#1 Alrick
Vyreseno. Problem byl ve funkci json.load. Viceradova cisla to prevadelo na string...
Příspěvky odeslané z IP adresy 82.100.31.–
Ano X,Y se urcite predava spravne. Zkousel sem udelat v tom cyklu jen obycejne vypsani promenne i a nebyl problem.
Primo ve views.py mam funkci def save(request): ... v ni akorat dostanu data (x,y, jmeno) z requestu a zavolam z ni funkci ve ktere je pouze vyse zmineny cyklus for.
Zdravim, jak se da realizovat ukladani do DB v cyklu:
for i in range(x,y):
item = Item()
item.Name= "abcd"
item.Number= i
item.save()
Melo by to do DB ulozit zaznamy s tim, ze se budou lisit pouze atributem Number.
Name+ x,y posilam jako POST ajaxem z webove stranky.
Ulozeni funguje pouze kdyz se uklada jeden zaznam.
Chyba musi byt nekde v tom cyklu.
Diky za pripadnou pomoc.
Zdravím, potřeboval bych menší radu ohledně vzájemného ovlivňování <input id = a type=number> a <input id = b type=range>. Můj záměr byl, že při změně na posuvníku se hodnota bude zapisovat do number, a při změně number se bude hýbat posuvník.
Zkusil jsem to jednoduše ve funkci vyvolané eventem onchange (u obou inputu ) ošetřit ifem:
function test(obj)
if(obj.id="a"){
document.getElementById("b").value = obj.value;
}
if(obj.id="b"){
document.getElementById("a").value = obj.value;
}
Toto řešení ale nefunguje tak jak by mělo. Při změně na number se posuvník hýbe, ale při posouváni posuvniku(range) se to cele zabuguje, rozhodi se pozice techto inputu a nejde nic :-)
Nějaké nápady?
No sedim nad tim uz celkem dlouho. Chtel sem to prvotne zkusit pomoci tech map, to mi ale v mym pripade prislo spatne protoze potrebuju tech ctverecku +- 40. Pak sem to chtel zkusit pomoci css rollover. Take zadny solidni vysledek, hlavne proto ze ten obrazek nebude natvrdo background. Ten obrazek by se mel nacitat z nakeho souboru. a podle neho se pak naklikavat ty ctverecky. A resit to tim cyklem je pro me taky nevyhodne protoze to nebude ciste ctvereckovana plocha ale rada ctvercu(obdelniku) pak par desitek pixelu nic a pak dalsi rada ctvercu celkem. Nevim k cemu to prirovnat mozna takova struktura ala parkoviste ke by se pro predstavu zaklikavala prazdna a plna mista. Predpokladam ze na neco takoveho musi byt nejaky jednoduchy nastroj. Neni to podle me nic sloziteho jen vedet jak. Mit moznost to nabusit jako desktopovou aplikaci napriklad v C# tak je to hned.
Cetl jsem knihu od Rastislava Skultety a ani zminka o jQuery tam nebyla. Google pouzivat umim, akorat kdyz clovek nevi co konkretne hleda... tak proto sem se obratil sem. Verim ze to nic sloziteho nebude, ale jen kdyz clovek vi co pouzit.
Chci k tomu vyuzit JavaScript. Ale nevim co konkretne. Zatim sem nemel moznost se s JS potkat (Venoval sem se spise desktopovym aplikacim). Precetl sem sice narychlo knihu ale nikde sem nenarazil na nic co by mi pomohlo k vyreseni tohodle problemu. Ctverecky by mely byt vzdy stejne a obrazek by mel mit stale stejnou velikost.
Pokud by nekdo vedel o zdroji ohledne JS kde bych se docetl neco co by mi to pomohlo vyresit budu vdecny. At uz knizni nebo webovy.
Diky
Zdravim, potreboval bych mirne nasmerovat nebo nakopnout spravnym smerem:
Potrebuju vytvorit webovou "hru". Na pozadi hry bude obrazek. A ted k problemu, pres obrazek by mela byt "mrizka", krera by ale po kliknuti zaznemenala, ktere okno mrizky je zakliknute, napriklad okynko by zmenilo barvu na cerveno.
Vi nekdo jak by se toto dalo resit?
Diky za pripadnou odezvu.
Zdravím,
sháním nějaké solidní IDE které podporuje "intellisense"(našeptávání). Sem zvyklý na prostředí ala VS2010. Zkoušel sem pluginy do geditu, ale ne moc úspěšně.
Nevíte o něčem solidním?
Super díky už s tím nějak pracuji.
Zdravím, chtěl bych poprosit o radu ohledně PacMana. Začínám to psát od nuly a netuším jak začít. Takže bych chtěl poprosit o radu někoho zkušenějšího. Jde mi hlavně o to jak zrealizovat mapu v C# Windows Forms.
Předem díky za odpovědi.
Zdravim, chtel bych se zeptat na jakem principu ve srovnani s C++ fungujou tridy. V C++ se definovali nejake promenne a nejake metody te tridy. V pythonu to nejak nemuzu pochopit projizdim si kurz pythonu tady na webu.
class Opicky:
u"Počítačová opička"
def promluv(self):
print u"Ahoj, já jsem instance třídy Opicky!"
def jmeno(self, nazev):
self.nick=nazev
v c++ by to bylo nejak takto:
class OPICKY
{
public:
void promluv();
void priradJmeno(char jmeno);
void rekniJmeno();
private:
char jmeno;
};
neni to nejlepsi reseni ale placnul sem ho tu jen tak z hlavy. Potreboval bych krapet vysvetlit jak je to s temi promenymi v tech tridach u pythonu. Nebo aspon nejake srovnani s C++.
Dobrý den,
co se Flashě týče, je bohužel česká (a pravděpodobně i slovenská) literatura poněkud pozadu.
Publikaci http://www.naakup.cz/zbozi/194500080-actionscript-ve-flashi/, která je sice poněkud starší (ActionScript 2 pro Flash 5) ale můžu doporučit, základní koncepce je pořád stejná.
Jinak i zde na portálu programujte.cz máme kurz základů actionscriptu (tuším 7 dílů, první je zde: http://programujte.com/?akce=clanek&cl=2005062301-flash-actionscript-1-lekce)
Navíc se Flashi věnuje stejnojmenný web flash.cz, kde najdete spoustu tutoriálů, stačí si jen vybrat.
Zdravím takhle navečer,
zrovna programuju domácí cvičení na Javu a stále mi to hází nějakou chybku,
můžete se mi na to mrknout? Jedná se o rotaci v poli směrem doprava. V tomto
případě je posun roven jedné.
public class rotace {
static int[] prvni(int posun, int pole[]){
for(int n=pole.length;n>pole.length-posun;n--){
System.out.print(" "+pole[n]+" ");
for(int i=pole.length-(posun+1);i>=0;i--){
pole=pole[i+1];
System.out.print(" "+pole+" ");}}
return pole;
}
public static void main(String[] args) {
int posun=1;
int pole[] = new int [5];
pole[0]=1;
pole[1]=2;
pole[2]=3;
pole[3]=4;
pole[4]=5;
prvni(posun, pole);
}
}