tak sem hod ten algoritmus a kod, ktery zatim mas.
Příspěvky odeslané z IP adresy 78.128.199.–
Jde to a velmi jednoduse- aplikace bezi na serveru a klient jenom zobrazuje rozhrani. Proto se treba mmo hry nepirati, protoze vlastne ani neni co. Teda dokud se nepovede ukrast servrovou cast.
Kdyz hrac prohraje kdyz je na stole 0, tak prohraje i kdyz jsou na stole 0+4, jak jsi uz zjistila. Protoze druhy hrac muze vzdycky spravne zareagovat. Ted se zamysli co to rika o stavech k a k+4.
Ale ted me opravdu zajima jaky tridici aloritmus muze mit sqrt(n) pro insert, bez nejakeho umeleho cekani.
Unreal 3 je sice komercni, ale zdarma dokud nevydelas 50k dolaru.
Nevim, nejspis nebude. Ale vzdycky si muzes ze skoly stahnount Ultimate.
Visual Studio má výborný profiler, ale takhle když ho nepoužíváš, tak to jenom věštění z křišťálové koule. Co si ten příklad pamatuju, tak ten sviňácký vstup tě má naučit jak přesně probíhá přidáváná písmenka na konec stringu a k čemu je dobrý stringbuilder. Víc ti radit nebudu, 5 minut googleni/msdn a 5 minut fix to opraví.
Mas nejspis rovnici, ktera ti rika pomer 1 a 2 skupiny. Staci pridat druhou, ktera popisuje jejich soucet.
SPOILER ALERT!
SPOILER ALERT!
{45000 x + 30000 y == 32400 (x + y), x + y == 100}
To Diabolos : Tak s 1 kecáš, to se probírá buď ještě na střední (my jsme to měli v programování i v matematice) nebo v 1 (tj ne letnim) semestru na všech slušnějších školách.
V posledním týdnu je tu spusta nových vláken typu: tady je zadání, uplně na to kašlu, napište to za mě.
To sh00ter : Muzes vysvetlit, proc si myslis ze by to neslo?
Pocita se tam obrovska spousta veci mockrat, mas to zbytecne exponencialni. Staci pouzit spetku dynamickeho programovani. Mit tabulku 100x100 (pripadne 100xpocetkol jestli opravdu chces usetrit) a ta bude indexovana pomoci poctu zbyvajicich hracu a kola a bude v ni ulozeny aktualni stav konta. A tu pekne po kolech naplnit pomoci udaju z predesleho kola.
To Asinkan : Smarja vzdyt to jsou obycejne 2 cykly, to ti delej trvalo napsat ten dotaz.
Nemáš tam špatné ovladače grafické karty?
V každém připadě rozdělat, profouknout, čístý reinstal, tím se nic neskazí.
Pro kodovani bude nejlepsi pole s 256 prvkama, pro kazde pismeno, at se nemusi furt prochazet spojak pri vyhledavani.
Prave proto, abych predesel diskusi, kdy jeden o voze a druhy o koze, tak jsem chtel vedet jak je ten zasobnik reprezentovany a jake operace se pozaduji.
Tak push a pop jsou konstantni a empty roste bud linerne nebo je konstantni, zalezi na reprezentaci.
Jaky zasobnik? Jake operace?
//current time
DateTime ct = DateTime.Now;
// create date time 2008-03-09 16:05:07.123
DateTime dt = new DateTime(2008, 3, 9, 16, 5, 7, 123);
Program uz mas, rozdil dt-ct je kolik zbyva.
To Palmik : Jsem kontroval tvrzeni ze VUT se pravidelně vyskytuje mezi TOP univerzitami na světě, tak samozrejme ze to je z listu univerzit a samozrejme ze to o vyuce na fakultach informatiky moc nevypovida.
To Mautinek :
Svetove hodnoceni:
267 Charles University
401-450 Czech Technical University In Prague
551-600 Masaryk University
551-600 Brno University of Technology
Jop, VUT je jasne nejlepsi.
Ano, matfyz papirove nema fakultu informatiky. Jinak je tam informatika jako kazda jina, mozna min prakticka, coz by nekomu mohlo vadit.
CVUT ji ma druhym rokem ted, ale predtim melo informatiku na jine fakulte. A treba robotiku maji uplne spickovou.
