Myslet jako programátor – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Myslet jako programátor – Offtopic – Fórum – Programujte.comMyslet jako programátor – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

12. 6. 2007   #1
-
0
-

Asi znáte vtip, kdy manželka rozkazuje svému milovanému choti-programátorovi: "Běž koupit chleba a když budou mít rohlíky, vem jich deset!" Manžel přinese deset chlebů..
Myslíte že to opravdu může zajít až do takové krajnosti?
Kamarád mi tvrdí, že už se tak částečně chovám.. Tedy spíš k "autoritám" (které to pořádně štve) - tuším, že je to však z větší části mou leností než programátorským myšlením :-)
Jak je to s vámi?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
12. 6. 2007   #2
-
0
-

Ptej se mých rodičů, podobných chvilek jim připravuji spousty. Ale nemyslím, že je to dáno programátorským myšlením, je to dáno pubertou (alespoň to říkají naši :D). Jinak ten vtip znám, a přijde mi docela logickej, a kdybych byl v tu chvíli zamyšlenej nad něčím, je možné, že by se mi to mohlo stát. Programátoři totiž obecně myslí logicky, ne prakticky. Pro ně (nás) je totiž tipické, že se nezamýšlejí nad dopadem určitého problému, nesnaží se přijít na skrytý význam, prostě a jednoduše udělají přesně to, co je jim přikázáno.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
DeaLer+2
Hero
12. 6. 2007   #3
-
0
-

Já čekal, kdo něco podobnýho napíše první :) Taky mi to trochu leze na mozek, ale do extrémů to nezachází.

To Garret Raziel: s tím tak úplně nesouhlasím, programátor by neměl myslet jako stroj, ale uvažovat logicky a analyticky ... i když plnění přesně zadaných příkazů má něco do sebe :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ján Ivančík0
Stálý člen
12. 6. 2007   #4
-
0
-

to s tou pubertou som uz niekde pocul (to mi vazne ide na mozog :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
,,Múdrosť je poznanie večných právd použiteľných v živote." ciceRo
12. 6. 2007   #5
-
0
-

Jasně, že je to docela pravděpodobný - programátoři jsou (alespoň v mém případě) neustále zamyšlený a tak se časem naučí nepřemýšlet o příkazech "zvenčí" a jen je "tupě" vykonávají..
Jen těžko můžu připisovat pubertě to, jak dlouho mi dneska trvalo, než jsem pochopil, co ta roztomilá knihovnice myslela dotazem "A co židle, pánové?" (i když jsem vlastně doteď nepochopil, proč bych měl tu židli zasouvat - nikomu tam nepřekáží a ten, co jí bude chtít použít po mně si jí stejně znova odsune :-)
BTW "programátor" je děsně dlouhý - poďte to zkrátit třeba na "prog-tor" =)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub0
Věrný člen
12. 6. 2007   #6
-
0
-

Sem tam odpovim tak aby si člověk co se mě na něco ptá uvědomil že tu otázku musí hodně upřesnit. Ale že bych koupil deset chlebů ? No to maximálně udělat si z rodičů humor ale že bych to bral vážně tak asi ani ve snu.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Jan Sedlák0
Expert
12. 6. 2007   #7
-
0
-

To FufurR: Mě to rodiče doma říkají neustále.
To Zelenáč: Já bych radši psal "prgor", zní to dobře.
To Jacob: Deset chlebů bych asi taky nekoupil, to by přišlo jako hovadina aji mě :D.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jakub0
Věrný člen
12. 6. 2007   #8
-
0
-

To Garret Raziel: No správně by si jich měl koupit deset podle toho co ti řekla (podle toho vtipu). Spíš se počítá s tím že to je samozdřejmnost že nekoupíš 10 chlebů. Je to podobný jako když se tě třeba policajt zeptá kolik si jel autem a ty mu odpovíš danou rychlost a nezeptáš se ho : "Myslíte vůči silnici, kolemprojíždějícího auta,slunci,nebo galaxii?"Je jasný že chce vědět jak rychle ses pohyboval vůči silnici ale upřesňovat to nemá cenu - prostě to je ta samozdřejmnost. Ale u tohodle případu bych mu odpověděl : "Oproti auto co mě předjíždělo rychlostí 10km/h jsem se pohyboval -10km/h". Zajímalo co by na to policista řekl ... :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
12. 6. 2007   #9
-
0
-

