- narocnejsi hry, ale to moc lidi nedela, uz jen kvuli tomu ze vsude dominuje C++, a navody pro ruzny knihovny jako je treba SDL jsou zkratka pro cecko a pro Pascal najdes neco kvalitniho opravdu jen zridka..

Blujacker: Delphi IDE je o hodne dal:) ale uznavam ze Pascal je v dnesni dobe v profesionalnim vyuziti hodne na okraji. ve vyucovani se ale jeste dost casto pouziva - i kdyz ho uz ted brzy nejspis prevalcuje Python - no uvidime:)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
pedro
~ Anonymní uživatel
128 příspěvků
7. 6. 2007   #15
-
0
-

jak rikal jeden muj cuitel programovani: Pascal je dobry jen na vyuku pascalu=)
Kazdopadne zaklady programovani se v nem uci dobre.. Pak bych presel k C/C++ ci Jave.. (Python neznam, tak nemuzu posoudit..)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
8. 6. 2007   #16
-
0
-

Nechte už konečně Pascal umřít... Pascal vůbec není dobrej k výuce programování, protože je to jazyk k ničemu a učení se Pascalu je pro budoucího programátora jen ztráta času. Oblíben ve výuce není proto, že by to byl dobrej jazyk pro programování, ale proto, že je tak primitivní, že se jeho základy naučí i ta většina neprogramátorů, co do těch škol chodí a díky tomu prolezou aspoň se čtyřkou.

Dnes není žádný problém začít s jakýmkoliv jazykem. Vychází spousta knížek, na internetu je spousta tutoriálů, prostě se dá zfleku začít programovat třeba v C++ nebo Java. Co se týče programování her, jestli chceš dělat pořádný 3D hry, určitě bych začal s C a potom C++. I když docela dobře se tváří Python, jeho psaní je jednodužší a rychlejší než C, ale nevím jak velké má možnosti co se týče her. Podle http://www.pygame.org by toho ale měl umět dost. Já jsem si v něm teďkom naprogramoval tetris do windowsácké konzole a zvládl jsem to za jedno odpoledne, a to v něm teprve začínám (prakticky druhej program v Pythonu).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Jan Sedlák0
Expert
8. 6. 2007   #17
-
0
-

To Architekt:Ne tak úplně, když příjde někdo, kdo ani neví, co to jsou proměnné (a to začátečníci neví), byla by hloupost jim začít plácat o pointrech a funkci main. Pascal, ač je už přes dvacet let na odpis a tlačítko "kompilace" je jenom pro srandu, naučí budoucího programátora u řešení problémů alespoň přemýšlet. I když by to možná chtělo nějaký nový jazyk na učení. třeba Pascal++ :D.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
8. 6. 2007   #18
-
0
-

To Architekt: Pygame nepoužívám, zdá se mi dost nepřehledný. K hrám mi stačí Tkinter...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
8. 6. 2007   #19
-
0
-

Tak textovku zvládneš během chvilky i v C++...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
Peter D.0
Expert
9. 6. 2007   #20
-
0
-

nejak málo je tu spomenutý jazyk C# :D
alebo skus program Petr ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
Raddo150
Stálý člen
9. 6. 2007   #21
-
0
-

To Garret Raziel: Tak keď niekto príde a ani nevie čo sú to premenné, tak mu to treba vysvetliť. :D

Ja som sa učil c++ podľa kurzu tu na programujte, a postupne som zistil aj to, čo je premenná. ;) Čiže, podľa mňa sa môže aj úplný začiatočník pustiť do C++ aj bez toho, aby ovládal Pascala.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
9. 6. 2007   #22
-
0
-

To echo112: Neříkám, že by měl začít Pascalem, říkám, že by hned na začátek neměl začít s C++#+#XYZ DirectX 3DFX Ultimate Pro. Pro začátek je dobrý jazyk třeba C -> protože není objektově orientovaný, dle mého by neměl začínat s OOP dřív, než se naučí řešit jednoduché matematické problémy apod. Pak bych postupně navázal na C++, odvykl si na různé manýry z C. Jinak ať si začíná s čím chce, já jsem se třeba nejdříve naučil programovat ve Flash Action Script :D, což není zrovna vhodný jazyk. Když jsem se mohl naučit programovat já, a to ještě ke všemu v Action scriptu, může se naučit programovat téměř kdokoliv a včemkoliv.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jan Bednařík0
Super člen
10. 6. 2007   #23
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Tocimanko
~ Anonymní uživatel
1263 příspěvků
10. 6. 2007   #24
-
0
-

collfi píše:#
# chcel by som si spravit vlastnu jednoduchu hru, co na to potrebujem??? aky jazyk, cez aky program atd...