MUNI ani VUT moc neznam, ale chybu neudelas at si vyberes kteroukoliv z techto skol. Hlvne se obloukem vyhnout informatice na VSE, v Olomouci a podobne pochybnych (po informaticke strance) skolach.
Roky a stovky milionu. Hodne stesti.
To Anonymní uživatel : Aha, toho jsem si nevsim, uz jsem nejak predpokladal ze tam je spravny parametr.
public Car(string model, uint nWheels)
{
this.description = model;//toto
this.nWheels = nWheels;
}
Toto je rozumnejsi a presne ve stylu vysvetlovani konstruktoru, asi tam fakt byl jenom prepis.
A co se ti na tom nelibi? Uplne normalni konstruktor. Ze je tam 2x? To je proste pretizene, pro pohodli.
A brali jste to na střední nebo na matfyzu/matematika? Protože ta literatura se bude docela lišit.
Mas zle to, ze ti to vubec nic nedela. Treba zacni vyhozenim toho randomu. Potom by bylo dobre napsat ten algoritmus a vlozit ho tam. Pak se muzem bavit o tom co je zle.
To AIPHEE : A ze by jsi se treba podelil? Princip fora je ten, ze nekdo se zepta, nekdo odpovi a pak vsichni profituji z te odpovedi.
To sputnikone : Reagoval jsem na urcovani limit v bodech, ktere nejsou v def oboru, coz je naprosto zbyrtecna cinost pro zjistovani spojitosti. To, ze funkce totiž může být nespojitá i v bodech, ve kterých je definována, je sice hezke, ale neni to argument proti zjistovani limit pri hledani spojitosti, kdyz uz nejake body jsou vyloucene z intervalu, kde se spojitost hleda.
Jakmile so povede najit nejaky bod,v kterem neni funkce definovana, z intervalu, kde se urcuje spojitost, tak uz se muze podle meho nazoru ukoncit cinnost, vrah je nalezeny. To, jake jsou limity na okrajich def oboru, nebo kde, nic neovlivni.
To amertak : A k čemu to jako bude dobré? Není definovaná v nějakém bodě=> není v interalu obsahující ten bod spojitá=> hotovo, další sestři. Žádné limity nemusíš vytahovat.
Pokud me pamet neklame, staci proste vyresit matici
a1 b1 c1 | 0
a2 b2 c2 | 0
nema reseni >rovnobezne ruzne
ma nekonecne mnoho(rank matice je 1) > stejne roviny
jinak vyjde jako reseni primka> to je ten prunik
Syntax matlabu nevim, ale wolframalpha klidne zezere toto: {1 x + 2 y + 3 z == 0, 4 x + 5 y + 6 z == 0} , staci to nejak osolit podminkama
Jeste drobnost- vysledek bude normalne jako int, tak je potreba to jeste skutecne prevest do 2kove soustavy, jestli chces vysledek jako posloupnost nul a jednicek.
To Barney : Co muze ovlivnit poslednich N bitu? napr kdyz nasobis cisla 123456*456789 a nekdo chce vedet posledni 2 znaky (v desitkove soustave), tak staci vynasobit 56*89, zbytek se muze zahodit. V dvojkove soustave to plati uplne stejne. Takze u prevadeni si staci pamatovat poslednich par cislic vysledku.
Jak funguje modularni aritmetika? Ze se po kazdem vypoctu vezme jenom zbytek po deleni nejakym cislem. Zachovava si to zajimave vlasnosti jako distibutivitu, asocitivitu a komutativitu. (Lidsky: Je mozne zvolit jakekoli poradi vypoctu a moduleni a stejne to vyjde dobre): napr pri pocitani mod 5.
2*4=(8 zbytek po deleni 5)=3 4+4=3
3*4=2. 4+4+4=2 (4+4)+4=3+4=2 4+(4+4)=4+3=2. Toto, ze jde pocitat zbytek po kazde operaci a nemusi se cekat na vysledek je celkem dobre. Treba si predstav 3^6. normalne bys musel spocitat 3*3*3*3*3*3 coz vubec neni prijemne. Ale kdyz pocitas v mod 5 tak muzes po kazdem nasebeni vzit zbytek po deleni 5. takze to bude:
(3*3)*3*3*3*3=4*3*3*3*3
(4*3)*3*3*3=2*3*3*3
(2*3)*3*3=1*3*3
(1*3)*3=3*3=4. Toto by mimochodem vyslo i kdyz spocitas 3 * 3 * 3 * 3 * 3 * 3 = 729 a z vysledku vezmes mod 5, vyjde taky 4.
