Inu, už jsem to dohledal, díky všem =)
Příspěvky odeslané z IP adresy 85.70.255.–
PS: Ono "prasárna" možná jo, ale při určitém objemu dat mi př SQLite řekněme "přestávala dostačovat"
To dannyk : SQLite používám rád, ale zatím jsem programoval v C++, tak se ještě zeptám, můžeš mi cca říct, jak ji zprovoznit s .Net, resp. počítá se tam s tím už nebo to musím nějak "dodatečně zapravit"?
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestliže vytvořím desktopovou aplikaci využívající jako databázi MS SQL, jak ji můžu distrubuovat? Sice, budu-li předpokládat, že uživatel bude mít nainstalovaný .Net framework, tak myslím automaticky nemusí mít alespoň expres edici sql serveru, ale kdybych chtěl do instalačky alespoň tu express verzi zahrnout, je to možné? A prosím nepište mi, že se dá obejít i bez databáze...
Tedy, čistě náhodou jsem zjistil, že mi vyšly nové ovladače na grafiku, které jsme, po té co jsme ještě nainstaloval nějaký hotfix od MS, abych je vůbec mohl instalnout, dostal do PC a vida ono to začalo fungovat :-)
Omlouvám se za otázku, ale co teď ;-)
To survik1 : By si se divil, ještě za mých "mladých let" jsem měl jakejsi takovej program, kde si mohl najít diktáty od první třídy až po devítku, takže i takovou srandu jako tvrdé měkké a obojetné souhlásky. ;-)
To milanmichal : S tím osmým ročníkem jsi mě sice dost šokoval, protože být tvá učitelka češtiny, nenechal bych tě dojít ani do 5. třídy, každopádně nepřestávej programovat. To že do tebe někdo drbe není důležité, zvláště pokud to bereš fakt jako koníček (bez jasného cíle se tím živit), tak není vůbec podstatné jestli ti to jde.
Na zpestření: Já třeba mám i rybičky, a přestože neslavím nějaké velké uspěchy, nehodlám se jich zbavit. ;-))))
PS: Místo pravidel si možná pořiď nějakej program typu "diktáty", ale je potřeba, aby tam byl každý jev vždy vysvětlen. Tak ať se daří!
To milanmichal : No program hezký, ale jak říkají ostatní, k té učebnici C++ by jsi si mohl pořídit i pravidla česhéko pravopisu, není ostuda psát bez chyb, přestože se to dnes asi moc nenosí. Věr, taky programuji v C++ a to mám doma hned dvoje. ;-)
To bukaj : Jak chceš, já jsem to spíš poslal jako "inspirační" příklad, resp. konkrétní využití něčeho abstraktního
To bukaj : Vím, že si nechtěl "referenční příručky", ale když už si zmínil to Qt, tak přímo na na jejich stránkách je taky popis MVC (viz doc.trolltech.com/4.4/model-view-programming.html), mě se na tom právě líbilo, že je to skutečně v kontextu (v realitě).
Nj, on právdu, to není žádný problém, jen hledat, hledat :-D
PS: Ale osobně bych to nehledal v STL ale nejpohodlnější asi bude to vymámit z nějakyho šikovnyho toolkitu, kterej použiješ (za předpokladu, že nějakej šikovnej použiješ :-D ).
No, já bych to jenom upřesnil, char je v C++ fakt číslo, sic menší, ale i tak může být signed i unsigned a můžeš s tím provádět početní operace a ten znak z něho fakt dělá až ten count, proto to nejde moc jako řetězec (resp. znak) chápat. Já bych to možná (vzdáleně) přirovnal konverzi float na double.
Já nechci tvrdit, že Qt je to nejlepší možné (přesto, že si to myslím, proto jsem zřejmě zaujatý), ale na druhou stranu posuzovat kvalitu nástroje na základě velikost (tj. někam se ty všechny nástroje hold nacpat musí), mi příjde krátkozraké, zvláště když jej může tedy použít pro řešení mnoha další problémů, se kterými se setká, což pro něj, pokud si na něj zvykne, bude následně celkově jednodušší.
PS: Ať se daří! ;-)
Grafickou stránku jednoznačně doporučuji Qt viz doc.trolltech.com/4.4/index.html nedá se říct, že je to nějak specializovany, ale spíš je to skoro na všechno, což je snad žádoucí ;-)
díky, podařilo se mi k tomu najít nějaký matroš na root.cz/serialy/fixed-point-arithmetic/ :-)
double d, x;
d=1.0/10.0;
x=0;
while (x<1)
{
cout << x << endl;
x+=d;
}
A může mi někdo přesně říct, proč poslední vypsané x je 1? A proč 0.7 + 0.1 není 0.8? Já vím, že je to dáno zřejmě nepřesností reprezentace toho doublu, ale proč to tak je?
překladač gcc verze 4.3.0
Já bych navrhoval, aby všechny políčka měla své jedinečné x,y a aby políčko, na které je kliknuto vyslalo signál, že právě políčko s xy souřadnicí je odkryté, na což by mohli reagovat vedlejší políčka odkrytím, přičemž "číselná políčka" (případně "minová políčka") by signál (žádost o odkrytí vedlejších polí) dále neposílala.
PS: Toš, je to jenom návrh ;-)
V STL bych toho moc nehledal, spíš se mrkni na Boost (viz boost.org), tam spíš najdeš
To ospaly.stanislav : C++ je dobrá volba, rozhodně ale nazačínej s C, dobrá kniha je Rozumíme C++ a pokud budeš jednou používat Qt, může to z hlediska pohodlí lehounce připomínat Delphi, ale je to lepší ;-)