Tímto článkem připomeneme další program, ve kterém je možné vytvořit spořič obrazovky. Tím programem je XnView...
XnView je, stejně jako IrfanView, program pro úpravu obrázků a fotografií. A stejně jako v IrfanView v něm lze vytvářet spořič obrazovky. Na tuto "funkci" se zaměříme v tomto článku.
Vytváříme spořič
Po spuštění programu XnView se zobrazí klasické úvodní prostředí programu.
Poté, co kliknete na tlačítko "Prezentace" (na obrázku červeně zakroužkováno), vyběhne vám toto:
Klepnete na Přidat (červeně zakroužkováno) a následovně intuitivně vyberete adresář ve kterém jsou obrázky a přidáte je.
Zobrzí se něco takového:
Můžete si opět nestavit různé parametry, jako například po jaké době se mají obrázky obměňovat, jestli se budou obměňovat náhodně aj. (zeleně zakroužkováno). Pak už stačí kliknout na "Vytvořit EXE/SCR" (červěně zakroužkováno) a váš tolik očekávaný spořič obrazovky je hotov. Ještě než ho uložíte, můžete si samozřejmě určit "jak se to bude jmenovat" a kde bude umístěn.
Nakonec je třeba říci kde můžete XnView stáhnout.
Tak například zde:
http://www.stahuj.cz/
To je vše k tvoření spořiče obrazovky v programu XnView. Přeji opět radost z vašich spořičů a těším se na příště :)
DavidGoogle
Autor čte zajímavosti na Internetu, ve volných chvílích píše v HTML a uči se C++.
Nové články
Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci. Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.
V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.
Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.
Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.