× Aktuálně z oboru

Vychází Game Ready ovladače pro Far Cry 5 [ clanek/2018040603-vychazi-game-ready-ovladace-pro-far-cry-5/ ]
Celá zprávička [ clanek/2018040603-vychazi-game-ready-ovladace-pro-far-cry-5/ ]

Oracle plánuje vlastnú distribúciu linuxu

[ http://programujte.com/profil/7799-martin-valent/ ]Google [ ?rel=author ]       [ http://programujte.com/profil/75-martin-zak/ ]Google [ :?rel=author ]       20. 6. 2006       7 262×

Tak sa vyjadril prezident spoločnosti Charles Phillips na akcii LinuxWorld a zároveň zhodnotil používanosť linuxu korporátnymi zákazníkmi. Podiel na trhu operačných systémov, ako základného kameňa pod databázami, momentálne činí 20 % a o 5 rokov sa očakáva 50% podiel. S rastúcou obľubou linuxu v ostrej prevádzke je tak linux dostatočne zaujímavý, aby Oracle doplnil svoje portfólio o vlastnú distribúciu. Linux takisto zapadá do predstáv Oracle o budúcnosti grid computingu, kde sa výborne hodí jeho škálovateľnosť. Larry Ellison (Oracle) by v snahe doplniť ponuku produktov rád odkúpil veľkého hráča na poli linuxu. Vhodným cieľom je Novell, producent domácej distrubúcie SuSE a korporátnej verzie Novell Linux. Spoločnosť Red Hat, aktuálna jednotka na trhu distribúcií, by podľa Ellisona predstavovala priveľké riziko, keďže spoločnosti zakladajúce si na open source nedisponujú vlastným duševným vlastníctvom, a ich kód tak nie je chránený pred konkurenciou. Novell predstavuje druhého najväčšieho hráča, je to však menšia spoločnosť než Red Hat, a tak predstavuje nižšie investičné riziko. Každopádne Oracle chce open source rozvíjať namiesto márnych pokusov o likvidáciu tohto systému, čo ďalej nahráva možnosti spustenia vlastnej linuxovej distribúcie z dielne Oracle.


Článek stažen z webu Programujte.com [ http://programujte.com/clanek/2006061903-oracle-planuje-vlastnu-distribuciu-linuxu/ ].