zkusím, testnu to. dík. jo a jak tedy ty souběhy přerušení?
Příspěvky odeslané z IP adresy 193.165.16.–
myslíš, že náročnost na energii je stejná - smyčka a obsluha přerušení? tam toho přece dělá mnohem víc. ale je fakt, že do sleep modu ho nedávám.
ještě se tedy zeptám s dovolením na jednu věc (a díky za předchozí i následující odpovědi:) ). Jak je to se souběhem přerušení od časovačů? Obsluhu v přerušení řeším tak, že:
1. zakážu ostatní přerušení
2. zapamatuji registry (to zatím nedělám, ale asi by se mělo:-) )
3. udělám obsaluhu daného časovače
4. obnovím registry
5. povolím ostatní přerušení
co se stane, když obsluhuji jeden časovač, jsem tedy v bodě (3) a najednou dojde k přetečení časovače druhého? Nebo k němu nedojde, protože je zakázané přes cli přerušení? Snad jsem to napsal srozumitelně. Díky.
to chapu, jenže 30x za sekundu se zvýšením proměnné je docela dost (ano, můžu tam dát nějaký longtyp++) a testovat v hlavnís myčce, zda není překročena hodnota, jenže pak procesor pořád něco dělá a zbytečně to žere. ach jo. dávat třeba NE555 se mi tam nechce:)
napadá mne něco jako odečet od počtu tiků od startu mcu, ale nic takového jsem nenašel:( přece jen třeba v linuxu jde o 32bit proměnnou, nepletu-li se.
jenže časovač nula je 8bit, což i při nejnižší možné frekvenci je cca 30 x do sekundy přerušení:(
ahoj, existuje nějaká knihovna pro Atmega8 v Céčku, která by třeba napojena na časovač emulovala práci s datem a časem? nebo alespoň s časem? Zejména porovnání dvou časových úseků, start, stop. ještě proč to potřebuji - primárně potřebuji něco udělat jednou za cca 15 minut či půl hodiny a časovač 1 už mám obsazený:( /navíc jej programově vypínám a zapínám/ .
Ahoj *,
zverejnili jsme program 6. rocniku konference Databazovy svet
(http://www.dbsvet.cz/view.php?cisloclanku=2008101701), jste vsichni srdecne
zvani. Konference se kona 13. listopadu a vstup je opet zcela zdarma.
Hezky den, KER