V Leixlipu byla otevřena nová továrna Intelu, jejíž výstavba si vyžádala investice ve výši 2 miliard dolarů. Intel začal s velkokapacitní produkcí s využitím 65nm technologie. Ve výrobě jsou používány velké křemíkové pláty s průměrem 300mm, které byly do této továrny doveženy před třemi měsíci.
› Nová Írská továrna Intelu (známá jako Fab 24-2) bude společně s továrnou v Arizoně (F 12) technologicky nejvyspělejší světovou polovodičovou továrnou, která vyrábí vícejádrové mikroprocesory.
› Největší konkurent Intelu AMD (Advanced Micro Devices) je o krok zpět, protože výrobní proces 65nm stále dolaďuje. Narozdíl Intel již vyrábí ve třech 65nm provozech. Touto technologií produkuje Intel více než polovinu svých mikroprocesorů pro servery a osobní počítače.
› "Schopnost využít vyspělé 65nm technologie a uvést je do velkokapacitní výroby hned ve třech továrnách nám zajistila výraznou výhodu oproti konkureci," prohlásil šéf Intelu Paul Otellini.
› Intel připravuje spuštění pokročilejší technologie pro 45nm výrobu. První 45nm procesory by měla firma vyrobit do konce roku 2007.
Foto: IntelZdroj: http://www.novinky.cz/
Lukáš HurychGoogle
Autor tvoří grafiku ve Photoshopu a Illustratoru. Vyvíjí iOS/mac aplikace v Objective-C a webové aplikace v php a ruby.
Nové články
Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci. Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.
V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.
Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.
Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.