GIMP ponúka množstvo možností aj vo Virtual tuningu.
V tejto lekcii Vás naučím vytvárať tmavé okná.
Na prácu som použil tento obrázok Fábie:
Takže najskôr si zvoľte nástroj Bézierová krivka. Opatrne si označíme predné okno až po posledný bod. Potom klikneme do stredu. (Všimnite si, že kurzor sa zmenil na šípku s prerušovaným štvorcom)
Podobne označujeme aj bočné okná, až dostaneme niečo takéto:
Aktivujeme si dialógové okno Vrstvy, kanále a cesty
(pravé tlačítko na obrázok Vrstvy → Vrstvy, kanále a cesty…)
Na okne s autom stlačíme Ctrl-C a Ctrl-V (všimnite si, že v okne Vrstvy… nám vzniklo niečo ako Plávajúci výber). Plávajúci výber označíme a klikneme na tlačítko nová vrstva:
Teraz môžeme konečne ísť k najdôležitejšej časti, a to k zníženiu Jasu a Kontrastu.
Znova si aktivujeme dialógové okno Jas a Kontrast (pravé tlačítko na obrázok Obrázok → Farby → Jas-Kontrast…)
Znížime Jas a naopak zvýšime Kontrast aby sme dosiahli požadovaného výsledku a potvrdíme OK:
Výsledok je presvedčivý:
Ak máte s GIMP-om problém, pošlite mi mail alebo píšte do poradni.
Jakub VatrtGoogle
Autor sa zaoberá vektorovou grafikou a MIDI, prekladá z Anglického jazyka.
Nové články
Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci. Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.
V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.
Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.
Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.