Polka prolomila zabezpečení Visty
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Polka prolomila zabezpečení VistyPolka prolomila zabezpečení Visty

 

Polka prolomila zabezpečení Visty

Google       Google       18. 11. 2006       15 324×

Jediným kliknutím vložila do systému rootkit, který nevyžadoval restart systému a ihned mohl fungovat. Útok spočíval ve využítí mechanismu systému pro zápis nepoužívaných stránek paměti na disk. Rutkowska vyprovokovala alokací velkého množství dat v operační paměti, což zapříčinilo, že systém musel tato data přenést na disk do souboru virtuální paměti.

Dále přepsala část souboru virtuální paměti, kde změnila kód jednoho jaderného ovladače. Takto modifikovaný ovladač po svém zavolání spustil vložený byte code, který vypnul zabezpečení chránící před instalací elektronicky nepodepsaných ovladačů. Aby bylo možno využít výše uvedený scénář, musí mít útocník přístup k účtu administrátora. Zdálo se, že o prezentaci polské rodačky se nejvíce zajímal Ben Fathi, který je vedoucím oddělení Microsoftu s názvem Security Technology, odpovídající především za bezpečnost nových Windows. Tato chyba, kterou Polka odhalila, byla opravena v dalším buildu Visty. Joanna Rutkowska je současně autorkou koncepce s názvem Blue Píli. Dodejme tedy ve zkratce: systém po spolknutí modré tabletky funguje pod kontrolou virtuálního stroje. Nedochází ani ke snížení výkonu systému a veškerá zařízení jsou nadále dostupná a funkční. Tento stav je možný díky SVM/Pacifica – nejnovejší virtualizační technologii od autorů firmy AMD – přičemž nevyužívá žádnou systémovou chybu. Pokud toho ještě stále nemáte dost, tak k instalaci rootkitu není nutný restart systému a nedochází ani k žádné modifikaci dat na pevném disku nebo v BIOSu počítače.

Více informací z oblastí Blue Pili a útoku vedených na systém Windows Vista mužete nalézt na blogu Joanny.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Lukáš ChurýLukáš je šéfredaktorem Programujte, vyvíjí webové aplikace, fascinuje ho umělá inteligence a je lektorem na FI MUNI, kde učí navrhovat studenty GUI. Poslední dobou se snaží posunout Laser Game o stupeň výše a vyvíjí pro něj nové herní aplikace a elektroniku.
Web     Twitter     Facebook     LinkedIn    

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Reklama autora

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý