BSA vyšla s vervou do boje proti softwarovému pirátství
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

BSA vyšla s vervou do boje proti softwarovému pirátstvíBSA vyšla s vervou do boje proti softwarovému pirátství

 

BSA vyšla s vervou do boje proti softwarovému pirátství

Google       Google       8. 3. 2006       11 401×

Jen za poslední dva roky členové BSA evidují 243 nových případů nelegálního užívání či distribuce softwaru, přičemž škody jim způsobené se vyšplhaly přes 31 milionů korun. Nejvíce případů přitom bylo v Praze, severních Čechách a jižní Moravě.

BSA chce novou kampaní oslovit zejména majitele a jednatele firem, na jejichž hlavy stále častěji dopadá případná trestní odpovědnost za nelegálně instalované a užívané programy. „U soudů se ze softwarového pirátství zodpovídá každý rok čím dál více managerů, aniž by se instalace či šíření nelegálního softwaru sami jakkoli účastnili,“ uvádí Jan Hlaváč, tiskový mluvčí BSA. „Máme i řadu případů, kdy se vedení firmy stalo doslova obětí softwarového pirátství kvůli své nedůslednosti a ignorování nelegálního softwaru ve firmě,“ upřesňuje.

Za porušování autorských práv hrozí kromě vysokých peněžitých trestů dokonce i trest odnětí svobody do výše až pěti let. Běžné jsou desetitisícové pokuty, ale také náhrada škody poškozeným softwarovým firmám – a to až na dvojnásobek licenčních poplatků. Suma se tak může vyšplhat až do statisíců korun.

Podle poslední studie analytické firmy IDC je míra nelegálně užívaného softwaru v České republice odhadovaná na 41 %, což oproti roku 2003 představuje nárůst o jeden procentní bod. Pro českou ekonomiku tak jde o ztrátu více jak 3,1 miliardy Kč. Firma IDC se navíc domnívá, že by Česká republika snížením míry softwarového pirátství o deset procentních bodů ze současných 41 % získala ekonomické benefity v řádech miliard korun. Podle ní by v průběhu příštích čtyř let mohlo být vytvořeno 2 900 nových pracovních míst v oblasti informačních technologií, příjmy státního rozpočtu by se zvýšily o 2,3 miliardy korun a tuzemský hrubý domácí produkt by vzrostl o více než 22,7 miliardy korun.

Zdroj: Computerworld.com

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

1 názor  —  1 nový  
Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Lukáš ChurýLukáš je šéfredaktorem Programujte, vyvíjí webové aplikace, fascinuje ho umělá inteligence a je lektorem na FI MUNI, kde učí navrhovat studenty GUI. Poslední dobou se snaží posunout Laser Game o stupeň výše a vyvíjí pro něj nové herní aplikace a elektroniku.
Web     Twitter     Facebook     LinkedIn    

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Reklama autora

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032025 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý