Podle obrázku jistě poznáváte, že se jedná o distribuci Debian, která zvítězila podruhé v řadě v anketě, kterou pořádá pro linuxáře nepostradatelný ABCLinuxu. Na druhém místě se umístila komerční distribuce SUSE a na třetím, opět komerční, Madriva. S ostatními disribucemi se to má následovně:
› 1.místo Debian 1592 hl.
› 2.místo SUSE 1252 hl.
› 3.místo Mandriva 1216 hl.
› 4.místo Ubuntu 1173 hl.
› 5.místo Gentoo 1170 hl.
› 6.místo Fedora Core 1046 hl.
› 7.místo Slackware 727 hl.
› 8.místo RedHat 1405 hl.
› 9.místo Arch 196 hl.
› 10.místo Cent OS 156 hl.
› 11.místo Aurox 60 hl.
Ubutnu zaznamenalo největší procetní nárůst hlasů a Gentoo si udržuje svoji pozici ve středu (Na Gentoo, pro zajímavost, běží server Programujte).
Letošní anketa více než dvakrát překonala loňskou anketu, ve které bylo ani ne 4000 hlasů a v letošní více jako 9100, i když jde, bohužel, jen o počet lidí, kteří hlasovali na ABCLinuxu. Nejlepší by bylo, kdyby hlasovali všichni uživatelé Linuxu, ale to by bylo příliš utopické.
Tomáš PolzGoogle
Autor se věnuje programování v C/C++,GTK pod GNU/Linux a HW.Mimo jiné rád čte,odpočívá,jí a rád si zaspeakuje anglicky.
Nové články
Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci. Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.
V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.
Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.
Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.