× Aktuálně z oboru

SHIELD Experience Upgrade 7 – méně hledání a více zábavy [ clanek/2018052902-shield-experience-upgrade-7-mene-hledani-a-vice-zabavy/ ]
Celá zprávička [ clanek/2018052902-shield-experience-upgrade-7-mene-hledani-a-vice-zabavy/ ]

PHP (II) - Úvod

[ http://programujte.com/profil/684-peter-halmo/ ]Google [ ?rel=author ]       [ http://programujte.com/profil/118-zdenek-lehocky/ ]Google [ ?rel=author ]       24. 8. 2005       14 369×

Úvodný článok k novému kurzu jazyka PHP.

Začalo to v roku 1994, keď Rasmus Lerdorf dal dohromady kombináciu skriptov v Perlu, aby videl kto sa pozeral na jeho výsledky. Takto vlastne vzniklo PHP, ktoré znamená hypertext preprocessor. Ak ste už niekedy programovali v C, C++, Jave, Visual Basicu alebo nebodaj v Pascale, budú pre teba tieto základné lekcie hračkou.

Jazyk PHP sa skladá zo základných riadiacich štruktúr, operátorov, druhov premenných, deklarácií funkcií, deklarácií tried a objektov....atd. (stačilo strašenia :))

Momentálne najpouživanejšou verziou PHP je PHP4 (ale už existuje aj PHP5, na ktoré sa pustíme neskôr). Niekoľko výhod kvôli ktorým sa oplatí použiť radšej PHP ako HTML:

  • zrýchluje načítanie stránok, pretože v konečnej fáze sťahuje stránku z HTML
  • nie sú problémy s kompatibilitov prehľadačov
  • môže prehliadaču poskytnúť dáta, ktoré nie sú na strane normálneho človeka k dispozícii
  • dynamický prístup PHP na rozdiel od statického HTML
  • a jedno z najpodstatnejších je, že umožňuje lepšie zabezpečenie, pretože môže zakódovať veci, ktoré prehliadač nikdy neuvidí.
  • Toto bol menší úvod do novo vzniknutého kurzu, do ktorého budú pribúdať lekcie každý týždeň (ak sa niečo mimoriadne stane, že mi napr. skrachne comp, budem na dovolenke alebo nejaký iný dôvod prečo sa nedostanem k PC, bude to trvať trošku dlhšie)

    Nasledujúca lekcia: 1. lekcia - pripravenie počítača na PHP (konfigurácia servera na odskúšanie vašich výtvorov :])


    Článek stažen z webu Programujte.com [ http://programujte.com/clanek/2005090401-php-ii-uvod/ ].