Vsimni si, ze jsem ted prevedl 3*3*3*3*3*3 do 5 soustavy ( bez toho, abych pouzil nejake velke cisla) a vzal posledni znak=4. Kdybych pocital mod 25 tak dostanu posledni 2 znaky v 5 soutave. Je to mozne pocitat i treba s 2 soustavou a vzit poslednich n znaku tak, ze vsecky vypocty se provadeji mod 2^n.
Jak se prevadi do 2 soustavy? treba zrovna ta 456789=4*10^5+5*10^4+6*10^3+7*10^2+8*10^1+9*10^0. Vsechny cifry jde prevest primo do intu, coz je vyhoda.
A samotny prevod?
(vsecky pocty mod 2^n)
vysledek=0;
mocninadesitky=1;
pro kazdou cifru(postupovat od konce):
-k vysledku pricist cifra*mocninadestiky.
-zvetsit mocninu desitky na dalsi, tj vynasobit 10.
Jestli je neco nejasne, klidne se jeste zeptej.
deleva=doleva
To maniks : Tak dlouho dolu dokud to pujde. Kdyz to nejde primo dolu tak vyzkouset deleva a potom doprava. Toto cele opakovat. Deleva a doprava vzdy o 1 pixel. Dolu max co jde. Ve vysledku cesta bude kopirovat hranu.
To petr.satka : Kdyz prohledavas bitmapu radek po radku, tak najdes jeden vrchol. Potom staci prohledavat smerem dolu+sikmo do stran a najdes protilehly. Jejich prumer je stred.
takto: http://img401.imageshack.us/img401/9852/takto.png
Umis prevadet do 2 soustavy? Jestli ano, potom staci vsechny operace delat modulo prvni mocnina dvojky vetsi nez zvolena presnost.
Toto ti da nejnisich n bitu, coz je n POSLEDNICH cislic zapisu ve dvojkove soustave.
To Dejmas : Tvoje funkce je hodne daleko od optimalni. Pro jedno cislo jsou mnohem lepsi pravdepodobnostni metody. Pro sito je zase lepsi jit odspodu a testovat delitelnost jenom prvocislama.
Tak kdyz dokazes lokalizovat tu barvu ctverce, kterou potrebujes, tak take urcite dokazes pro prohledani bitmapy lokalizovat prvni pixel, kde se nachazi. Potom staci prohledavat smerem dolu, (kdyz ctrevece muzou byt i sikmo tak sikmosikmo doleva dolu a sikmo doprava dolu) kde ten ctverec konci. Az najdes konec, tak staci tyto 2 vrcholy zprumerovat.
Pro kruznici je to jeste jednodusi, staci najit prvni pixel, a pak jenom jit pri prohledavani dolu a jakmile najdes jinou barvu tak mas prumer a stred je pulku prumeru pod souradnici prvniho bodu.
To McQman : Takove pole na domacim stroji opravdu nikam nenacpes. Jestli neco takoveho potrebujes, tak mas asi celou koncepci programu spatne. Prozradis o co se snazis? Treba to jde prespat na neco rozumneho.
Rad bych dodal, ze toto "pokud se Ax/Bx = cislo a zaroven Ay/By = cislo, tak jsou vektory kolinearní" neni pravda.
Co treba
A = [ 0, 3 ]
B = [ 0, 15 ]
k=5=Ay/By
Ax/Bx je nedefinovane a presto jsou kolinearni.
Obecne vyjadrovat ten pomer jinak nez A=kB si zada o maler.
Nemusí, jde to přes sčítaní/odčítání, nebo opravdoví gurmáni používají 3x XOR.
projecteuler.net Toto by mělo stačit na hodně dlouho.
Tuple je přesně na toto. Je to ntice (max 8) hodnot libovoného typu.
Tuple<string, int,double>[] a =new Tuple<string,int,double>[12345]; //pole Tuplu
a[1] =Tuple.Create("blabla", 123, 14.5); //vytvareni
Console.WriteLine(a[1].Item1); //pristup pres Item+cislo
Trochu google a hned vybafane Graphics.DrawEllipse(Pens.Red, x, y, polomer, polomer);
To jvaclavik : Tak gratuluju, je to poradne dilo. Kdy to asi tak bude dostupne?
