Otřepané fráze „Miláčku, jsem doma“ se v USA už manželky zřejmě mockrát nedočkají. Podle posledních průzkumů totiž Američané tráví více času se svými počítači než s manželkami. Rodí se tak jakýsi další rodinný vztah, ne už však mezi lidmi, ale mezi člověkem a počítačem.
Průzkum dále ukázal, že 84 % Američanů je více závislá na svých počítačích než před 3 lety. Navíc průměrný Američan stráví s řešením problémů se svým počítačem okolo 12 hodin měsíčně. Když se jim totiž stane něco s počítačem, jsou více zoufalí, než kdyby se jim stalo něco špatného v reálném životě, a proto se snaží problém na PC co nejrychleji vyřešit.
Počítačová závislost se stále dostává do popředí psychologů. Někde došli až tak daleko, že zřídili poradny pro odvykání závislosti na počítačích. Jako přiklad uvedu Čínu nebo Holandsko, kde nedávno vznikly odvykací kurzy pro fanatické a závislé hráče počítačových her.
Lidé začínají u počítačů trávit více a více času. Je otázka, jestli to je dobře nebo špatně. Když to vezmeme z pohledu vývoje, tak to je zřejmě dobře. Z psychologického a lékařského hlediska to je už ale horší.