Popravde som nepochopil otázke, ale tvoj kód nie je validný už len preto, že ak chceš mať dvojrozmerné pole ako parameter, musiš v predpise uviesť jeden rozmer.
Viac napr. tu http://stackoverflow.com/…arameters-in
Popravde som nepochopil otázke, ale tvoj kód nie je validný už len preto, že ak chceš mať dvojrozmerné pole ako parameter, musiš v predpise uviesť jeden rozmer.
Viac napr. tu http://stackoverflow.com/…arameters-in
Lebo priezvisko_meno je typu char*, teda pointer. Ty síce alokuješ pamäť pre string veľkosti priezvisko_meno, ale nakoniec tam uložíš pointer, pretože v C string vlastne neexistuje, iba pole charov a pole sa vo väčšine prípadov správa ako pointer.
Použi teda funkciu strcpy (http://www.tutorialspoint.com/…n_strcpy.htm).
Je to zámer a Sales_item.h zatiaľ rozhodne nemusíš romzumieť. Ide skôr o zoznámenie sa s prácou s class-ami, nie ich vytváraním.
Ešte pozor na
scanf("%s", &vzorec1)
Ak siten string definoval napr. takto:
char vzorec1[20];
tak vzorec1 už je vlastne pointer na char, takže potom scanf vyzerá takto:
scanf("%s", vzorec1);
No to je skoro ako keby si si povedal, že chceš športovať a prídeš sa opýtať aký šport by si mal začať robit :) Chcel by si vytvárať weby, webové aplikácie, mobilné aplikácie, klasické desktopové veci, atď...?
Povedz nám svoje povolanie a možno sa nájde niečo, čo by ti v práci pomohlo. Napr. aj v Excely sa dajú programovať v praxi dobre použitelné veci.
"Gro programovania" môžeš dobre pochytiť z Pascalu, Cčka alebo C++. Pascal je vyslovene určený na učebné účely, aj keď sa nájde veľa ľudí, ktorí sa mu nevenovali. Napr. ja som jeden z nich :D
Ja som kupoval C++ Primer aj kvôli tomu, že je v ňom zakomponovaný už aj nový štandart C++11 (kniha vydaná v roku 2012). Thinking in C++ bolo vydané v 2000.
Navyše si chcel rozumný počet strán a Thinking in C++ ich má spolu vyše 1600 za cca dvojnásobnú cenu ako C++ Primer. Teraz som narýchlo prečítal obsahy a je to porovnatelné.
Podobnú otázku som riešil asi mesiac dozadu. Už som sa k tomu vyjadril na Martinuse, skopírujem ti sem môj koment:
"Túto knihu som nečítal, ale na internete sa pomerne často objavuje v diskusiách pre začiatočníkov. Tu je hodnotenie tohto (4.) vydania na ACCU (hodnotené odborníkom) http://accu.org/index.php?…
Väčšina znalých ju nedoporučuje, pričom ako najlepšia volľba pre začiatočníkov je uvádzaná kniha C++ Primer (Stanley B. Lippman), ktorá sa však zatiaľ nedočkala prekladu. Niečo viac si môžete prečítať na Stackoverflow (http://stackoverflow.com/…ide-and-list).
Ak nemáte problém s angličtinou, určite kupujte C++ Primer. Ak si myslíte, že po anglicky dostatočne dobre neviete (najskôr som sa toho zlakol aj ja), tak si aspoň skúste prečítať zopár strán z tej knihy online. Zlepšite si jazyk (hlavne v obore) a navyše budete vedieť, že to čo sa účíte je správne!"
S knihou som zatial spokojný (som na cca 200 strane), angličtina sa tam opakuje, príklady sú jasné a k veci. Navyše má aj menej strán ako Mistr. v C++ a je lacnejšia, ja som ju kupoval z Wordery (na ebay lepšie ceny).
To, čo hládaš ty by mali byť permutácie, aj keď si to mohol trochu bližšie popísať (na čo konkrétne to potrebuješ).
Skús pozrieť túto diskusiu http://stackoverflow.com/…st-in-python
Som myslel, že stdio si tam už nainkluduješ sám. Ale aj tak tam bola chyba, lebo som zabudol, že som to zmenil na pole intov. Teraz by to už malo fungovať, aj keď stále neviem, čo má robiť ten koniec :D
#include <stdio.h>
int pole[10];
void nacti ( ) // tato procedura nacte cele pole
{
int i;
for (i = 0; i < 10; i++)
scanf("%d", pole + i);
}
void vypis_prvek( short j ) //tato procedura vypise pozadovany prvek
{
printf("%d\n", pole[j]);
}
int main (void)
{
nacti();
short j;
for(j=0; j<10;j++) vypis_prvek(j);
getchar();
int d=0; //co ma robit tento zazrak ozaj netusim
if(!d)++d;
if(d--)d+=2;
printf("%i",d);
getchar();
return 0;
}
Ok, je to krátke, tak tu to máš, ale aj tak si myslím, že by si to mal vedieť
int pole[12];
void nacti ( ) // tato procedura nacte cele pole
{
fgets(pole, 12, stdin); //12, pretoze fgets nacita aj '\n' a prida '�'
pole[10] = '\0'; //takto sa zbavis '\n'
}
void vypis_prvek( short j ) //tato procedura vypise pozadovany prvek
{
printf("%d\n", pole[j]);
}
int main (void)
{
nacti();
short j;
for(j=0; j<10;j++) vypis_prvek(j);
getchar();
int d=0; //co ma robit tento zazrak ozaj netusim
if(!d)++d;
if(d--)d+=2;
printf("%i",d);
getchar();
}
Keď si pole spravil ako globálne pole, tak ho nemusíš funkcii predávať. Ďalšia vec je, že si alokoval pole o veľkosti 9 a pritom načítavaš 10 prvkov. Navyše reťazec musí mať na konci ukončovací znak '\0', taže musíš aklokovať pole o velkosti 11. A pritom načítavas čísla, takže to pole má byť pole intov, nie charov.
To je len zopár problémov, asi to je nejaká úloha a máš tam opraviť všetky chyby, takže si s tým poraď sám, sú to základy.
Skús algoritmus hladania komponent grafu. Tu je niečo z Wikipedie: http://en.wikipedia.org/…ph_theory%29
Jednoduchý algoritmus, ktorý ti zrejme bude stačiť, je popísaný v knihe Algoritmy a programovací techniky (Topfer), ktoru najdes aj na internete (ulozto). Je tam na strane 138.
Zdravim,
potrebujem poradit ako nacitat data z databazy do JComboBoxov tak, ze jednotlive boxi su na sebe zavisle. Na zaciatku nacita data do prveho boxu a nasledne pri zmene (ItemListener) sa urobi vyber z databazy do druheho boxu v zavislosti na tom co uzivatel vybral ... skusal som to cez vector objekt ale posledne dva boxi mi nezobrazuju vysledky. Neviete mi poradit ako na to? Cital som ze na tento ucel sluzi ComboBoxModel.. Dakujem za akukolvek odpoved