AMD použije svoji 65 nanometrovou párty v Praze příští týden, aby promluvila o pokroku společnosti ve své továrně Fab 36, ale ve stejnou dobu AMD také představí svůj dosud nejvíce taktovaný procesor. Ano, AMD konečně prolomí 3 GHz hranici, překoná „rekord“, kterého vloni dosáhl FX-57 a to bylo 2.8 GHz.
Tento procesor nebude dvoujádrový, jak by někdo mohl očekávat, ale jednojádrový. Bude se tedy jednat o další jednojádrový procesor po FX-57. Procesor by měl mít L2 cache 1 MB, spotřebu 95 W. Neměli bychom dvoujádrovou verzi o taktech 3 GHz čekat před vydáním procesorů Intel Core od Intelu, které mají vyjít na podzim (AMD totiž bude potřebovat nějakou odpověd, protože tato architektura je fakt pokrok oproti Netburst). Prvním procesorem o tomto rekordním taktu nebude Athlon 64, ale serverový produkt Opteron (jistěže máte doma oblíbeného Opterona 144, ale Opteron je určen pro servery :-)) ve verzích 256(dvouprocesorové systémy) a 856(osmiprocesorové systémy), a tudíž procesor bude určen do socketu 940, avšak jdá se očekávat, že AMD vydá i 3 GHz Athlony a Opterony řady 1xx. Že bychom se dočkali fantoma FX-59, o kterém se kdysi hodně mluvilo?
No, uvidíme až budou k dispozici , jak si povedou v pomyslné tabulce nejvýkonnějších procesorů
Zdroj: theinquirer.net
Tomáš PolzGoogle
Autor se věnuje programování v C/C++,GTK pod GNU/Linux a HW.Mimo jiné rád čte,odpočívá,jí a rád si zaspeakuje anglicky.
Nové články
Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci. Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.
V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.
Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.
Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.