To Honzc : Jedna drobnost-muze nastat deleni nulou, chtelo by to osetrit.
Nejspi se nekdo chyti "diskretni" , tak edit: predpokladam, ze souradnice jsou cela cisla, nebo neco slusne vychovaneho.
To Figa :Predpocitani- vezmes si "mapu": pole intu nebo booleanu , podle potreby- jestli staci "jsem na prekazce/nejsem na prekazce" booleanu nebo jestli potrebujes "jestli jsem na prekazce,tak na ktere" tak inty a nasekas tam vsecky prekazky- proste je projedes a na to misto kde je napises bool ze tam je, nebo int cislo prekazky.
(Pokud potrebujes i vzdalenost od prekazky, tak pust vlnu od kazde prekazky a zapisuj si vzdalenost.
Pokud potrebujes i cislo nejblizsi prekazky tak si do pole zapisuj aj cislo prekazky od ktere jdes.)
Potom v samotnem programu jenom delas toto: Podivas se do mapy na pozici- je tam nula nebo nejaky jiny specialni znak pro "neni prekazky" tak tam neni prekazka, nebo tam bude cislo prekazky- jsi na prekazce. Toto jde kontrolovat treba i pro sousedni policka jestli chces. Predpokladam diskretni prostor, jinak by nesla vytvorit mapa.
Mam naladu kritizovat, takze to bude pekne ostre.
K cemu jsou velke globusohodiny? To je aukcni server, kde uzivat potrebuje presne vedet cas? Kdybys to aspon napsal sam, ale takto to je uplne zbytecna konina k nicemu .
Ty 3 obrazky pod hodinama- libi se me treba ten s mostem, dejme tomu ze si tam chcu koupit zajezd- co to je? kde to je? velkej obrazek nebude? Jo super, myska pri najeti odstrani "mlhu", to me fakt presvedcilo. To je k cemu? Mam tu misto tak tak hodim nejaky obrazek?
Nejake male preklepy "klimatrizácia", krytý a kousek dal kryty (neznam pravidla pro slovenstinu, ale toto asi nebude povolene oboje) ,pisou se ve vyctu carky. Smajl... smajl opravdu ne. Na blog mozna, na firemni stranky ne.
Zpracovani kontaktu- presne a jasne. Chvalim.
Zadna slava, ale proti nekterym firemnim strankam (treba jeden z hotelu, myslim spanelsko triomar) to je porad slusne. 3/10 na skale vsech webu, 6/10 pokud beru jenom levne firemni "nejaky student napise"
Predtim nez se do me pustis - ja jsem nikdy stranky nepsal. Toto je text do diskuse, tady se chyby pripousti. Ne, nesezral jsem vsecku moudrost sveta.
Kde jsou prekazky, nebo kde se pohybujou prekazky? Protoze jestli se nepohybuji tak je staci "zatavit" do bitmapy a pak konstantne testovat jestli jsi u prekazky. Pripadne pro hardcore reseni si prekazky nacpat do quadtree (jestli jsou dost slozite), ale to bude asi s delem na vrabce.
Husty, cele 2 koruny! A poplatek za prichozi platbu na paypalu .35 ecka, tj asi 10 kc. wow
To Mutagen : Musis si dat jeste pozor na poradi, v jakem budes pismenka menit. Protoze jestli mas udelat a>b a b>c tak ti to akorat nahradi vsechna a a b za c pri seriovem zpracovani.
Pouzivam trochu jine reseni, bezpecnostni okraj- jeste jeden radek/sloupec okolo pole, kde v tvem pripade nebudou miny. Neni to uplne ciste, ale mas jistotu ze vzdy sahnes tam, kam muzes.
To jvaclavik : Neni pravda, musis s nima pocitat od 1 deleni dal. treba spocti 2/3 + 4 .Plus stejne si musis napsat aritmetiku pro pocitanise zlomkama, tak proc psat 2? A jeste u nasobeni treba 123,456 * 23,45. Jak presne to chces pocitat? Jako zlomek to mas citatel 123456 * 2345 a jmenovatel 1000*100, pak jeste pokratit nejvetsim delitelem. Snadne. Jako spojaky cele cislo + desetine nevidim nejaky rozumny algoritmus, ale treba na nej prijdes, nevzdavej se jenom proto, ze jsem napsal, ze to bude vesele pocitani.