To Jacob: Už se těšim na řidičák: "0km/h pane strážníku, celou dobu sem byl pevně připoutanej v sedadle - to se člověk nemůže skoro ani pohnout natož aby překročil padesátku . . . No dobrá - možná ta potvora auto v kerym sem seděl jela 150 kilometrů za hodinu..."

PRGOR je fajn, teď to jen musíme rozšířit ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub0
Věrný člen
12. 6. 2007   #10
-
0
-

To Zelenáč: :D Přesně tak ... takovýhle vtípky si dělám z rodičů - když řeknou otázku špatně. Přijdu o víkendu v 23:00 domů a mamka ze zeptá :"Kde si byl?" A já jenom odplivnu :"Mimo domov."A situace je vyřešená ;) Ale musím se rychle vzdálit aby nebyla položená další upřesněná otázka.


Co takhle změnit název diskuze na :" Mylset jako prgor"

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Lukáš Churý
~ Šéfredaktor
+8
Hero
12. 6. 2007   #11
-
0
-

Já přemýšlím jako stroja přemýslím snad i při sexu :)
Je pravda, že jsem immer where zamyšlený a počád něco počítám.. ať už v pixelech či korunách :)

Ale je pravda, že se mi odborné termíny pletou do normálního života a musím místo nich dlouze hledat alternativní slova.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
Alan0
Věrný člen
12. 6. 2007   #12
-
0
-

Znám podobnej vtípek na tenhle způseb. Je docela starej.

U soudu se muž obhajuje z vraždy tchýně:
Pane soudče za všechno může manželka. Když odcházela na nákup říkala mi:
V obýváku spí maminka, když na ni sedne moucha zabij ji..

prgor bych moc neroznášel úak by nějákej vtipálek rozkřikoval prgor-magor

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
13. 6. 2007   #13
-
0
-

Al píše:#
# prgor bych moc neroznášel úak by nějákej vtipálek rozkřikoval prgor-magor


A neni to pravda? :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Peter D.0
Expert
15. 6. 2007   #14
-
0
-

nevieš či maju otvorené ?
Ano (viem)
---------------------------
nikto ma nemá rád = každý ma má rád

časom ma napadnu dalšie z môjho života :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
Miroslav Kajan0
Věrný člen
15. 6. 2007   #15
-
0
-

To Curo:

přemýslím snad i při sexu :)

Při tom se zkrátka musí myslet, hledět na to, aby jsi něco nepopletl :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
sn3d0
Věrný člen
17. 6. 2007   #16
-
0
-

podla mna je to taky isty mytus ako ftipy o blondinkach alebo o policajtoch.. Proste ked je niekto roztrzity tak je roztrzity a je jedno ci je programator alebo dokladac tovaru v Hypernove. Uz su doby prec ked programator vyzeral ako podla sablony, mastne vlasy, dioptrie, 20kg nadvahu, ktory pojem diefca chape ako mimozemstan.. JE to proste povolanie ako kazde ine.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
Pavel Tobiáš0
Super člen
17. 6. 2007   #17
-
0
-

Když člověk přemýšlí jako stroj, tak to je asi assemblerista nebo hodně fanatickej céčkař, ale jinak je to úplná kravina a je to daný úplně něčim jiným

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pavel 'Colpik' Tobiáš - Developer & Music Producer [br] http://colpik.webstudio4u.eu
17. 6. 2007   #18
-
0
-

Ja jsem jednou do pisemky z matiky napsal " x <> 0 " :P

Potom jsem nemohl najit, co se na tom profesorce nelibi. Vyresil to az kamarad, ktery mi stal za zady a zacal se hlasite smat, co ze to je za znacku :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Tocimanko0
Grafoman
17. 6. 2007   #19
-
0
-

sn3d píše:#
# podla mna je to taky isty mytus ako ftipy o blondinkach alebo o policajtoch.. Proste ked je niekto roztrzity tak je roztrzity a je jedno ci je programator alebo dokladac tovaru v Hypernove. Uz su doby prec ked programator vyzeral ako podla sablony, mastne vlasy, dioptrie, 20kg nadvahu, ktory pojem diefca chape ako mimozemstan.. JE to proste povolanie ako kazde ine.


