Programátor + matika ;) – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Programátor + matika ;) – Offtopic – Fórum – Programujte.comProgramátor + matika ;) – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Anonym
~ Anonymní uživatel
454 příspěvků
24. 6. 2007   #1
-
0
-

Myslíte že muže být z člověka co má v kvartě 8-mi letého gymnázia všeobecného zaměření (jako 9.tř základky)z matiky 3 a z fyziky 1 programátor?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pavel Synek0
Super člen
24. 6. 2007   #2
-
0
-

No známky o na to rozhodně nemají vliv, jen je potřeba ta matematika (btw za 3 můžeš dostat i když to zvládáš, ale třeba se ti nechtěj dělat domácáky:D).
Jo z toho tvýho příspěvku by taky mohlo vyplývat že každej kdo má z M a Fy za 1 je geniální programátor:D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub0
Věrný člen
24. 6. 2007   #3
-
0
-

Mám z matiky 2 a stačilo se jenom trošku zasnažit kdybych chtěl mám 1, ale protože vím že kdybych chtěl 1 mám tak se mi zbytečně nechce makat kvůli blbý známce. A s fyzika mám 1 a na to se za rok ani trochu nekouknu.
a vliv známky asi moc nemaj.... Jde o to jestli se to učíš jak blázen a máš 3 pak je to blbý ale když tomu necháváš volnej průběh a máš 3 tak je to v poho.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Anonym
~ Anonymní uživatel
454 příspěvků
24. 6. 2007   #4
-
0
-

5ekl bych to takhle, psal sem písemku mezi 2-3 , 4 příklady, 3 a více = 2 měl sem 2 dobře jeden špatně a u 3 jsem napsal že 2x4 = 12 tak mám za 3 :(

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
24. 6. 2007   #5
-
0
-

Proc ne, ale musis zabrat. V te matice to pro cloveka, ktery neni uplne blby problem. Davej pozor a zkousej resit co nejvic veci sam.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Anonym
~ Anonymní uživatel
454 příspěvků
24. 6. 2007   #6
-
0
-

Kdyz jsme mneli logiku (množiny, výrazy a spol.) tak sem měl samé jedna, ale z mocnin atd. to bylo horsi no...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pavel Synek0
Super člen
24. 6. 2007   #7
-
0
-

Anonym píše:#
# 5ekl bych to takhle, psal sem písemku mezi 2-3 , 4 příklady, 3 a více = 2 měl sem 2 dobře jeden špatně a u 3 jsem napsal že 2x4 = 12 tak mám za 3 :(


a proto si myslíš že nemůžeš bejt programátor??? od toho je v programování debug a v případě písemky spolužák co s tebou sedí v lavici a včas ti to opraví:D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
24. 6. 2007   #8
-
0
-

Známky z matiky nemají na programování vliv, ale programování v množství větším než malém má na známky zásadní vliv! ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
24. 6. 2007   #9
-
0
-

Architekt píše:#
# Známky z matiky nemají na programování vliv, ale programování v množství větším než malém má na známky zásadní vliv! ;-)


Nenavrhoval si nahodou zakon o pestovani travy??? :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Blujacker
~ Anonymní uživatel
670 příspěvků
24. 6. 2007   #10
-
0
-

Architekt píše:#
# Známky z matiky nemají na programování vliv, ale programování v množství větším než malém má na známky zásadní vliv! ;-)


to mi něco říká;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tommz.0
Stálý člen
25. 6. 2007   #11
-
0
-

Já mám zas z matiky jedničky a to jsem se na to nikdy nepřipravoval a stejně dokážu naprogramovat kulový :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
sn3d0
Věrný člen
25. 6. 2007   #12
-
0
-

