Hi-tech zboží u nás není tolik rozšířeno z jednoho prostého důvodu: náš trh není pro výrobce atraktivní. Naše ekonomika a vůbec platy nesjou na takové úrovni, abychom si běžně mohli kupovat nejmodernější vymoženosti IT odvětví.
Jedním z takových výrobků je i klávesnice ruských expertů. Každá klávesnice má v sobě digitální displej, který by měl mít schopnosti samostatného monitoru. Výhody takové klávesnice jsou nepsorné: už nebude třeba mít pro každý jazyk speciální produkty. Přepne-li si totiž uživatel klávesnici z jednoho jazyka do druhého, automaticky se změní také symoly na znaky daného jazyka. Také programovatelná tlačítka budou moci obsahovat např. screen daného programu a ovládání tak bude jistě intuitivnější. V počítačových hrách by mohla plnit funkci nástroje k zobrazení zbraní apod.
Klávesnice by se měla na trhu objevit někdy během příštího roku a její cena by se měla pohybovat v přepočtu kolem 8600 Kč.
Komentář Programujte.com
Budoucnost jistě podobná klávesnice má. Může být totiž nastavena speciálně pro použití ve hrách nebo jiných programech. Nicméně u nás bude problém zejména s vysokou cenou. Za stejnou částku se dá totiž pořídit výkonostně dostačující počítač. A tak se, minimálně do doby, než se cena výrazně sníží, stane lákadle pouze pro milovníky hi-tech, kteří mají hluboko do kapsy.
Zdroj: ČTK
David BudaiGoogle
Autor se zajímá o oblast IT a bezpečnost. Rád čte, píše a jezdí na kole (a teď i autem).
Nové články
Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci. Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.
V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.
Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.
Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.