Mas pravdu.. Je to o roztrzitosti. Ked sa nesustredis, ale furt rozmyslat, kde mas chybu v zdrojakoch, tak ti neprijde ani divne, ze kupujes 10 chlebov namiesto rohlikov. Ja som uz mojim rodicom (aj starym) narobil takto tolko problemov :)))

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
17. 6. 2007   #20
-
0
-

To CommanderZ: Já zase rád používám != ; <= ap. Nebo == taky hojný :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
17. 6. 2007   #21
-
0
-

K cemu pouzivas ==? ZVdyt v programovani se pouziva jen proto, ze = je uz obsazene...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jan Sedlák0
Expert
17. 6. 2007   #22
-
0
-

To CommanderZ: No vsak prave. Nezalezi na tom, ze uz je to obsazeny, zalezi na tom, ze se to naucil pouzivat v programovacim jazyku. A proto to pouziva aji normalne, aniz by mu to doslo. Nemam pravdu, surviku?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
17. 6. 2007   #23
-
0
-

jj, taky se mi to stává a učitelka to nikdy nemůže pochopit;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Santas
~ Anonymní uživatel
478 příspěvků
17. 6. 2007   #24
-
0
-

ja som tiez pri matiek dal nadpis:
Funkcie() :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
pawlik0
Grafoman
18. 6. 2007   #25
-
0
-

To Santas:Mohl jsi tam napsat něco z PHP, to by se všichni divili:

    $nadpis="funkce()";

echo("$nadpis");

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Sa Nata A Na. Howgh
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
18. 6. 2007   #26
-
0
-

To Garret Raziel: Máš...
To Santas: Tohle jsem nepochopil...proč funkce() ?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
pawlik0
Grafoman
19. 6. 2007   #27
-
0
-

To Zelenáč:ERROR:Nedefinovaná proměnná chleba:)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Sa Nata A Na. Howgh
Honza0
Stálý člen
19. 6. 2007   #28
-
0
-

Zelenáč píše:#
# Asi znáte vtip, kdy manželka rozkazuje svému milovanému choti-programátorovi: "Běž koupit chleba a když budou mít rohlíky, vem jich deset!" Manžel přinese deset chlebů..



Znám to jinak: Manželka napíše manželovi vzkaz: "Běž koupit chleba a když budou mít rohlíky, vem jich 10!" Manžel přinese dva chleby..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
-- ian
Ján Ivančík0
Stálý člen
19. 6. 2007   #29
-
0
-

To ian: :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
,,Múdrosť je poznanie večných právd použiteľných v živote." ciceRo
dalaman0
Věrný člen
20. 6. 2007   #30
-
0
-

To ian:ROFL , toto je lepsie :) Skoro som nepochopil

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Lepšie je mať psa na saláme ako salámu pod psom !!!
olgo0
Věrný člen
25. 6. 2007   #31
-
0
-

To ian: to je predsa blbost ved by ich potom mohol priniest aj sestnast. kad tam neni ziaden specifikator musi to byt predsa v desiatkovej nie?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Jan Sedlák0
Expert
25. 6. 2007   #32
-
0
-

To olgo: Tam jde o to, že dvojková je spjatá hlavně s počítačama. Zatímco žena, počítačový laik, když mluví, mluví v desítkové soustavě, manžel programátor myslí ve dvojkové.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
olgo0
Věrný člen
25. 6. 2007   #33
-
0
-

To Garret Raziel: ja som to pochopil len som chcel poukazat na to ze je to akosi nedomislene. prave preto ze cislo "len tak" sa vecsinov poklada za desiatkove.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Jan Sedlák0
Expert
25. 6. 2007   #34
-
0
-

