S icem nemám moc zkušenosti vždycky sem použil FF, ale koukni jestli nemáš flash block, ten se takto chová, co se týká přehrávání flashe tak to na 64 bit architektuře byl problém, který se mi podařilo vyřešit instalací balíku přímo od adobe (tuším že ho označují za experimentální, čas od času se to zasekne ale zase né tak často). BTW dneska už to může vypadat jinak je to dlouho co jsem to dělal :-)
Příspěvky odeslané z IP adresy 89.102.145.–
Zdravím, mám takovýto styl
.login input.button {
margin-top: 5px;
font-family: "Verdana", sans-serif;
font-size: 11px;
font-weight: bolder;
padding: 3px 5px 3px 5px;
border: 0;
color: #FFFFFF;
background: #EA470C;
}
stránku tvoříme s kamarádem a potřebuji sjednotit styly, no má pro tlačítka velice podobný => stylopis je skoro 2x větší než by musel, protože každou věc si řešil po svém a hotové styly neprohlížel. Tedy jdou vytvořit nějaké symlinky mezi mým stylem a jeho pojmenováním?? Doufám že dotazu jde rozumět, předem děkuji za odpověď (určitě to je lehký jen sem nato nepřišel a špatně se ptal googlu) :-)
To devilevil :
Moderewite nato určitě půjde udělat ale z osobní zkušenosti se mi to zdá nevhodný protože url ve tvaru http://host.bla/clanky/hawdware/koupil-sem-si-novy-pc.html a podobně mi přijdou, jako že je vyhledavače nechtějí tolik indexovat (aspoň dokud má stránka malý rank) řekl bych, že jim vadí délka adresy, takže jsem clanky/hawdware odstranil. Je jen jedina změna url kterou vyhledavače mohou vidět: ?stranka=x ostatní parametry jsou vkládány přes formuláře a tam vyhledavače nesahají. Prostě jde o to aby klíčové slovo (sousloví) pro danou stránku bylo v url a ostatní tam nepřekážely
Tímto jsem ale ztratil ty další informace, takže jsem je přesunul do dtb. A aplikaci sem rozdělil tak, že v první fázi si připraví všechno co potřebbuje (zjistí jakou má použít "šablonu" (veřejně přstupná část, chráněná heslem, administrátorská, běh programu s přesměrováním (zpracování formuláře atd,...)), zjistí jazyk, do proměnných uloží texty, formuláře, JS kontrolu,...). Nakonec zavolá tu "šablonu" ve které se to vykreslí takže html kód mam jen v té šabloně a pak v dtb (v textových polí tzn obsah článku a podobně).
EDIT:
Ak budem predavat skriptu novinky (napr) premennu z $_GET bude stacit includovat napr:
include "./novinky.php&" .$_GET["zobraz"][
To zrovna né :-) spíš budeš mít pouze
include("./novinky.php");
a v novinky.php normálně přistupuješ ke $_GET["zobraz"] (proměnná $_GET se chová globálně)
BTW jestli chces použít htaccess tak bych to udělal hned nazačátku aby s tím aplikace počítala, můžeš s tím pak mít problém :-)
Tak můžeme začít flame :-D
Suse sem zkousel nekdy s rannou verzi KDE 4 a moc mě neoslovilo, možná to bylo právě rannou verzí KDE v podstatě to je zhruba nastejno, nejlepší je si obe distribuce vyzkoušet sám, třeba pomoci virtualizace. Jinak jako prostředí mě osobně oslovilo Enlightment (doufám, že jsem to dobře napsal :-) )
http://www.youtube.com/watch?v=nmlmMM42C30
To DragonBehemont : Proč se středník na konci nepoužíva?? Snižuje to výkon databáze? Je to syntakticky špatně?
Tak v tomhle ti už neporadím dneska rano (když sem se v praci nudil) tak jsem to zkoušel 32bit debianu a šlo mi to vpořádku ani jsem nic kloudnýho nevygooglil tak zkus napsat na forum.ubuntu.cz
To Miro1701 :
Teďka nevím kde jsi se přesně ztratil??
Když použiješ ten příkaz tak je tam tusím jedna Y/n otázka tady to nejde? Je tam něco jako Enable plaintext passthrought y/n pokud si to dobře pamatuju tak by to mělo být Y: pokud chces používat nedešiforvané soubory uvnit té složky ne N: pokud ne (tak zkus ne)
EDIT :jinak koukni sem http://www.ubuntugeek.com/how-to-create-a-private-encrypted-folder-on-ubuntu-810-intrepid.html takovej spouštěč by se ti moh hodit :-)
Zdravím jak píšeš zkusil bych to přes .htaccess. Řekněme, že js soubor se jmenuje js_app.js tak v html odkazuj na (virtuální) js_virt.js pomocí .htaccess sleduj jestli neni pozadavek na js_virt.js, když jo tak mu místo toho podstrč js_app.js tak zamezíš použití odkazu ze zdrojového kodu.
Zdravím
je to podivný, osobně by mě zajímalo jak uživatele vytváříš, každopádně zkus tohle:
$ useradd -d /home/medvidek -M
+ další potřebné příznkay důležité je to -M viz man useradd
-M
The user's home directory will not be created, even if the system wide settings from /etc/login.defs is to create home dirs.
prostuduj si man useradd především příznaky -d -b -m -M