Anti-hacking
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Anti-hackingAnti-hacking

 

Anti-hacking

Google       Google       7. 4. 2006       16 676×

Buďte ostražití a prediďte problémom!

Sedemtoro

  1. Keď vám niekto pošle e-mail s textom, kde vás žiada daný server, aby ste poslali, alebo zmenili si heslo, nerobte tak! Je možné, že nejaký hacker vás chce oklamať a dúfa, že mu naletíte. Server by si od vás nikdy nepýtal alebo nežiadal vaše heslo! Aj keby bol e-mail napríklad od admin@nieco.sk, tak to nemusí byt v skutočnosti poslané z uvedenej adresy. Zistite si skutočnú pôvodnú adresu podľa zdrojového kódu, alebo podľa hlavičky mailu.
  2. Určite aj vám prišla na ICQ správa, v ktorej sa píše: „Nepridávaj si do kontaktov používateľa XY, je to vírus a sformátuje ti disk! Pošli túto správu všetkým v tvojom contact liste!“ Ide spravidla o planý poplach. Vírus na ICQ nemôže byť, pretože ICQ a všetko o vás a vašich kontaktoch je uložené na ICQ servery, ktorý ma antivíry. A keby sa predsa dostal na ICQ vírus, čo je málo pravdepodobné, tak sformátovanie disku alebo odoslanie víru ostatným kontaktom je v podstate nemožne. HDD nieje možné tak sformátovať, aby si to užívateľ nevšimol. Odoslať ďalším ľudom na kontaktoch je síce možné, no v ceste stojí rozličná ochrana. Obyčajná sprava dotyčnej osobe nič nespraví. Vírusy na ICQ sú len hoax!
  3. Keď sa niekam registrujete a zadávate váš nick, nikdy nedávajte heslo ani trocha podobné nicku (hacker to môže zneužiť). Ako začiatočné (alebo posledné) písmeno hesla zadajte podľa možnosti písmeno z konca abecedy, napríklad Z. V programoch ako je WWWhack sa heslo totiž zisťuje postupným zadávaním kombinácií podľa abecedy, napríklad „aaa, aab, aac, …“. Keď bude vaše heslo dlhé a začínajúce (alebo bude končiť) sa napríklad na Z, tak hackerovi bude trvať týždne, kým sa mu podarí vás nabúrať. Dovtedy mu daný server zablokuje IP adresu a on bude musieť ísť cez proxy server, ktorý je pomalý. Skôr či neskôr ho hackovanie vášho hesla prestane baviť a vykašle sa na to.
  4. Keď vás niekto bude strašiť, že vám naformátuje disk alebo niečo podobné, je to podvodník. Na 85 % vám nič nespraví! Približne 10 % je schopných zmenenia hesla na emailoch alebo inde na nete (ale to nedokáže každý). 5 % vám naozaj môžu poškodiť PC. Uvedené informácie sú približne.
  5. Keď si už neviete rady s nejakým hackerom, tak je dobre použiť zákon! Podľa zákona je trestné poškodenie a zneužitie záznamu na nosiči informácií neoprávneným použitím informácií, zničením, poškodením informácií alebo ich urobením neupotrebiteľnými, učinením zásahu do technického alebo programového vybavenia počítača (§257).
  6. Keď budete prijímať nejaký súbor, tak ho skontrolujte v notepade, aby ste si pozreli zdrojový kód. Ak tam bude použité napríklad „Shutdown“, „net esers“ atď., súbor neukladajte. Dobré je skontrolovať si priebežne každé slovo a preložiť ho do svojho jazyka. Ak pôjde o slova typu „vypnúť“, „zmeniť“ apod., súbor neotvárajte. Komu sa nechce a nebojí sa o systém, môže súbory spokojne otvoriť a neskôr systém znovu nainštalovať. Zdá sa to niekomu nepravdepodobné? Mnohým už poslali program, ktorý obsahoval zmeny hesiel a zároveň vypnutie PC (shutdown -s). Neskôr pomohol len reinstall, alebo špeciálny program na zmenu hesiel, ktorý je linuxový.
  7. Keď vám nabehne odpočítavanie do vypnutia PC, rýchlo kliknite na Štart|spustiť|„shutdown -a“ a potom skontrolujte, či je všetko v poriadku a či sa heslo do systému nezmenilo!

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
Autor sa venuje tvorbe web stránok pomocou PHP. Zaujíma sa tiež o 2D/3D grafiku.

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032025 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý