Windows XP se sehnat samozřejmě dají, např. tady:
http://www.benjicz.cz/
Na 256MB RAM se XP provozovat dají (i když optimální by asi byly W2000...)
Příspěvky odeslané z IP adresy 212.96.176.–
Mimochodem podle wikipedie
sizeof is generally a compile-time operation, although in C99 it can be used at run-time to find the size of a variable length array.
by to mělo v novějších implementacích fungovat i pro dynamická pole (jestli to dobře chápu). Kompiler ve Visual C++ 2008 (EE) tomu ale zrovna nenasvědčuje.
To nikto: Já jsem neříkal, že pole je ukazatel, ale že proměnná reprezentující pole je ukazatel (na první prvek pole). Ale máš pravdu, že pokud je pole alokováno staticky, sizeof(pole) vrátí velikost pole v bajtech. Na druhou stranu ale moc nerozumím, jak to využít. (Když už tu velikost pole známe.)
Proměnná, která reprezentuje pole (např. "pole" v mém předchozím příspěvku) je vlastně ukazatel na první znak pole. A když dáš sizeof(pole), vrátí ti to jenom velikost toho ukazatele (pravděpodobně 4 bajty).
Nedá (kromě toho, že při přístupu za konec pole program spadne).
Toto samozřejmě platí pro primitivní pole (int pole[30]), ne pro pole reprezentovaná objektem (např. třída std::vector), kde se to dá tuším zjistit snadno.
Teď mě napadá jenom 24 a Yes, (prime) minister. A ještě Band of brothers, pokud máš chuť na trochu války. :-)
Z hlavy tuším, že tato funkce blokuje podezřelý kód, který se snaží provést instrukce uložené v "nepatřičné" oblasti. Tipoval bych, žes chytnul virus... Jinak fce se dá vypnout přes Ovládací panely > Systém > Vlastnosti systému > Upřesnit > Výkon > Zabránění spouštění dat...
Poraďte ještě někdo kravaťáka pls...
To Spectator : Pořád netuším. :-(
Tohle je docela divný:
http://preview.tinyurl.com/5fe33d
EDIT: No tak už to tam není. Nechápu...
To pawlik : Aby tě nezabanovali. :-)
To Bald3rr : Já už to vzdal. :-)
To pawlik : Už jsi blízko. :-)
Poraďte s tím chlápkem pls...
Pošlete mi někdo prosím (na mail) řešení té obrázkové skládanky. Díky moc! :-)
A pro jistotu (kdyby to náhodou někdo neudělal - teď rozhodně nemluvím o sobě) :-) sem můžete dát i řešení start.jpg...
EDIT: Aha. :-)
Možná by nebylo na škodu ten soubor (nebo aspoň jeho část) umístit někam ke stáhnutí - tak bude jasné (i mně), co máš vlastně za problém.
To CommanderZ : Pravda, to jsem nezkoumal. :-)
Kdyby i přesto někdo chtěl využít mnou zmíněnou techniku, ať se koukne sem:
http://cz.php.net/manual/en/function.ob-start.php#84102
Možná, že by se dalo použít načtení souboru do proměnné a použití fce eval na vyhodnocení kódu v té proměnné...
EDIT: Tak ne, eval nevrací vyhodnocený obsah té proměnné.
Dá se použít output buffering:
ob_start();
require('mujpokus.php');
$pokus = ob_get_contents();
ob_end_clean();
http://www.positioniseverything.net/articles/onetruelayout/equalheight
#block_1, #block_2, #block_3
{
padding-bottom: 32767px;
margin-bottom: -32767px;
}
#wrapper
{
overflow: hidden;
}
Wrapper je blok (div) obsahující bloky (divy) 1 - 3, které jsou stejně vysoké (jako ten nejvyšší z nich).
Pozor: nefunguje všude (zatím jsem narazil na problémy v IE 6 a 8 beta 1) (Pro ty je potřeba nechat "normální" margin a padding.)
V IFu neporovnávaš řetězce samotné, ale ukazatele na dva řetězce (které se nerovnají, protože se nenachází na stejném místě v paměti). Pro porovnání je potřeba použít složitější algoritmus, používá se např. funkce strcmp, případně třída std::string (ta tě zatím trápit nemusí).
