Andreas Jaeger, projektový manažer Novell SUSE Linux, oznámil uvolnění OpenSUSE 10.2 beta 2. „Tato verze obsahuje velké množství rozšíření a aktualizací. Zároveň byly odstraněny nedostatky verze beta,“ říká Jaeger.
OpenSUSE 10.2 beta 2, kódový název Basilisk Lizard (v překladu Zlá Ještěrka), obsahuje mimo jiné tato vylepšení:
- jádro 2.6.18.2
- nové verze pracovních prostředí KDE 3.5.5 a GNOME 2.16.1
- OpenOffice.org 2.0.4 (kancelářský balík)
- SeaMonkey 1.0.99 (souprava aplikací pro web)
- MySQL 5.0.26 (databáze)
- Thunderbird 1.5.0.7 (e-mailový klient)
- GIMP 2.2.13 (grafický editor)
OpenSUSE 10.2 beta 2 je k dispozici v několika verzích a je jen na vás, pro kterou se rozhodnete.
- 5 CD; CD 1-3 je nutné pro standardní instalaci s GNOME nebo KDE
- doplňkové CD s binárními balíčky
- další doplňkové CD s jazykovými balíčky (angličtina, francouzština, italština, španělština, portugalština, němčina, čínština, japonština a čeština)
- 1 DVD obsahující všech 7 CD
Obrazy CD/DVD si můžete stáhnout na oficiálních stránkách projektu a samozřejmě si můžete prohlédnout screenshoty.
Zdroj: http://www.desktoplinux.com/news/NS6841585363.html
Michal BlažekGoogle
Autor se zabývá webovými programovacími jazyky a Assemblerem. Rád pracuje v Příkazovém řádku a experimentuje s operačními systémy.
Nové články
Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci. Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.
V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.
Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.
Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.