Dejte do Googlu "Algorithm for matrix inversion" a můžete vybírat ;)
Příspěvky odeslané z IP adresy 89.102.128.–
1) Nauč se programovat.
2) Nauč se psát - to snad není možný, že úplně ignoruješ tečky, čárky, atd.. Kdo to má luštit?
3) " když dam kompilovat napíše mi chybu" - a všichni tady určitě víme, jakou chybu ti to hlásí. Tím nechci říct, že to tady někdo bude řešit, ale když už něco píšeš, tak bys aspoń mohl popsat problém, napsat, co ti to píše.
Já doporučuji Mistrovství v C++. Od základů až po složitý věci, cvičení, všechno pěkně vysvětlený.
Tak už to mam. Díky za "vychytávku" ;) Otestovat to timhle mě nenapadlo. Já pořád zkumal, jestli to mam vůbec správně spočítaný atd. a přitom jsem udělal takovou zásadní chybu :D
Nějak jsem se na tom zasekl. Vždycky, když chci vykreslit histogram, tak napíše u všech položek stejnej počet hvězdiček bez ohledu na input.
Tady je celej můj kód: (moc jsem ho nekomentoval, protože tam podle mě není co komentovat... tak snad to pochopíte)
#include <stdio.h>
int main()
{
int Length, i, c, done;
Length = done = 0;
int WordLength[11] = { 0 };
for (i = 0; i < 11; i++) {
WordLength[i] = 0;
}
while (done == 0) {
c = getchar();
if (c == '\t' || c == ' ' || c == '\n') {
if (Length > 10) {
WordLength[10] += 1;
}
else {
WordLength[Length-1] += 1;
}
Length = 0;
}
else if (c == EOF) {
done = 1;
}
else {
Length += 1;
}
}
printf("\n");
int j, l;
//ocislovani histogramu
for (i = 1; i < 11; i++) {
if (i == 10) {
printf(">10 |");
}
else {
printf("%3d |", i);
}
// vykresleni histogramu
for (l = 0; l < 11; l++) {
for (j = 1; j <= WordLength[l]; j++) {
printf(" * ");
}
}
printf("\n");
}
return 0;
}
Problém musí být někde tady:
// vykresleni histogramu
for (l = 0; l < 11; l++) {
for (j = 1; j <= WordLength[l]; j++) {
printf(" * ");
}
}
, ale já to tam prostě nevidim.
Dokázal by mi prosím někdo poradit?
Tak nakonec s tím počítáním nebyl takovej problém, jak jsem čekal. Teď mě ale trápí, jak udělat nějakej normální histogram... teda udělam to pomocí hvězdiček, akorát si to ještě musim promyslet. Moc díky za rady
Z klávesnice pomocí getchar(). Nic jinýho se v týhle části knihy zatim nepoužívá, takže bych měl použit tohle.
Ta první věta souvisí s vypsáním histogramu nebo postupem? Teprve začínam, takže se v tom zase tolik nevyznam.
Moje představa vypadá asi takhle:
1) Zjistit, jestli getchar() bere písmeno nebo jestli je mimo slovo.
2) Pokud začne slovo, připočítávat do předem určených "buněk" - 1, 2,... 30
3) Zjistit konec vstupu a vypsat histogram
U 2) bych asi měl použít ty arrays ne?
Ahoj, nějak nevím, jak udělat příklad 13 z první kapitoly. Zde je zadání:
Write a program to print a histogram of the lengths of words in its input. It is easy to draw the histogram with the bars horizontal; a vertical orientation is more challenging.
Měly by se na to použít arrays, ale buď jsem je nepochopil, nebo prostě nevím, jak bych je tu použil. S vykreslením už nebude problém. Nežádám řešení, to bych si dokázal zjistit, ale byl bych rád, kdyby mě někdo nasměroval jak na to nebo jak tu ty arrays využít. Díky
Zdravím, dřív jsem si koupil TES: Oblivion pro PC a teď mám Mac, pro který tato hra oficiálně není. Existuje Cider port, který se dá stáhnout z nejmenovaného webu. A tak mě zajímá, jestli je proti zákonu si to stáhnout, kdzž vlastním PC verzi?!