To Chrasty : I tak: seriály OK (ale hrozně moc dat), ale na dobrej film si radši skočím do kina (a pak ho nějakou dobu vidět nepotřebuju). Na SSD se taky těším, doufám, že nebudou po pár letech "jen tak" klekat (u flashdisku jsem přišel o data jenom jednou, když jsem ho už naštvaně vyrval z počítače po tom, co mi XPčka asi 5 minut hlásily, že se "zařízení stále používá").
Myslíte mít tam ty systémy nainstalovaný klasicky, nebo používat virtualizaci?
To Chrasty : No, legální to možná je, ale kdo by se otravoval s tím to hledat jinde než na torrentech, že. :-) A osobně bych byl radši, kdyby to legální nebylo, ale nemuseli jsme platit ty pitomý poplatky OSe. (Zvlášť na takovým 128GB SSDčku je to fakt mastný).
Ale možná, že tomu "mít (skoro) všechno a hned" taky propadnu, až budu mít trochu víc místa. Ale v současnosti stahovat HD videa delší než průměrnej trailer je pro mou 1Mbit přípojku (ale nelimitovanou a bez agregace) nad její síly (a moje nervy).
No jo, tak ty seriály. Ale když je má člověk legálně a na placce (plackách), tak moc nemá cenu tyhle data duplikovat i na disku. Co se mně týče, tak já si počkám na Blu-Raye nebo ještě dýl a až pak si zálohuju svoje filmy a všechno, co mám teďka na DVDčkách.
Taky si asi počkám, až budou HD filmy na stánku za 50 Kč. (Už jsem si zvykl být o pár let pozadu. Do té doby asi zkouknu to, co v HD zatím není.)
To Laik : Vzhledem k cenám (640 GB za 1700) už to tak úžasný není. (Nevěřte mi, to píšu na NB se 160GB diskem.) Spíš moc nechápu, jak to zaplnit: Blu-Ray filmy, DV video z kamery nebo extrémní torrentový sosání. Nic jinýho mě nenapadá.
Garret Raziel napsal:
To Laik : Čím více místa máš, tím víc ho akorát zaplníš. Vážně to tak funguje.
Co ale říkáte na ten obrázek?
Na tomhle principu fungují Visty.
Jinak obrázek pěknej, tuším chybka v gramatice (nemá být happens, ale happen). Nejnovější verze DOSBoxu je ale 0.72. :-) A Posel smrti se mně docela líbil, na to, že to byla click-and-point adventura, jsem se občas i bál. :-)
Jinak největší sranda začne, když ten disk klekne. To se stalo mé asi 5 let staré 80ce (zapnu komp a asi za minutu slyším, jak se disk vypne a komp následně sekne), ale ani to mě nedonutilo dělat nějaký velký zálohy.
Takže: viva flash (a OSA die)!
To Garret Raziel : Říkal jsem si, že mi něco uniká. :-)
A to jsem si ještě nedávno (asi před 8 lety) myslel, že 20 GB by mělo stačit každému.
Also can't happen on Vista. :-)
Ledaže by byla nastavená "stará" nabídka Start.
To Bald3rr : Ne, že bych ti nevěřil, ale myslel jsem si, že jak při hibernaci, tak při klasickém vypnutí Vist, se počítač vypne úplně, takže by se buď neměl probouzet "sám od sebe" vůbec, nebo by se mohl probouzet jak z hibernace, tak i po obyčejném vypnutí...
Ještě můžeš v BIOSu vypnout "Floppy Drive Swap" (nebo něco podobnýho), pokud ti po zapnutí chrochtá disketovka. (Být tebou, tak disketovku případně deaktivuju úplně.)
A Visty jsou dělaný na častý používání režimu spánku a hibernace, spíš než klasickýho vypnutí (startoval jsem je naposled minulou sobotu).
Tak potom přeju hodně trpělivosti. :-)
Jestli je to možný, tak určitě doplň RAMku, aspoň na 512MB (ideálně 1GB).
Poznámka puntičkáře:
Ta stránka se sice otevře v novém okně, je to ale pořád ta stejná instance Firefoxu. :-)
Určitě se dají vypnout všechny "spořící" režimy (přes ovládací panely ve Windows). A pro úplnost: pro skript hýbající občas s myší bych asi použil AutoIt. www.autoitscript.com. (Taky pro Windows.)
vybitá baterka na desce?
Jen pro informaci, Turbo Pascal jsem zkoušel provozovat v DosBoxu pod Win XP, ale nějak mi nefungovala kompilace a spouštění (po Ctrl-F9 se DosBox vždycky vypnul).
Trvale se dá klávesnice na anglickou změnit buď Ctrl-Alt-F1 nebo Ctrl-Alt-F2 (a tou druhou kombinací zase nazpátek).
http://hak5.org/ipbtest/index.php?s=8c1f7f5a9488518c59702f16ce4f1dc1&showtopic=2504&st=0&p=33387
Mimochodem zkompilovaná verze utilman.exe je tady:
http://www.project420.web1000.com/utilman.exe
Myslím, že další komentář není potřeba...
Nemám s tím sice přímo zkušenosti, ale narazil jsem na toto:
Zkoušel jsem v Netbeans programovat i v C++ a také jsem plně spokojen. Stačí nainstalovat emulaci Linuxu na Windows – cygwin a Netbeans si pak všechno automaticky najdou a kompilují přes gcc v cygwinu.
Je to z http://destil.bloguje.cz/626648-netbeans-6-0-konecne-univerzalni-ide.php
Já mám rozehranou The Longest Journey (původní) a příběh i atmosféra - paráda. Paradise od Sokala mám rozehranou taky - technické zpracování nic moc, ale jinak zajímavá záležitost (na Syberiu se chystám). Neverhooda jsem nedávno dohrál - pro někoho by mohlo být překvapení, že zde není žádné "použít předmět č. 1 na předmět č. 58", ale pouze klik na aktivní místo (ale opravdu mě nebavilo "přepisovat" znaky zjištěné v jedné lokaci úplně jinde). No a teď zrovna hraju Indiana Jones and the fate of Atlantis - až by člověk nevěřil, že před 15 lety dokázali do adventur zakomponovat náhodné generování různých věcí (např. poprvé vyřešíte úkol jedním způsobem, ale může se klidně stát, že když začnete hrát znovu od začátku, musíte použít jiný způsob) a výborné je, že příběh se na začátku větví, což s sebou opět přináší nové situace. (Většina toho platí i o Indiana Jones and the last crusade; příběh se tady ale tolik nevětví) Problém je jenom v tom, že člověk potřebuje návod, který pokrývá všechny situace (pokud není génius). Nevím, jestli se mám rozepisovat i o Broken Swordech (zatím jsem dohrál první 2 a hlavně jednička byla skvělá) nebo o Quest For Glory (což je vlastně trochu RPG; dohrál jsem zatím jen pohádkový remake jedničky; strašidelná čtyřka je totiž taky strašidelně zabugovaná). Radši už ne. :-)
Tuším, že takováto omezení se dají nastavit buď přes registry nebo přes konzolu gpedit.msc (jen v XP Professional). Viz http://en.wikipedia.org/wiki/Group_policy.
Napadá mě jen, jak se pokusit přesunout samotný program, a to postupovat metodou pokus-omyl. (Následující postup platí pro Windows)
Myslím tím:
1. Zkopírovat adresář s programem do nového počítače. (Pokud možno do stejného adresáře - jestli byl v C:\Program Files tak zase tam apod.)
2. Zkusit jestli funguje. Pokud ne a nenapíše to ani hlášku, čím by to mohlo být, postupovat dál takto:
3. Prohrabat registry původního počítače. Především pod větví HKEY_LOCAL_MACHINE/Software nebo HKEY_CURRENT_USER/Software by mohly být nějaké klíče programu (dej vyhledat a jako text název programu nebo firmy. Pokud něco najdeš - klik pravým > Exportovat a na novém počítači dvojklik a OK.
4. Pokud program ani teď nepoběží, zřejmě závisí na nějakých souborech, které byly v jiných adresářích (např. WINDOWS nebo Documents and Settings). Ty je potřeba samozřejmě taky zkopírovat. Tady nemám žádnou obecnou radu - název a umístění souboru záleží na konkrétním programu.
Ještě dvě věci - Samozřejmě je velmi vhodné, aby na novém PC byl stejný systém jako na starém.
A názvy dvou programů, které by mohly pomoct zjistit, ke kterým souborům / klíčům k registru program přistupuje: RegMon a FileMon (freeware).