Heh.. mam taku prihodu. Kolegovia vecsinou studovali MatFyz. Minule sme boli v podniku. Doslo na platenie. Samozrejme sme davali dokopy peniaze. Heh ked som vydel ako sa tam s tym trapia nemohol som si to nevsimnut a neutrusit ze ako je to mozne ze MatFyzaci nevedia spocitat peniaze :) Na to som dostal jednoduchu odpoved. MatFyzak ti bez kalkulacky nevypocita nic :) Matika nieje len o spocitavani deleni naosbeni cisel. Matiku o ktorej tu hovorite vecsinou je prave o deleni nasobeni atd.. jednoduche rovnice. Cize ak ti matika nejde, nezufaj :) Nic to neznamena. Na programovanie treba obycajnu logiku. Ziadne cisla ale analiticke myslenie, niekedy fakt len sedliacky rozum :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
olgo0
Věrný člen
25. 6. 2007   #13
-
0
-

mislim ze k programovaniu ako takemu (a aj k vsetkemu ostatnemu v zivote) potrebujes matematiku od 1. po 4-5. triedu.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Jan Sedlák0
Expert
25. 6. 2007   #14
-
0
-

To olgo: Jj, na programování potřebuješ hlavně logicky přemýšlet. Ale ono totiž ve spoustě případů jde logika ruku v ruce s matikou. Já mám třeba z Matiky jedničku, ale to docela haluzově. Ale to zase neznamená, že jsem programátor...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
25. 6. 2007   #15
-
0
-

Tak nevim jak vy, ale vždy když vidím název tohohle topicu, čtu "programátor + matka" :-) Asi jsem už opravdu na mamku alergickej...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
25. 6. 2007   #16
-
0
-

Olgo: To jsou kecy, potrebujes umet pracovat s vyrazy, rovnicemi a treba na hry se hodi i spousta dalsich veci jako je analyticka geometrie nebo treba balistika (ono se tomu tak nerika, ale je to ono. Teleso o hmotnosti m vrzene pod uhlem alfa silou f z vysky h dopadne na zem za...). Schvalne, zkus hnout kulickou po kruznici se znalostmi z 5. tridy. Ja jsem se s tim pral asi pred dvema mesici i se svymi znalosmi :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
olgo0
Věrný člen
25. 6. 2007   #17
-
0
-

To CommanderZ: povedal som k programovaniu ako takemu. tzn.: praca s premennimi, porovnavanie, nejake tie zakladne matematicke operacie, selekcia, iteracia a podobne. k tomu naozaj nic viac netreba. co opisujes je riesenie konkretneho problemu tzv algoritmizacia ale o tom ta snad poucat nemusim verim ze tvoja reakcia vznikla na zaklade nepochopenia misleneho.

az tvoje for-cikly putuju po balistickych krivkach hlboko sa omluvam

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Pavel Tobiáš0
Super člen
26. 6. 2007   #18
-
0
-

Spíš de o logiku... výpočty udělá kompl

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pavel 'Colpik' Tobiáš - Developer & Music Producer [br] http://colpik.webstudio4u.eu
Dominik0
Super člen
26. 6. 2007   #19
-
0
-

Podle mne nejdůležitější co člověk potřebuje k programování je algoritmizace !!! K čemu jsou mi nějaký matematický vzorečky který si dohledem v sešitu matiky nabo na netu když ten program pak nebudu moct nějakym způsobem spatlat !Já osobně mám ve škole předmět programování a je to uplně k ničemu , protože do nás furt hustěj jenom nějaký příkazy a už hotový programy, ale aby nás naučili "programátorsky" myslet to ne !!!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
26. 6. 2007   #20
-
0
-

To don_Dominique: A já jsem nadával, že nás učí pouze ten nepoužitelnej Packal, ale jak vidím, mám spíše štěstí... "programátorsky" myslet nás učí...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Dominik0
Super člen
26. 6. 2007   #21
-
0
-

To Garret Raziel: Hmmm to se máte ! My jedem furt Packal !!! Ale zjistil sem že to zas tak hroznej jazyk neni ! Mne se docela líbí a dají se v něm dělat dobrý věci !!!!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
olgo0
Věrný člen
26. 6. 2007   #22
-
0
-

no nas naucili hromadnu korespondenciu, scitane buniek tabulky, a prezentaciu v powerpointe. cize mislenie ako sekretarka.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Dominik0
Super člen
26. 6. 2007   #23
-
0
-

To olgo: Jo to do nás c prváku hustily taky :) ale měli sme skvělýho profesora takže prezentačky v PP byly plné spoře oděných slečen :D !

Ale jak říkám kdo chce umět programovat musí se nejprv naučut myslet a ne se šrotit příkazy nějakýho jazyka !

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
pclovek
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
26. 6. 2007   #24
-
0
-

To don_Dominique: No jo, ale kde se to dá naučit?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
26. 6. 2007   #25
-
0
-

pclovek píše:#
# To don_Dominique: No jo, ale kde se to dá naučit?


To se neda naucit, s tim se uz musi clovek narodit ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dominik0
Super člen
26. 6. 2007   #26
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dominik0
Super člen
26. 6. 2007   #27
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
26. 6. 2007   #28
-
0
-

To don_Dominique: A já pořád nechápal, co to je ta algoritmizace, a oni to jsou vývojové diagramy! BTW znáte někdo teoreticky rekurzivní volání podprogramu? My jsme to brali v teoretické informatice asi tak před čtvrt rokem, pak jsme pomocí toho řešili problém Hanojských věží, a já jsem to pořád tak nějak... nepochopil. Málem jsem kvůli tomu měl dvojku na vysvědčení, a to jsem z informatiky premiant!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Dominik0
Super člen
26. 6. 2007   #29
-
0
-

To Garret Raziel: Ale já nemyslel že algoritmizace jsou vývojáky ! To jsem sem hodil jenom aby měl nšco do začátků !

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
26. 6. 2007   #30
-
0
-

To don_Dominique: Tak v tom případě pořád nechápu :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Dominik0
Super člen
26. 6. 2007   #31
-
0
-

To Garret Raziel: Vývojáky beru jenom jako součást algoritmizace ( její grafické vyjádření ) ! Ale pod samotnou algoritmizací si aspoň já představuju umět přemejšlet v programovacím jazyku ( " jako stroj :D " ) ! nevim jak to jinak popsat ! :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Sedlák0
Expert
26. 6. 2007   #32
-
0
-

To don_Dominique: Aha, tak to snad umím. :D Prostě umět vymyslet, jak pomocí daných příkazů vyřešit daný problém. Za pomocí algoritmů.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Dominik0
Super člen
26. 6. 2007   #33
-
0
-

To Garret Raziel: Dobře řečeno !

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jura
~ Anonymní uživatel
637 příspěvků
26. 6. 2007   #34
-
0
-

To don_Dominique:

Chápu, že odpovídáš horlivě, ale jen mě tak zajímá. Mají vykřičníky ve tvých odpovědích nějaký hlubší význam?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tommz.0
Stálý člen
26. 6. 2007   #35
-
0
-

Jura: žeby negace ?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
27. 6. 2007   #36
-
0
-

Na základce jsme měli z matematiky výborného učitele, který dříve programoval ještě pomocí děrných štítků. A ten vždy říkal: "Programátor a matematik musí být líný a přesný." Proč líný? Protože jedině líný programátor dokáže vymyslet ty nejlepší algoritmy, které mu ušetří co nejvíc času při programování. Což se samozřejmě velmi pozitivně projeví na kvalitě výsledného programu. Je lepší hodinu přemýšlet a deset minut psát zdroják na deset řádků, než deset minut přemýšlet a hodinu psát zdroják na sto řádků.

Myslím že pro programátora je nejdůležitější zkušenost s assemblerem. Kdo nikdy nedělal v assembleru, nemůže chápat jak funguje procesor a nikdy nebude psát tak dobré programy, jako programátor, co se s assemblerem setkal. Dnes se říká: "Železo je levné, programátor ne." a plýtvá se výkonem, kde se dá, jen aby si programátor ušetřil trochu času a práce (všechny ty virtuální počítače, částečně kompilované jazyky, interpretované jazyky, atp.). Mě je tento přístup proti srsti, i když patřím do skupiny těch líných programátorů... ale co už, Python je mnohem zábavnější než assembler :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Ján Ivančík0
Stálý člen
27. 6. 2007   #37
-
0
-

Niektori ludia maju trojky, aj ked maju na 1. Skratka im na tom nezalezi ale sprasti nie su. Mozes o nich povedat, ze z nich namozu byt programatori?

A ako povedal Colpik - ide o logiku, ostatne zvlada PC :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
,,Múdrosť je poznanie večných právd použiteľných v živote." ciceRo
sn3d0
Věrný člen
27. 6. 2007   #38
-
0
-

Architekt píše:Kdo nikdy nedělal v assembleru, nemůže chápat jak funguje procesor a nikdy nebude psát tak dobré programy, jako programátor, co se s assemblerem setkal.



Tak s tymto mozem len a len NESUHLASIT.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
Dominik0
Super člen
27. 6. 2007   #39
-
0
-

To Jura: Ne to je jen tak , prostě se mi vykřičník líbí !

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
olgo0
Věrný člen
27. 6. 2007   #40
-
0
-

To Architekt: nie celkom s tym suhlasim, moze ti to pomoct pri optimalizacii v nejakych nizsich jazykoch (c, paskal (aj to je obracanie sena jednozubimi hrablami)) ale v tych vyssich ti je to (takmer) k nicomu.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
Abi Poe0
Duch
27. 6. 2007   #41
-
0
-

Nekde sem slysel, ze pan Einstein mel s fyzikou (nebo matikou) na zakladce velky problemy. No a kam to nakonec dopracoval. Takze dobrej programator muze byt i bez zakladky.

Jinak souhlasim s Architekrem co se tyce Pythona :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Abik
Jakub0
Věrný člen
27. 6. 2007   #42
-
0
-

To Abi Poe: Blbost v matice a fyzice prospíval dobře to ostatní předměty mu dělaly potíže.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Chtěl bych neznamená nic, chci znamená hodně.
Smokie0
Expert
27. 6. 2007   #43
-
0
-

Abi Poe píše:#
# Nekde sem slysel, ze pan Einstein mel s fyzikou (nebo matikou) na zakladce velky problemy. No a kam to nakonec dopracoval. Takze dobrej programator muze byt i bez zakladky.#
##
#Jinak souhlasim s Architekrem co se tyce Pythona :)#
#

Nie je to pravda. Problem je v tom, ze v Nemecku a Svajciarsku mali/maju iny znamkovaci system (vo Svajciarsku je najlepsia znamka 6). A pri tejto veci sa vela biografov pomylilo a takto vznikla fama, ze Einstein prepadol z matiky. Ale inak trpel dyslexiou a zrejme mal aj Aspergerov syndrom. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
27. 6. 2007   #44
-
0
-

Smokie píše:#
#

Abi Poe píše:#
# Nekde sem slysel, ze pan Einstein mel s fyzikou (nebo matikou) na zakladce velky problemy. No a kam to nakonec dopracoval. Takze dobrej programator muze byt i bez zakladky.#
##
#Jinak souhlasim s Architekrem co se tyce Pythona :)#
#

Nie je to pravda. Problem je v tom, ze v Nemecku a Svajciarsku mali/maju iny znamkovaci system (vo Svajciarsku je najlepsia znamka 6). A pri tejto veci sa vela biografov pomylilo a takto vznikla fama, ze Einstein prepadol z matiky. Ale inak trpel dyslexiou a zrejme mal aj Aspergerov syndrom. :)


V Nemecku sice maji sest stupnu, ale tusim ze nejlepsi je porad 1..

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dominik0
Super člen
27. 6. 2007   #45
-
0
-

To Smokie: Na nás se jednou profesor tak nas**l, že jsme taky dostali šestky !

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Smokie0
Expert
27. 6. 2007   #46
-
0
-

Zelenáč píše:#
#

Smokie píše:#
#

Abi Poe píše:#
# Nekde sem slysel, ze pan Einstein mel s fyzikou (nebo matikou) na zakladce velky problemy. No a kam to nakonec dopracoval. Takze dobrej programator muze byt i bez zakladky.#
##
#Jinak souhlasim s Architekrem co se tyce Pythona :)#
#

Nie je to pravda. Problem je v tom, ze v Nemecku a Svajciarsku mali/maju iny znamkovaci system (vo Svajciarsku je najlepsia znamka 6). A pri tejto veci sa vela biografov pomylilo a takto vznikla fama, ze Einstein prepadol z matiky. Ale inak trpel dyslexiou a zrejme mal aj Aspergerov syndrom. :)

#
#V Nemecku sice maji sest stupnu, ale tusim ze nejlepsi je porad 1..

Mozno sa to odvtedy zmenilo...treba si uvedomit, ze to bolo pred viac ako 120 rokmi :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý