YouOS – operační systém v prohlížeči!
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

YouOS – operační systém v prohlížeči!YouOS – operační systém v prohlížeči!

 

YouOS – operační systém v prohlížeči!

Google       Google       28. 8. 2006       14 423×

Velká shoda náhod pomohla tomu, že po přečtení článku „Hit jménem Web 2.0“ od Lukáše Churého zde na Programujte.cz, čtu článek „Webový operačný systém: Vízia blízkej budúcnosti Internetu“ na Živě.sk. A co z toho? YouOS!

Cituji z článku „Hit jménem Web 2.0“:

„Podle mě jsme se tak přiblížili chvíli, kdy jako příští krok vývoje lze očekávat kompletní operační systém běžící ve webovém prohlížeči. Uživatel tedy bude mít k dispozici svůj operační systém, webový prohlížeč a uvnitř tohoto prohlížeče další systém! Zajímavá vyhlídka. Samozřejmě si lze představit, že v tomto „podsystému“ bude možné spouštět další webový prohlížeč, který umožní běh dalšího systému. V tomto bodě se celá věc stává dosti surrealistickou, jelikož na jedné straně máme uživatele, kteří žádají stále více výkonu a touží mít nejrychlejší počítač na světě. Na straně druhé pak nové pojetí aplikací, které jako vedlejší efekt přináší, byť velmi mírné, snížení výkonnosti a funkčnosti.“

Článek velmi zajímavý, pro mě poučný, protože se věnuji tvorbě webu. Brouzdám si tak dál po Internetu a najednou čtu článek „Webový operačný systém: Vízia blízkej budúcnosti Internetu“. No, jelikož je to slovensky a já jsem člověk líny a ještě k tomu je půl jedné v noci, přeskakuji text a jedu rovnou na obrázky. A už to vidím. V prohlížeči je uměle vytvořen jednoduchý desktop. No teda! To musím honem vyzkoušet. A tak se pomalu přesouvám na youos.com. Účet? Kdepak, zkusím nejdřív demo a až pak se budu registrovat.

Po pár minutách zkoušení koukám úžasem. Povedlo se mi ono předpovídané „kouzlo“. „Samozřejmě si lze představit, že v tomto „podsystému“ bude možné spouštět další webový prohlížeč, který umožní běh dalšího systému.“ Nezbývá než dodat screenshot.

Těším se na shledanou v blízké virtuální realitě.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Jan ŠkrášekHonza pracuje jako webdeveloper, věnuje se vývoji Nette\Database a Nextras komponentám. Mnoho času věnuje komunitnímu portálu signály.cz. Honza je taky fanouškem XML technologií.
Web     Twitter    

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý