No chcel som tým povedať, že ty nič hľadať nemusíš proste si pri vkladaní, to čo potrebuješ, vložíš do property Tagu a systém sa postará o všetko. Stačí len zavolať SelectedNode a v property Tag nájdeš čo si si tam dal.
Příspěvky odeslané z IP adresy 213.160.170.–
Každý TreeNode obsahuje property Tag. Tá sa dá pekne využiť napríklad tak že keď užívateľ označí nejaký TreeNode z tvojho zoznamu a ty si zavesený na udalosť ktorá ťa o tom informuje, tak volaním TreeView.SelectedNode získaš označený TreeNode no a potom sa už stačí iba kuknúť na property Tag kde si uložíš čo len potrebuješ.
Napadajú ma takéto možnosti
1. metóda na napĺňanie dát sa ti niekde zacyklí
2. dávaš tam veľa dát takže to môže chvíľu trvať
3. (najmenej pravdepodobne) deadlock
Keďže tam máš presýpacie hodiny tak bude asi pravdepodobne vykonávať nejakú dlhotrvajúcu činnosť, ale je to iba odhad.
Ešte by si to mohol riešiť takým spôsobom, že jedno vlákno len prijíma správy od všetkých klientov, správy ukladá do fronty a iné vlákna sa už budú starať o ich spracovanie tak, že si vyberú správu z fronty a spracujú. Potom tam budeš asi ešte potrebovať jedno vlákno na odosielanie plus k nemu fronta správ na odosielanie.
Je to pekná implementácia servera a naviac si môžeš doimplementovať prioritu správ, takže sa niektoré správy budú spracovávať prednostne.
Zdravím, chcel by som sa spýtať ako by ste riešili nasledujúci problém. V 64bit systéme mám štruktúru
typedef struct
{
bool nieco1;
bool nieco2;
int niecoint1;
int niecoint2;
// <- tu je medzera
void *pointer;
}
na vyznačenom mieste však vždy ostane v pamäti miesto (4 bajty), pretože asi adresu pre smerník posúva tak aby sa mu to lepšie rátalo. Neviete mi poradiť ako to vypnúť, alebo ako to vyriešiť? Potreboval by som aby ten smerník začínal hneď za niecoint2 a nedávalo tam medzeru. Používam Visual 2010 premium.
Pokiaľ sem nedáš kód tak ti asi nik pomôcť nemôže. Podla vzoru to asi opravovať nejde, kedže ten môže byť dosť iný.
Inak tá chyba znamená, že si prekročil index(asi poľa). Väčšina IDE ti tú chybu dokáže aj lokalizovať, stačí na chybu iba poklikať, alebo tak podobne. Takže si zistíš kde a prečo si prekročil index a opravíš to.
Asi sme sa nepochopili, ale vďaka za fajn návod :)
COM rozhodne nemôžem použiť pretože tá dllka určite nebude vyvíjaná v cčku, preto to "najednou".
Stále mi ostáva len volať rozhranie z dllky. Ako je to ale s predávaním parametrov? Ako budú správať také ukazovatele, alebo triedy na strane Csharpu? Bude sa do nich starať aj garbage collektor? Základné rozhranie by bolo len pridaj niečo, spočítaj niečo atď, ale čo keď mu budem musieť niečo predať na vypísanie, nejakú kolekciu alebo tak, s tým už asi budú nejaké problémy nie?
Áno o COM som počul, problém je že jazyk Ada žiadnu podporu pre COM nemá pokiaľ viem. Preto chcem skúsiť takéto riešenie, len som chcel od niekoho kto s tým má už nejaké skúsenosti vypáčiť nejaké múdrosti na čo si dávať pozor, prípadne ako je to s importom tried a iných záležitostí s pohľadu kompatibility.
No jednoducho som potreboval skompilovať aj 32bitovú verziu, aj 64bitovú (požiadavka) a nebol som si istý či to dokážem v 32 bitovom systéme.
Už som to našiel, ale keby niekto chcel vedieť tak to ide, stačí v nastaveniach projektu ísť cez Configuration Manager.
Zdravím, je možné vo visual studiu 2010 (32 bitový windows) skompilovať projekt tak aby som dostal exečko pre 64 bitový windows? Ak ano tak kde sa to prosím vás nastavuje?