• Propojovací sériový kabel
• Osazení plošného spoje
• Hotovo? Funguje? Jak to zjistit?
..
V minulém díle jsme se zabývali stavbou vývojového prostředí, ale některé informace jsem tam opomněl dát, i když pro některé zkušené konstruktéry by to problém nebyl.
Věřím, že byste tyto informace dokázali zjistit sami, ale pro jistotu…
Propojovací sériový kabel
Měl by být nekřížený, v počítači je samec, takže kabel
bude mít na jedné straně samici a na druhé samce, tedy
do plošného spoje musíme logicky koupit samici. Pokud
nechcete zbytečně vyhazovat peníze za drahý hotový
kabel tak jako já, pak pro vás mám zapojení sériového
portu v PC a v zapojení programátoru jsou také popsané
vývody na sériový port, takže by to neměl být problém.
Osazení plošného spoje
V minulém díle jsem vám sice tento návod neposkytl,
ale věřím, že ti šikovnější si poradili. Nyní ho vám tedy
předkládám (napravo).
Hotovo? Funguje? Jak to zjistit?
Nejprve propojte PC s programátorem sériovým kabelem (správně by měl být počítač vypnutý), pak po spuštění PC přiveďte napájení na programátor (měla by se rozsvítit LED dioda). Nyní si vyzkoušíme, jestli je vše tak, jak má být, nejprve podle toho, do jakého portu jste to strčili, musíte spustit soubor AT89S8252.INI, kde přepíšete položku „Port=číslo portu: 1-x“, uložíte a spustíme si SDK8252.EXE, nebojte, pojede to i ve WIN XP. Nyní klikneme na: „Zapiš program“ a pokud to nehodí nějakou hlášku, tak máte vyhráno!!!
Pokud by nastal nějaký problém, budu to řešit individuálně, takže pište mi do poradny, či na ICQ.
Nové články
Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci. Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.
V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.
Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.
Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.