Vyber si cokoliv chceš. PHP bych nechal až napotom, ale i tim se dá začít. A jestli jsi pořád nerozhodnutej, jestli klasický programování nebo web, tak jdi na Python. S tim jde prakticky obojí a pochopíš základy programování.
Začínál jsem čistým C. Když jsem se ho naučil na docela dost dobrou úroveň, tak jsem k tomu přidal i C++ a te'd si jen tak pro zábavu dělam PHP. PHPčkem bych v žádným případě nezačínal, kvůli tomu, že je moc zaměřený na weby a unikne ti plno věcí. Na začátek bych vzal buď Python, kvůli tomu, že skoro hned se v něm dají psát aplikace a nepotřebuješ tak velký znalosti... a nebo jako já vzít C, s tim že ne všechno ti bude jasný hned po prvním přečtení, ale za to se naučíš skoro všechno a dostaneš úžasnej základ pro ostatní jazyky.
Už to vým.... Ajaj (kdybych to byl zaregstrovanej - posthunting # 5)
Nějaký specifický požadavky sice nemám, ale nehorázně mě štve, když eshop neumožňuje seřazení položek podle jména nebo filtrování podle výrobce. Jsou to sice základní věci, ale plno eshopů, co znám, tohle nemá. Takže určitě bych ocenil dostatečný možnosti ohledně filtrování a řazení položek.
Tak jsem udělal zásadní rozhodnutí. Zůstanu u C++ a konečně se pořádně doučim klasický C :D Naučim se to pravděpodobně, až to bude třeba.
No, víc mě láka ten PERL kvůli "rychlý" práci s textem, jak jsem se dočetl. Na těžší úkoly bych měl C/C++. Akorát po přečtení toho článku na rootu jsem se dozvěděl o PERL6. Sice ten článek je z roku 2005, ale nevíte o tom něco? Pracuje se pořád na tom? Nerad bych se naučil PERL a pak se ho učil znova :D Hodí se PERL jako doplněk k C? (pokud se to tak dá nazvat)
Jinak podle toho článku jsem usoudil, že Python se dá naučit docela rychle, takže kdybych ho někdy potřeboval, tak by asi nebyl problém přejít.
To General : Já myslim, že angličtina na programovaní sice není nutností, ale je obrovská výhoda ji umět. Většina zdrojů (tutoriály, diskuze, dokumentace) jsou v angličtině a pokud máš v úmyslu se programováním živit, bude to výhoda i do budoucnosti. Já i třeba knihy o programování čtu anglicky (, a to třeba i proto, že jsem v C nikdy neměl rád slovo ukazatel, dědičnost, atd. ... v AJ to zní líp) :D
HTML5 a CSS3 od úplných základů? Pokud ještě neumíš, nauč se XHTML a klasický CSS, a to už jsou dostatečný znalosti, aby ses ten zbytek naučil třeba z http://www.w3schools.com/. (popř. jinej zdroj).
Ahoj, chtel bych se naucit jeden z tehle dvou jazyku, ale nejak se nemuzu rozhodnout ktery. Docela dobre ovladam C++ a tak bych k tomu chtel umet i nejaky skriptovaci jazyk. Docela me lakal Perl, ale po precteni hodne diskuzi (jak ceskych, tak anglickych) si nejsem jistej, jestli je to dobra volba. Ktery byste mi doporucili a proc? Dekuju
Díky za odpověd. Asi se v mezičase budu pořád učit C a na Javu se do tý doby vykašlu :)
Zdravím, chodí tady někdo na tuhle školu na obor informatika? Docela by mě zajímalo, na jaký je úrovni oproti ostatní školám. (pokud někdo dokáže porovnat). A nějak jsem koukal na předměty a v prvních ročnících se to točí hodně kolem Javy a pak až se dá vzít C a Python a PHP. Třeba v Jave jsem nikdy nedělal... bere se tam od základů nebo se hned naběhne na těžší věci a nějaký projekty?
Ahoj, chtel bych se zeptat, jakej programovaci jazyk byste mi doporucili jako vedlejsi pri uceni PHP. PHP me sice bavi, ale rad bych znal i nejakej min "specializovanej" jazyk. Premyslel jsem o Jave, C/C++ a Pythonu (vede u me spis C). Co byste mi doporucili? A vzhledem k tomu, ze PHP je muj prvni programovaci jazyk... je tezky se pak doucit i zbyvajici jazyky, prestoze maji podobnou syntaxi? Diky za odpovedi
A nevíte na jaký úrovni je FAV v Plzni? Obor hlavně informatika nebo výpočetní technika?
Tak už mi to funguje:
#include <iostream>
using namespace std;
int main ()
{
char String[100];
char ReverseString[100];
cout << "\n\nZadejte retezec, ktery chcete prevratit: ";
cin.getline (String,100);
int i=0;
int y=0;
for (i=strlen(String)-1; i>=0; i--)
{
ReverseString[y]=String[i];
y++;
}
cout << "Prevraceny retezec: " << ReverseString << endl;
return 0;
}
Díky za rady.
*špatně
Díky, hledal jsem si tu funkci podle internetu a asi jsem to pšatně pochopil. Ale i přesto mi to nevrací obrácenou hodnotu. Prostě to udělá prázdnou mezeru a program se ukončí.
O týhle funkci vim, ale chtěl jsem si to obrátit sám, ať se taky něco naučim :)
Ahoj, začínam s C++ a rozhodl jsem si udělat program na převrácení řetězce. Jenže mi to nějak nefunguje a já tam nevidim chybu. Vždycky zadam nějakej řetězec, ale pak už mi ho obrácenej nevrátí.
Tady je kód:
#include <iostream>
using namespace std;
int main ()
{
char String[100];
char ReverseString[100];
cout << "\n\nZadejte retezec, ktery chcete prevratit: ";
cin.getline (String,100);
int x = sizeof String;
int i, y;
for (i=x; i==0; i--)
{
ReverseString[y]=String[i];
y++;
}
cout << "Prevraceny retezec: " << ReverseString << endl;
return 0;
}
Ani přesě nevim, jestli na to jdu správně a nemam tam ještě nějaký jiný chyby. Ale já už v tom dneska fakt nic nevidim.
S tim C počítam, ale tak když se teprve učim programovat, tak to nechci moc míchat. ( Jinak v Plzni se učí Java, C s GTK+ a C++ s Qt a PHP+Python). Když pochopim princip a naučim se programovat v jednom jazyku, neměl by bejt problém přejít na další, ne?
A to C++ jsem vzal taky kvůli tomu, že v Mistrovství v C++ je to pěkně vysvětlený a narozdíl od knihy o C Programming Language tam jsou cvičení a příklady, který mi dost pomáhají.
Ahoj, začínám s C/C++, ale vůbec nevim, který si mam vybrat. Plno lidí říká, že pokud se naučim C, a pak bych chtěl přejít na C++, tak je to jako kdybych začínal znova od nuly. Mam doma knihu C programming language a táta ma Mistrovství v C++, kde hned na začátku tvrdí, že při přestupu na C++ je potřeba odnaučit se většinu zvyků. Programování mě docela baví, a tak bych chtěl jít na FAV v Plzni, pak se tim asi i živit. Ale opravdu se nedokážu rozhodnout. Byl by někdo ochotný mi napsat, co je víc využívá na co, jak je to s přechodem, výhody/ nevýhody a potom něco o využítí v práci a odvětvích ( pokud někdo má zkušenosti). Zkoušel jsem i něco vygooglovat, ale našel jsem pouze něco málo o tom přestupu. Předem díky za odpovědi.
A promiňte mi prosim ty začátečnický dotazy, ale fakt mě to zajímá a Google mi sice něco našel, ale ne přesně to, co mě zajímá :)
Zdravim, jaky jazyky se pouzivani na hackovani webovych stranek a v jakych jazycich jsou psany viry? Samozrejme by bylo naivni si myslet, ze neco takovyho naprogramuju, ale docela me to zajima. A znate nejakou dobrou knihu, ktera se zameruje na bezpecnost stranek psanych v PHP?
Ahoj, chtěl bych zkusit udělat nějakej projekt v C++, ale vůbec mě nenapadá co. Jsem poměrně začátečník, a tak hledam něco, co by mě hodně naučilo a mělo to i reálný využití. Takový blbůstky z euleru a uva.onlinejudges jsou spíš na myšlení, a potom co je naprogramuju, tak už nemam potřebuje je otevřít, protože jsou k ničemu. Nevíte o něčem?
Popř.: Nemá někdo nějaký zadaní z prvního semestru na nějaký VŠ zaměřený na informatiku? Vzhledem k tomu, že plno lidí se tam teprve programovat učí, tak by se možná našlo něco použitelnýho i pro mě.
Platí to, co jste napsali i teď? Vybírám si nějaký framework a chtěl jsem zkusit Zend, ale tohle vlákno mě trochzu odradilo. Co říkáte třeba na Nette nebo CodeIgniter?
Český weby o tomhle moc nejsou. Možná byl na tohle tutoriál někde tady na programujte.com, ale podle toho se mi moc nedařilo. Já jsem zkoušel ten Corporate Layout - je u něho i návod, jak ho poskládat a dělá se poměrně jednoduše.
A angličtiny moc nepotřebuješ. Stačí mít takovej základní přehled o Photoshopu, a všechny kroky tutoriálu bys měl nějak zvládnout. Nějak to zkoušej. Jinak není zač ;)
http://sixrevisions.com/web_design/40-useful-photoshop-web-layout-tutorials/Speciálně na layouty. Pokud myslíš úplný základy, tak si dej do googlu photoshop basics.
http://sixrevisions.com/tutorials/web-development-tutorials/minimal-and-modern-layout-psd-to-xhtmlcss-conversion/
Tady máš taky jak na to. Jinak na tý stránce jsou i tutoriály na cca 50 layoutů i se skládáním pomocí CSS.
3), 4) - tohle už jsou podstatně těžší věci, takže napřed se nauč HTML a CSS a pak si můžeš na stránku přidělávat takovýhle věci. (stejnak asi začneš statickým webem)
A u toho řezání hlavně nevykrajuj nějaký obrovský obdelníky. Stačí malinkej proužek a pak dáš jen aby se opakoval.
Tak na Matrix si najdi tutoriály (BG dej transparent), a na klasickej kód by to měl stačit Text tool, ne? Pak s tim budeš moct i dobře manipulovat ( perspektiva, rotace,...)
http://www.eyesondesign.net/pshop/matrix/text_effect.htm
Nevim, jestli jsem tě pochopil, ale zkus si najít tutoriály na Matrix effect v PS ( jeden je i na programujte.com) a udělej si to samý, ale BG si dej transparent.
A nebo zkus víc specifikovat:
Potřeboval bych vložit do obrázku takové ty kódy atd.
Podtim si představuju plno víc věcí (matrix, html kód,...)
Hue and Saturation si zapamatuj - CTRL+U. Hodně se to používá.
Jinak není zač, koukni na tu stránku, co jsem ti psal - ( psdtuts). Je tam plno tutoriálů a v každým se naučíš pár technik.
http://elitebydesign.com/how-to-master-photoshop-in-just-one-week/ ... koukni i na tohle - učí se tu základy, jako třeba dobře pracovat s pen tool, blending modes, atd.
Dal jsem Hue and Saturation, Colorize - Hue 0, Saturation +50, Lightness -45 a já osbnš bych to tam dal takhle :D Není to přesne ta barva, ale mě se to docela líbí. On je tady hlavne problém s tim odleskem a tenhle práh tam vypada docela nepřirozeně. Muselo by se to nějak zamaskovat.
http://iit.bloomu.edu/vthc/photoshop/enhancing/cloningstamp.htm
Pokud umíš anglicky, tady máš jak na to. Pokud ne, tak se to pokusim krátce vysvětlit.
V nabídce si vybereš Clone Stamp tool a nastavíš si velikost, typ brushe. Potom si vybereš místo, který chceš okopírovat. To uděláš tak, že klikneš na ALT+LEFT Click na to místo. Pak už jen klikáš nebo maluješ jako s normalním štětcem. Jedinej problém je, že s clone stamp tool se dělá nejlíp, když vybíráš jen malý místa... tim pádem ti to může zabrat i 15 minut a víc, aby to vypadalo hezky.
Ale pak ještě budeš muset udělat stíny a odlesky, aby to vypadalo reálně.
(Na PS nejsem zrovna profík - tohle jsou jediný cesty, který mě napadají... prostě takhle bych to asi udělal já) :D
http://programujte.com/?akce=clanek&cl=2010062900-software-za-facebookem tady je o tom článek, tak se můžeš kouknout, co všechno za tim stojí...
Zmáčkneš CTRL+U (na Macu CMD+U) a tam můžeš změnit barvu, jas atd. Můžeš dát "Colorize" a dát barvu i šedým věcem, atd.
Prostě si tim pohraj a snad najdeš správnou barvu.
Jinak jsou i jiný možnosti, jak to udělat. Třeba mě napadá Clone Stamp tool (- vybereš místo, barvu, a tu pak kopíruješ kliknutím na další objekty) nebo jen označit nárazník a použít barvu z obrázku.
Pokud se chceš naučit s PS víc, tak ti doporučuju http://psd.tutsplus.com/. Chce si to trochu s tim hrát, než přijdeš jak co vypadá nejlíp ;)
Hue and Saturation?
http://www.amazon.com/PHP-MySQL-Development-Luke-Welling/dp/0672317842 ... takle mi přijde nejlepší
Ale já bych PHPčkem asi nezačínal. Spíš bych začal třeba C++. Naučíš se dobře programovat, hlavně čistě, a pak můžeš prakticky přejít na co chceš, protože je to už skoro stejný. PHP je podle mě moc specializovaný a unikne ti kvůli tomu pár věcí.
Díky, zatim jedu podle manuálu, a pak si pujčím v knihovně tu knihu - kvůli příkladům.
OT: marioff: Ty děláš php pro zábavu, nebo se tim živíš? jen se ptám, protože podle komentů vypadáš docela zkušeně ohledně php :D
<iframe src="http://www.yourwebsite.com/page.asp" width="100%"
height="100%" name="youriframe" frameborder="1" vspace="0" hspace="0"
marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="yes" noresize></iframe>
http://www.amazon.com/PHP-MySQL-Development-Luke-Welling/dp/0672317842
Nečetl někdo tuhle knihu? Recenze má dobrý, ale nevim, jestli je dobrá pro začátečníky. ( - může mi v učení pomoc znalost C++?... koukal jsem na základní syntaxi, a vypadá to dost podobně)
Díky, něco takovýho jsem chtěl slyšet. Takže já se do toho asi pustim, snad se mi to všechno nesmíchá dohromady. :D
OT: Učíte se tady někdo 2 program. jazyky zárověň? pokud jo: Neplete se vám to dohromady? Tady neočekávam objektivní názor, jen mě zajímá, jak to zvládáte :D
Díky.
Zrovna tady bych problém neviděl. V C++ už něco málo umim, takže bych se to potom akorát doučil. ( problém přijde někde u algorytmizace) :)Foowie napsal:
1) ...(Resp co pár minut si budeš říkat "pane bože, proč tady po mě chtějí typ proměnné !" Ale jinak pokud budeš umět dobře PHP tak to zase žádná velká hrůza nebude.
Jinak frameworky mi zatim nic neříkají, takže na to mam ještě čas.
Zdravím, rád bych začal s PHP, ale mám pár otázek.
1) Je lepší učit se z tutoriálu na internetu, nebo byste mi radši doporučili nějakou knihu? ( popř. jaký tutoriály/knihy)
2) Někde jsem četl, že u stránek v PHP si musim hlídat dost věcí ohledně bezpečnosti. Jak to s tim doopravdy je?
3) Tak za 3 roky mě čeká VŠ (snad). Když se tam bude programovat v C++, java, atd. (, to je hodně pravděpodobný), bude velkej problém přejít z PHP? Principy programování jsou stejný všude, tak by se stačilo akorát naučit jinou syntaxi ne?
Díky za odpovědi.