Já bych jen opravil jednu věc. Skoro všichni tady pletete hrušky s jabkama. DOS je starý operační systém, který skoro nic neuměl a jeho standardní uživatelské rozhraní je příkazová řádka. Toto rozhraní (příkazová řádka) se sice propašovaly až do současných Windows a také do toho záchranného režimu, samotný operační systém DOS už ve Windows XP vůbec není. WXP pouze dokážou do jisté míry emulovat jeho rozhraní a tak spouštět zastaralé programy.
Autor by mohl napsat, co konkrétně potřebuje, potom bychom mu mohli lépe pomoci. Pokud mu nejedou staré hry, asi by měl použít DOSBOX.
Příspěvky odeslané z IP adresy 89.102.4.–
Asi tak, šifrování je v současnosti vyřešený problém a existují na to sofistikované algoritmy. Pokud je to jen na hraní, tak by ten XOR mohl stačit. Pokud vymyslíš něco jiného a poleze ti z toho proud binárních dat, dá se to převést na ascii znaky pomocí knihovny base64.
A jinak: hashlib, md5, sha -- ani jeden z nich není šifrovací algoritmus, jsou to jen hashe.
Jo, takoví lidé se najdou. A asi i oni mají ve světě své místo. Třeba já měl před přítelkyní hlubokou úctu, když se naučila anatomii. Tři megatlusté knihy, kde byla každá druhá stránka velký obrázek se snad 1000 latinských popisků. Já bych si z toho nezapamatoval ani 2 stránky.
yaqwsx: Tys asi na foru ceske-hry.cz nečetl Rivův příspěvek o tom, jak je tvorba her jako povolání blbej nápad, co? ;)
Něco takového jsem dělal. Tady je kus kódu, kde se to inicializuje. Mrkni na příslušnou dokumentaci k třídám, které používám a mělo by to být jasné.
ProcessStartInfo svn_start_info = new ProcessStartInfo(svn_path, args);
svn_start_info.RedirectStandardError = true;
svn_start_info.RedirectStandardOutput = true;
svn_start_info.UseShellExecute = false;
Process svn = Process.Start(svn_start_info);
svn.ErrorDataReceived += new DataReceivedEventHandler(svn_ErrorDataReceived);
svn.OutputDataReceived += new DataReceivedEventHandler(svn_OutputDataReceived);
svn.BeginErrorReadLine();
svn.BeginOutputReadLine();
svn.WaitForExit(100*1000);
Python se používá docela široce, takže rozhodně to není ztracený čas. A že v něm není jádro? A co? Jádro googlu, které je třeba v C tvoří podle mě tak 5 % celého kódu a zbytek (ty všechny možné aplikace) jsou v něčem na vyšší úrovni (java, python, ...)
Nejdůležitější je, že na jazyce tak nezáleží. Principy jsou všude stejné. Pokud něco nedokážeš udělat v Pythonu, jiný jazyk tě nezachrání. Je třeba procvičovat spíš myšlení a podobně, než konkrétní jazyk.
Můj názor je ten, že teď už můžeš vesele začít programovat, bez iterátorů, yield a dalších specialit se obejdeš. A občas si je můžeš nastudovat z PEPů, dokumentace apod.
Python 3000 mění především pokročilé záležitosti, takže opět bežný programátor zásadní změny nepocítí. Sám doufám, že bude přijat kladně a neskončí v propadlišti dějin (jak jsem někde četl v souvislosti s tím, že ruší zpětnou kompatibilitu).
Protože while svůj blok opakuje dokud podmínka platí, zatímco IF ji provede jen jednou. Docela zásadní rozdíl...