× Aktuálně z oboru

Vychází Game Ready ovladače pro Far Cry 5 [ clanek/2018040603-vychazi-game-ready-ovladace-pro-far-cry-5/ ]
Celá zprávička [ clanek/2018040603-vychazi-game-ready-ovladace-pro-far-cry-5/ ]

Smrt modré žáby

[ http://programujte.com/profil/1483-lukas-chury/ ]Google [ https://plus.google.com/101446994797551111026?rel=author ]       [ http://programujte.com/profil/118-zdenek-lehocky/ ]Google [ ?rel=author ]       3. 12. 2006       15 267×

Blue Frog byl distribuovaným systémem, který bojoval se spammery jejich vlastní zbraní – zahlcoval stránky patřící odesílatelům spamu tisícovkami žádostí o zastavení spamování. Zaměstnanci Blue Frog připravili speciální skripty, které automatizovaly proces zahlcování spammera žádostmi. Tyto skripty využívali uživatelé systému, jedno kliknutí uživatele, který dostal nechtěný e-mail a již odesílatel zprávy dostal milou odpověď požadující ukončení spamování.

Zpětné informace byly obvykle předávány spammerům pomocí kontaktních formulářů na e-mailové adresy umístěné na WWW stránkách spammerských firem. Ukázalo se však, že odesílatelé spamu nemají rádi, pokud někdo odpovídá na jejich e-mail příliš často. Příčina je dost jednoduchá – odpovědi zatěžují připojení a hardware spammera, zahlcují logy serverů a také přeplňují poštovní schránky, ztěžující jim pokračování v práci. Tímto způsobem se odesílatel spamu stává bezprostředně obětí svých konání a škoda je tím větší, čím je spamerská akce větší.

Protože se fungování Modré žáby velmi dotklo spammerů a zjednodušení ve vedení „businessu“ začalo přinášet finanční ztráty, rozhodly se firmy posílající spam zničit Blue Frog.

Začalo se se šikanováním autorů software a varováním před jeho používáním. Objevily se fámy, že Blue Frog obsahuje backdoor. Navíc pohrozili spammeři, že zveřejní e-mailové adresy uživatelů systému a bezplatně je předají k využití největším institucím posílající elektronický odpad, v souvislosti s tím bude možno účty úplně odepsat.

Pomluvy tohoto typu však neměly vliv na taktiku Blue Frog, spíše opačně, přidaly v očích internetových uživatelů na vážnosti a spíše je utvrdily, že boj se spammery je účinný. Co víc, díky aféře, kterou rychle zachytila média, se Blue Frog více zviditelnil a zvětšila se základna jeho uživatelů, což v důsledku mělo vliv na jeho účinnost. Když spammeři viděli, že tudy cesta nevede, sáhli po účinnější zbrani, než je jen nevyžádaná pošta – DDoS útoku. WWW stránka Modré žáby zůstávala celé dny nedostupná. Veškeré pokusy jejího převodu na jiné servery vždy končily stejně – DDoS útokem. Síla útoku nebyla udržitelná. Specialisté přirovnali sílu události k pokusu o zabití komára atomovou bombou.

Eran Reshef, ředitel Blue Security, řekl, že začala cyber válka, která se muže dotknout nevinných uživatelů. Z toho důvodu se Blue Security rozhodlo k ukončení projektu Blue Frog.

Síla spammerů muže udivovat, ale musíte vést v patrnosti, že spamování je opravdu zisková činnost. Firmy posílající nevyžádanou poštu na ní mají milionové zisky a vůbec se jich nechtějí vzdát. Symantec ve zprávě za rok 2005 tvrdí, že až 50 % v minulém roce odeslaných emailů, byl spam!

Ne vše je však ztraceno. Náhradou za Blue Frog se zrodil nový projekt – Okopipi. Jeho jméno pochází od jména jedovaté žáby obývající Jižní Afriku. Momentálně zakladatelé Okopipi shromaždují skupinu programátorů a grafiků. Specialisté předpokládají, že nástupce Modré žáby má šanci přežít, ale musí splnit podmínku úplné decentralizace tak, aby bylo jednodušší odvracet případné DDoS útoky.


Článek stažen z webu Programujte.com [ http://programujte.com/clanek/2006111008-smrt-modre-zaby/ ].