To olgo: Njn. BTW jsme teďka brali číselné soustavy v informatice. Dělení ve dvojkové soustavě je ještě v pohodě, ale když mi na jedničce z informatiky závisí, když vypočítám příklad (1AC3)16/(45B)16...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
olgo0
Věrný člen
25. 6. 2007   #35
-
0
-

To Garret Raziel: bud rad my sme na inf prebrali hovno.

btw.: jednotky uz davno nezbieram aj trojka vie vycarovat usmev na tvari :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Dominik0
Super člen
25. 6. 2007   #36
-
0
-

To olgo:Kdyby trojka ! Ja sem někdy docela rád za 4ku !

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
olgo0
Věrný člen
25. 6. 2007   #37
-
0
-

To don_Dominique: no ja som sa len nechcel az tak strasne zhadzovat :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Jan Sedlák0
Expert
25. 6. 2007   #38
-
0
-

Mluvíte o známkách z informatiky? BTW jo, my by jsme totiž informatiku měli brát, jsem na oboru "programátor". A jsem celkem spokojenej... sice se tady nenaučím téměř programovat (učíme se v Paskalu), ale zato myslet jako programátor. Probíráme to taky docela dost teoreticky...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Dominik0
Super člen
25. 6. 2007   #39
-
0
-

To olgo: Člověk k sobě musí bejt kritickej !!!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dominik0
Super člen
25. 6. 2007   #40
-
0
-

To Garret Raziel: Já nemyslym známky z informatyky , btw : my informatiku nemáme , já mam programování, technický a programový vybevení ! To sem mluvil o známkách třeba z Matiky nebo Fyziky !

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
25. 6. 2007   #41
-
0
-

Matika a fyzika jsou celkem ještě v pohodě, ale taková chemie! Tam pochopím tak 2 slova z výkladu za hodinu...
A informatiku nemáme:(

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
olgo0
Věrný člen
25. 6. 2007   #42
-
0
-

To Garret Raziel: nie ja konkrentne hovorim o slovencine, chemii, noske mozno este o nejakom koncorocnom prekvapeni. co sa tika informatiky mali sme ju rok a to som mal jednotku za vysvetlenie pojmu rozlisenie monitoru :) (mislim ze to bol obor zabijane casu)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Dominik0
Super člen
25. 6. 2007   #43
-
0
-

To Blujacker: Na základce mně chemie šla ale byla to hrozná votrava , už bych to nechtěl !

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
25. 6. 2007   #44
-
0
-

To don_Dominique: Mě taky dřív šla, ale jakmile jsem začali podrobně organiku tak jsem se totálně ztratil...
penta-1,2-cyklobutadien-propyl v poloze orto lol:)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Dominik0
Super člen
25. 6. 2007   #45
-
0
-

To Blujacker: Lol :D co to

penta-1,2-cyklobutadien-propyl v poloze orto

To se ti nedivim že jí nerozumíš když mluví takovým rybim jazykem ! :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
25. 6. 2007   #46
-
0
-

Jsou i lepsi veci, tuky, bilkoviny, to potom opravdu smrdi!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
olgo0
Věrný člen
25. 6. 2007   #47
-
0
-

To CommanderZ: to mi ani nepripominaj. naskakuje mi husia koza

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
25. 6. 2007   #48
-
0
-

jooo, krasna uloha z testu....napiste, jak se meni glukoza na beta-d-glukapyranozu a dva ruzne jeji vzorce. Ale z tohodle mela cela trida jednicky :P

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
DeaLer+2
Hero
25. 6. 2007   #49
-
0
-

Heh, vy máte starosti, nějaká chemie ... mě děsí jen čeština/literatura, z toho mám za 2 (jako téměř ze všeho).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ján Ivančík0
Stálý člen
26. 6. 2007   #50
-
0
-

To Blujacker: Myslis, ze take cosi sa da aj vyrobit? Nahodou vzdy som mal 2 z chemie, ale ked prisla organika tak som zaluckeril a mam 1 :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
,,Múdrosť je poznanie večných právd použiteľných v živote." ciceRo
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý