Xgl je nový X server založený na OpenGL. Xgl může plnit komplikované grafické operace, jako je renderování antialiasovaných fontů, a je znatelně rychleší než ostatní dostupné X servery, které nepoužívají OpenGL. A měl by být plně hardwarově akcelerován, ale vyžaduje X.org 7, což není ještě stabilní.
Důležitější než rychlost je, že Xgl akceleruje komplexně složité operace, umožnuje nové ohromující vizuální efekty skrz na OpenGL založeném kompozičním okenním manageru, jako je např Compiz. Tyto efekty dosáhly practického využití, dělají Linux přístupnější, a vytvářejí plochu, která je snazší pro pochopení a navigaci v ní pro méně zkušené uživatele.
Xgl musí být použit v kombinaci s kompozičním okenním manažerem aby ukázal všechny své možnosti. Compiz je kompositor, který byl vytvořen ke spolupraci s Xgl.
Na začátku roku 2006 tvůrce Xgl, David Reveman, zahrnul Xgl a Compiz do freedesktop.org CVS úschovny Dnes, freedesktop.org hostuje Xgl balíčky.
Videa
› True transparency (12 MB)
[mpg]
[flash]
› Zoom (8,5 MB)
[mpg]
[flash]
› Desktop Organization (16 MB)
[mpg]
[flash]
› Spinning Cube (16 MB)
[mpg]
[flash]
Toto byly jen pouze ukázky, v nejbližší době to všechno vyzkouším a napíšu vám podrobnější info z pozice uživatele
Tomáš PolzGoogle
Autor se věnuje programování v C/C++,GTK pod GNU/Linux a HW.Mimo jiné rád čte,odpočívá,jí a rád si zaspeakuje anglicky.
Nové články
Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci. Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.
V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.
Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.
Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.