Ahoj, nevíte, jestli existuje operační systém reálného času pro Raspberry Pi? Našel jsem plno Linuxových OS upravených pro ARM procesory v Raspberry Pi, ale žádnou distribuci typu RTOS...
Příspěvky odeslané z IP adresy 2001:718:1801:1a02:200:5e...–
Ahoj všichni, rád bych se zeptal místních borců programátorů. Programuji hru, a trochu jsem se zasekl na jednom logickém problému. Nejde mi o kusy kódu, jako spíš o nějaký nápad na efektivní řešení.
Jde o 2D hru. Konkrétně o vesmír. Tam nastává problém při generování nekonečného vesmíru, kde se generují různé objekty. Mé řešení bylo že generuji objekty ve směru a rychlosti pohybující se kamery. To působí velice hezky a věrohodně, ale nastává problém když se začnu vracet stejným směrem tak na stejném místě se generují věci znovu. A samozřejmně pokud se zdálí od objektu na určitou vzdálenost, tak kvůli optimalizaci se objekt smaže. Ale toto řešení je opravdu nehezké a možná i dost špatné. Víte někdo jak na to? Napadlo mě už dost řešení který by fungovali, ale z hlediska optimalizace a prasáctví kódu :D sem je zavrhnul.
A není to tak že 0x00 je znak konce řetězce, takže to dělá ty problémy?
No, jenomže já jsem se tam třeba dočetl, že ty escape kody jdou v Unixu, ale nejdou ve Win .. ae nezkoušel jsem
Souhlasím s názorem že Programování v jazyce Java od pana Herouta není pro úplné začátečníky nejlepší. Jakmile se však začnete v Javě trošku orientovat (vědět proč je tam main, co znamená to public, static, void, jak fungují třídy a objekty + napsat ty nejjednodušší programy), vřele jí můžu doporučit. Sám jí doma mám a učil jsme se z ní.
Pavel Herout napsal ještě další knihy, z nich zmíním Grafické uživatelské prostředí a čeština. Ta je taky dobrá, bohužel popisuje grafické rozhraní AWT a dnes se používá spíše Swing. Nicméně "ty dobré věci" z AWT se stále používají z AWT i ve Swingu, takže i tuto knihu můžu vlastně doporučit. Ale to už nejsme u knih pro začátečníky.