:-DD Dobry dotaz. Len tak si povedat v jedno krasne odpoludnie, ze sa pustim tvorit hry. To jak moja babka - robilo jej problem aj nastartovat PC a povedala si, ze sa chce naucit programovat. :-DDD Po troch dnoch to vzdala a sla okopavat zahradku :-DD

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
10. 6. 2007   #25
-
0
-

Architekt píše:#
# To Garret Raziel: Já se učil v PHP, taky nic moc a pamatuju se, jak jsem hodiny nemohl pochopit, co je to proměnná :p#
##
#Pro začátky v C doporučuju http://www.luki.webzdarma.cz/luki_programming.htm


S proměnnými jsem problém neměl... Jen jsem 2 měsíce nemohl pochopit to, že PHP pracuje na straně serveru :-)
To Garret Raziel: V C++ nemusíš programovat objektově...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
10. 6. 2007   #26
-
0
-

To Zelenáč: Neprogramovat v C++ objektově je jako dívat se na televizi s vypnutým zvukem.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
12. 6. 2007   #27
-
0
-

Garret Raziel píše:#
# To Zelenáč: Neprogramovat v C++ objektově je jako dívat se na televizi s vypnutým zvukem.


Pokud neslyšíš, je ti zvuk k ničemu.. To ovšem ještě neznamená, že se na tu televizi nemůžeš dívat

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
retriwr0
Stálý člen
12. 6. 2007   #28
-
0
-

To Zelenáč: Ale ta kvalita nestojí za moc...

To collfi: potřebuješ hlavně píli a snahu něco se naučit, co ti k tomu poslouží už není tak důležité

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
You gotta do what you gotta do
DeaLer+2
Hero
12. 6. 2007   #29
-
0
-

Já bych rovněž doporučil zaměřit se na http://www.build-the-game.cz. Je to moc hezky vysvětlovaný a pochopí to i začátečník. Jak už bylo řečeno, je jedno, jakej jazyk a rozhraní použiješ ... spíš se zeptej, co je tvým cílem a pak se rozhodni sám. My ti tady můžeme radit, ale nikdo neví, co se bude líbit tobě a co ti bude vyhovovat.

Pokud nemáš základní znalosti, tak s tvorbou složitějších her moc nepočítej a podívej se po nějakých jednodušších jazycích jako je Delphi, C#, Python. Zpočátku se nezkoušej vrhnout na nějaký robustní IDE, ale nauč se s jazykem pracovat a myslet jako programátor (v tom ti nikdo nepomůže).

Podle mě je blbost tvrdit, že bys neměl začínat s OOP hned, já bych spíš řekl, že je to lepší (osobní zkušenosti) ... znám spoustu prasat, co začinali na nějakým strukturním jazyku a teď tak pracujou i v OOP jazyku. OOP programování není jen to, že používáš objekty, třídy, a další ... je to především návrh aplikace a využívání základních možností OOP (dědičnost, polymorfismus, zapouzdření).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jan Bednařík0
Super člen
15. 6. 2007   #30
-
0
-

Jen bych dodal, že když zacne s OOP hned, ušetří si strasně moc starostí.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Fire
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
29. 6. 2007   #31
-
0
-

Nej je flash

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ján Ivančík0
Stálý člen
30. 6. 2007   #32
-
0
-

Co ja viem, ked sa tak na to pozeram ty asi viac ako textofku nezvladnes z to ako to uz bolo spominane mozes robit vo vsetkom ( aj html) cize ide len o to, ci v to chces pokracovat aj v buducnosti ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
,,Múdrosť je poznanie večných právd použiteľných v živote." ciceRo
Ján Ivančík0
Stálý člen
30. 6. 2007   #33
-
0
-

Aby som to dokoncil, cize ak ti ide len o prazdninovu zabavu tak skus ten Pascal alebo primitivne hry - aj nie textofky sa daju robit vo VB bez akeho kolvek zloziteho programovania. No ak sa chces seriozne naucit programovat a urobit v tom hru - no a potom pokracovat tak si asi vyber medzi Pythonom a C resp C++ atd. Suhlasite so mnou? xD

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
,,Múdrosť je poznanie večných právd použiteľných v živote." ciceRo
Jan Sedlák0
Expert
30. 6. 2007   #34
-
0
-

To FufurR: Já souhlasím. Ač je Packal snad každým, koho znám, zatracovaný, hlavní, co se musí programátor naučit, a co se v Pascalu naučí, je řešit daný problém, naučit se pomocí algoritmizace vyřešit zadání. A to se může naučit stejně dobře v Pascalu, jako v čemkoliv jiném.

Pořád si ale myslím, že pokud se nechce naučit vážně programovat, ale pouze tvořit jednoduché hry, je nejlepší začít s Game Makerem. Přece jenom je to snadno pochopitelný ale i přesto učinný nástroj.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Hra had — založil pepca_001

Hra — založil michi

Hra v C++ — založil janysek_

Hra — založil mephi

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý