Převodník z USB na RS232 – Číslicová technika – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Převodník z USB na RS232 – Číslicová technika – Fórum – Programujte.comPřevodník z USB na RS232 – Číslicová technika – Fórum – Programujte.com

 

Hula0
Návštěvník
24. 1. 2008   #1
-
0
-

Maté někdo nějaké zkušenosti z převodníkama USB do Pc(notebooku) a RS232 výstup.Chci si nějaký pořídit a k němu i koupit nákěj ten programator.Našel jsem tenhle je plnohodnotný a řek by že i za přijatelnou cenu.Co si myslíte vy? http://www.asix.cz/a6ucab232.htm

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.132.178.–
paashi0
Super člen
25. 1. 2008   #2
-
0
-

Já jsem si pořídil podobný převodník, na většinu aplikací se hodí, ale ne úplně na všechno. Mám např. kalkulačku, která komunikuje s PC přes RS232, ale jen po mezipřevodník, dál to běží po SCI. Na přenos dat vyžaduje kontinuální tok dat, což tyto USB/232 převodníky nedokážou už jen z toho důvodu, jakým způsobem pracuje samotné USB. Datový tok je totiž uspořádán do paketů a je přerušován mrtvými intervaly. Převodníky USB/232 jsou postavené výhradně na řadičích firmy FTDI, takže výběr levnějšího nebo dražšího je spíš otázkou preciznosti provedení (odolnosti proti rušení).
Momentálně vyvíjím aplikaci v .NET C# pro komunikaci po sériové lince a zkoušel jsem dva různé převodníky USB/RS232 a jeden USB/RS485 a s ničím jsem neměl problém. Jen je nutné udržovat vyrovnávací paměť, ale to už jsou jen drobnosti.

V zkratce: USB/RS232 jsou téměř rovnocennou náhradou klasického portu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 158.193.216.–
Ajem tíčr, andrgraund tíčr!
azza0
Duch
6. 3. 2008   #3
-
0
-

To paashi :
zdaravím díval jsem se že vyvíjíte aplikaci pro rs232, tudíž mam s této souvislosti doraz.Potřeboval bych číst data z myši připojené na RS232 a určit z nich souřadnice x,y(v kartezkém systému) a jaksi nemám ani potuchy co z toho leze,jink co se týče samotného převodníku jsem spokojen s převodníkem aten,kde me komunikovala i ta kalkulačka - HP 40G. Díky za jakou koliv radu nebo pomoc co se te seriovky týče.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.132.203.–
paashi0
Super člen
5. 4. 2008   #4
-
0
-

To azza :
Chce to trošku hledat, ale není to nic komplikovaného. Myš (aspoň ta Microsoft Mouse) posílá 3-bytové pakety, ve kterých pošle stav tlačítek a posun v ose x a y od poslední komunikace s myší. Není to tedy absolutní poloha, ale jen změna polohy proti minulému stavu.
Informace jsou např. na http://www.kryslix.com/nsfaq/Q.12.html - je tam i zapojení vodičů.

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.127.248.–
Ajem tíčr, andrgraund tíčr!
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Picaxe - RS232 — založil john-smith

RS232 v Jave — založil Nemo

RS232 řetězec — založil Peter

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý