Hrach: noo, to bych zase trosku brzdil... Ono Zend stoji za celym jadrem PHPka, takze to nejsou ocividne jenom programatori v PHPku a hlavne ten jejich FW vyuziva nedokumentovane casti PHP jadra ;)
Příspěvky odeslané z IP adresy 78.102.185.–
Figa: Sry, ale se zaklady PHP se nedela RS ;)
No, ja osobne mam rad, kdyz se to hybe na kazdem projektu ;)
DIBI knihovna je fajn, ale na muj vkus zacina byt docela zrout systemovych prostredku a je i relativne dost velka (cca 90kB). IMHO ma smysl hlavne u rozsahlejsich projektu, u kterych se predpoklada portovani na nekolik typu DB. Jako pouhe osetreni proti SQL injection mi to prijde zbytecne.
IMHO kdo nedokaze napsat prehledny proceduralni kod, tak mu OOP nepomuze. Napr. co psal Nefaritus, kdyz jeho kamarad pouzije OOP, bude to misto 3.500 radku proceduralniho kodu 4.500 radku stejne neprehlednyho kodu akorat s tridou. Bude to zkratka jeste vetsi o rezii tridy, jinak nic. Ja osobne pouzivam OOP v PHPku na cacheovani (serialize na disk) a pak v session, kde jsou v nem vsechny promenne, co chci prenaset + opet serialize (napr. elegantni autologin). Prevzal jsem myslenku od znameho, ktery tvrdi, ze objekty maji smysl pouze v session, aby se zachovavali (mmch spickovy programator ASM/C, ktery se ucil programovat od Rusu a pro predstavu je schopen vymyslet svuj DB engine a napsat ho v ASM treba do PIC 16F84, nebo treba multitaskingove jadro, jak je libo... maniak...).