To djanosik : Ano, jestli plati : Preferuje funkcni postup pred postupem, kde je vymyslena jenom reprezentace dat=> je omezeny , pak jsem omezeny. (OT : jestli jsem i uzavreny, pak jsem kompaktni :)
To jvaclavik : 2 spojaky na celou+desetinou cast bude hodne vesele pocitani. K cemu by to vubec bylo, kdyz stejne v programu pocitas se zlomkama?
NEMUSIS KRICET!!!
Pomuzot ti Pos(a,b) kde je a v b
Length(a)-delka a
Copy(a, n1, n2)- z a zkopiruje cast od n1 do n2.
Rada: nehledej slovo, ale hledej mezeru.
Je to hezke, ale jenom z funcniho hlediska- chtelo by to moznost si ulozit praci v prubehu a moznost ukonceni bez ulozeni. Takto je mozne udelat chybu a jedinej moznej zpusob jak ji neulozit je vypnout natvrdo, cimz se neulozi ani dosavadni zmeny.
To frytol : +10 XP Offtopic. Gratuluji, prave si dosahl Offtopic LVL 38.
Anonymní uživatel napsal:
Nalezněte všechna Armstrongova čísla do daného N !!
(IronyON) Tak se na nej, na smejda, musi!
Kvalitni. Cista pravda.
To bbeni : Tak u 2008 nemas nahodou express? Pise to ze neni kompatibilni s express.
S betou 2010 si akorat zadelavas na problemy, az budes nekdy instalovat express/plnou verzi, tak uvidis ten bordel, co to bude delat. Vlastni zkusenosti, komplet format a reinstal.
A link pro stazeni http://www.microsoft.com/express/Downloads/#2010-All ,staci si vybrat jazyk(nebo stahnout dole to iso se vsim) . Jenom pred instalaci odinstaluj vsecko co jde- instalatorem, ne smazazim natvrdo.
Jestli ti opravdu staci jenom jeden bod, tak by mozna slo zjistovat, jestli nejaka matice na vstupu neni nulova, vysledek pak bude nulova rozmeru vyska prvni x sirka posledni. Ja byt autorem testu, tak takovej priklad udelam- spousta obrovskych matic a jedna z nich nulova. Jestli toto nepomuze, nebo chces ziskat vic bodu, tak by melo stacit najit vhodne uzavorkovani. To se dela tak, ze si postupne zapisujes ceny, kolik nasobeni bude stat spocitat urcity usek od nejkratsich useku az po vsechny matice.(+ ktere nasobeni bylo posledni, at mas take poradi). A jestli ani toto nepomuze (= zadavatel je poradny sadista) tak strassena.
To janysek_ : "děkuji Vám" "mohl by si" Tak jak. Radsi bych byl ty nez vy.
No kdyz jeden prijde v 17 tak ten druhy musi prijit mezi 17 a 17:15 to je 1/4 z cele hodiny, takze sance ze se setkaji je 1/4. Kdyz prijde minutu po 17 tak ten druhy muze prijit mezi 17:00 a 17:16 to je o neco vetsi sance. kdyz prijde prvni(ne jako prvni ale jako TEN PRVNI) v 17:02 tak ten druhy muze prijit mezi 17:00 a 17:17 to je zase o neco vetsi sance (konkretne 17/60) . A tak dal az konecne k 17:15 kde ten druhy muze prijit mezi 17 az 17:30 coz je jedna polovina z cele hodiny. Do 17:45 je to furt stejne , ten druhy muze prijit v +- 15 takze pokazde je ten rozsah pul hodiny coz je ...ehm... PUL hodiny. no a potom je to jako do 17:15, sance na stretnuti klesaji. Kdyz se to nakresli do toho grafu tak to vypada jako prevracena vana (toto je nove zavedeny matematicky termin) kde stoupa od zacatku (z hodnoty 1/4) do 1/4 (na hodnotu 1/2, to je 17:15 kde se to lame) pak je sance furt stejna- rovina a pak to klesa u 3/4 tj 17:45 z 1/2 zase k 1/4. Kdyz si to namalujes od 0 po 1 a spocitas plochu tak vyjde pravdepodobnost ze se stretnou.
To Daidalos : Tak zaprve psat v nedeli vecer, kdyz to zadal nejpozdeji v patek odpoledne je docela hloupe. No ale k veci- co si presne predstavujes pod scitanim dvou cisel? jedno secteni? Cyklus, kde se bude program ptat uzivatele na cisla a ty bude vypisovat dokud nedostane nejaky specialni vstup na ukonceni? Ma tam byt osetren spatny vstup? Nejjednodusi vyvojovy diagram na scitani je (kulate zavorky jsou kolecko, hranate ctverec, carka je carka): (Start)-[nacti vstup do a]-[nacti vstup do b]-[do a uloz a+b]-[vypis a]-(konec)
To janysek_ :
1) Staci si nakreslit tabulku 6x6 a pak pocitat. Melo by to byt 5/36 a 15/36 = 14% a 42%.
2) (25 nad 3)/(50 nad 3)= asi 12 % . Vyberou se 3 priklady z 25 ktere znas a to se podeli vsema moznostma. (25 nad 2)(25 nad 1)/(50 nad 3)= asi 38%. vyberou se 2 z tech ktere znas, pak 1 z tech ktere neznas a to se vydeli vsema moznostma.
3) Toto si staci nakreslit do grafu od 0 do 1, kdy prijde jeden z nich jaka je sance ze se setka s druhym. V 0 je pravdepodobnost 1/4 ta postupne linearne roste az do 1/4 kde je 1/2, pak je konstantni do 3/4 kde zase zacne klesat a v 1 je zase 1/4. Staci secist plochu pod tou krivkou a je to. melo by to byt 2x 3/32+ 1/4=7/16.
To plasmo : Podivej se na skolni stranky tam urcite bude hromada skript. A kdyz ne tak tady http://hippies.matfyz.info/stranka.php?sem=1 je neco malo
To hajnis : Je to tu pokazde kdyz zacne skolni rok, staci hledat.
To Balaam : "vyjde mi, že x1 se rovná 1 (7*5 - 36)" takze jeste jednou 35-36 NENI 1 ale -1, ted uz to vyjde sqrt(7^2 + 1^2) .
To daniik : t se eliminuje prevodem na rovnicovy tvar, ted mas soustavu 2 rovnic o 2 neznamych a kdyz dosadis z 2 do 1 za treba x tak dostanes Ay^2 + By + C=0 coz je celkem dobre resitelne.
x1=-1 (35-36) a pak uz to vyjde.
Zase pozde. Jenom pro zajimavost zrychlene reseni pro line http://www.wolframalpha.com/input/?i=x-7y%2B36%3D0+%2C+%28x-3%29^2+%2B+%28y-2%29^2+%3D+25
To Balaam : Postup mas dobre, jenom je potreba do rovnice kruznice dosadit jenom za 1 z x a y, ne obe.Pro kontrolu: rovnice primky x-7y+36=0, dosazene do rovnice kruznice y^2-11y+30=0 y1=5 y2=6 dosazene do rovnice primky x1=-1 x2=6. prepona je sqrt(50) coz je 5 sqrt(2).
Ze jsou potreba matice na grafiku a 3D obecne, s tim souhlasim. Ze je potreba znalost funkci na ruzne pohyby objektu, treba vlneni vystrelu z hyper mega blasteru 3000, s tim take souhlasim. Ze je potreba umet derivovat/integrovat na spocitani treba uhlu vystrelu z tanku ovladaneho AI pro co nejvetsi dostrel, budiz. Ale konkretne limity? Nikdy jsem je nepouzil, ani v zadne knizce jsem nenasel skutecne uplatneni, teda krome te asymptoticke narocnosti algoritmu, ale to bylo jenom formalni zminka. Tak bych rad vedel jedno jedine skutecne uplatneni limit v programovani, pokud teda nejake je.
Staci jeden do...while cyklus dokud nebude vstup spravny http://msdn.microsoft.com/en-us/library/370s1zax.aspx
a na overovani vstupu TryParse, to pujde do while http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb384043.aspx
To plasmo : limity? K cemu presne jsou potreba pri programovani limity? Jedina moznost me napada pro vycisleni slozitosti, ale to jde udelat "pohledem" , pripadne spocitat vnorene cykly. Jestli je jeste nejake vyuziti, rad se priucim.
Neni potreba umet pocitat, je potreba vedet jak by se to pocitalo, kdybys to chtel spocitat sam. Samozrejme znalost poradne matematiky je DOST dobra vec.